Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim miért nem engednek el...

Szüleim miért nem engednek el többször?

Figyelt kérdés

Persze engednek, de nagyon keveset!! :S

Egy hétvégén CSAK EGYSZER mehetek el valahova, pedig nem tanulok rosszul, év eleje óta csak egyetlen egy 3-om van,(a többi 4es 5ös) és segítek itthon, (szinte annyit segítek néha mint egy lány) és csakis akkor feleselek velük, amikor szóba jön az elmenetel!! Meg hogy apám sokat veszekszik csipp-csupp dolgokért, Pl: "miért tekerem rá a samponra a kupakot, mert nem tudja letekerni"!! De tényleg ez van!! :S Meg olyanokat mond, hogy elkések suliból, pedig nem, csak kicsit később indulok néha, de akkor is elérem a buszt!! És amikor mondom neki, hogy ez nem így van, akkor meg "ne feleseljek", mert a hétvégén nem enged sehova a végén!! Meg szombaton bátyámmal beszélgettem, (ritkán beszélgetünk, mert vele is sok az ellentmondás, de azért szeretem), és beszélgetünk egy számítógép játékról és apám: "már megint ezek a b..zi játékok, ti nem tudtok másról beszélni??" (felháborodva mondta) Én meg mondom arról beszélgetek a bátyámmal, meg akárkivel, amiről szeretnék!!! Erre ő veszekedve: "Majd arról beszélsz, amit én mondok és megengedek"! És megint a hétvégével fenyegetőzött, hogy nem mehetek, pedig ÉN tartanám a szülinapi bulimat ezen a hétvégén!! És múltkor meg azért nem engedtek el, mert 7 órát bent vagyok suliban, tanulok, hazajöttem, fáradt voltam, ledőltem, fél órával később vittem be a kismacskákat a helyükre, erre anyám már elkezdett pampogni, apám meg rávágta:"majd hétvégén pihensz, nem mész akkor sehova"!! :O

De komolyan , milyen már ez?? Nem megyek be Pestre, nem járok szórakozóhelyekre,(hozzáteszem nem is akarok) és Monorra (ahova suliba járok!!) megyek be hülyülni haverokkal egyszer 2 hónap alatt!! És stabil baráti társaságom van, és nem drogosok, meg semmi, anyum beszélő viszonyban van az egyik anyjával!!

És próbáltam velük beszélni, apum meg : "Ne is alkudozzál"!! :S Tényleg fáj hogy ezt mondom, de szemét az apám!! :s Persze, ne felejtsük ki azt hogy beteg, (most nem mondom mi) és idegesebb miatta, de attól még ne rontsa el más "életét", mert attól nem fog meggyógyulni, hogy itthon tart, és velük is vagyok, mert napközben itthon vagyok, csak este szoktam elmenni valahova este 7-8 felé!! (És segítek neki(k) ezért, hogy jobban gyógyuljon, ne erőltesse meg magát) De csak velem és anyámmal ilyen, arról nem is beszélve, h bátyámat csajához Üllőre többször levitte, de én múltkor reggel megkértem ha már úgyis megy orvoshoz, akkor dobjon le a megállóba!! 2 perc lenne kocsival, de nem vitt le!! :S

Tippeket kérek, hogy bírnám meggyőzni őket arról, hogy bár nem vagyok 18 éves, de attól még ide 5 sarokra legjobb ismimhez hagy menjek le, és bízzanak bennem, nem keverem magam bajba!! HELP :) Azzal is jönnek, hogy nekik nem ez volt kiskorukban, de változik az idő, és nekem fáj, hogy nem mehetek oda, ahova más, velem egykorúak simám mehetnek!! Most kell mennem, amíg gyerek vagyok, mert 18 éves koromtól megyek dolgozni, mert kell a pénz, és akkor meg azért nem tudok majd menni !!

(am nagy darab vagyok, tehát nem is tudnának bennem annyira kárt tenni, főleg h többen vagyunk, minimum 4en szoktunk lenni egy ilyen ütközésen, fiúk, és vizipipázunk, zenélünk, stb., és szinte mindig házban vagyunk benn)??


17/F


2010. okt. 11. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam amit írtál és ez annyira aranyos volt :) Rendes tőled, hogy ennyit segítesz, meg vigyázol a kiscicákra :) Valószínű a betegsége az oka mindennek, én eüs vagyok és hidd el nekem, ha úgy érzi csökkent az életminősége az bőven válthat ki ilyen reakciókat. Kérd meg őket szépen, csinálj valami meglepetést nekik és mondd meg hogy sosem kellett benned csalódniuk, és továbbra is bízhatnak benned. Ha az én fiam lennél elengednélek, te jó gyerek vagy, nem úgy mint az a sok.... aki ide irkál. Remélem jó bulid lesz és boldog születésnapot! 21/N
2010. okt. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Nemtom én 13 éves lány vagyok,engem hétköznap 9-ig engednek,hétvégén 10-11,ahogy hazajövök.De én ezért sokat könyörögtem ám.Próbálj velük beszélni de mondd azt,hogy a többi haverod is mehet meg ilyenek.Más ötletem nincs:SSSS
2010. okt. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne könyörögj nekik,mert már csak azért sem fognak elengedni!Azzal fenyegetőznek,hogy nem mehetsz sehova ha nem csinálsz meg valamit pont azért mert tudják hogy mennyire menni akarsz.

Elhiszem,hogy nagyon menni szeretnél de próbáld meg kevesebbet említeni a 7végét,ne hagyd hogy fenyegessenek =)

Ha pl.:nem akarsz vmit csinálni és elkezdik mondani,hogy nem mehetsz majd hétvégén,mond rá lazán hogy nem is akartál(nem baj ha nem így van):D

2010. okt. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ó te szegény. az írásodból azt veszem le, h tényleg rendes srác vagy, jól tanulsz, jó a helyesírásod (sok kortársaddal ellentétben).

apud betegsége biztos, h közrejátszik.


próbálj meg kompromisszumot kötni: egyik hétvégén segítesz mindenben a ház körül, és akkor a következő hétvégén mehetsz a haverokkal dumálni, zenélni.

2010. okt. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Énis végigolvastam :)

Először azt hittem lány vagy, de mégsem :)

Örülök, hogy a macskákkal is foglalkozol.

Tesód hány éves?

Én azt tudom tanácsolni, hogy beszélj velük, apud meg lehet, hogy nemis tudna megváltozni, hisz beteg.

Anyud meg Apukáddal "tart".

De azt nem értem miért nem tudott elvinni.

Tényleg beszélj velük ;)Amúgy nekem is szokták mondani "Ne alkudozz!", de nem vagy már 10 éves, hogy kézenfogva vezessenek, és nemsokára 18 leszel, és tudsz magadra vigyázni!!

Sok sikert :)

2010. okt. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!! :)

Tesóm kettő is van, a lány 26 éves, a fiú 21, sajnos én vagyok a legkisebb gyerek!!:S Szerintem az is közrejátszik, hogy bátyám nem tanult jól, és vele sok gond volt, pedig lenne esze, csak nagyon lusta!! :P De őt is engedték még hétköznap is ha nem hozott rossz jegyet és nem volt rá panasz, és hiába mondja anyum hogy nem így volt, emlékszem rá, mivel 17 évesen már engedték csajához és ment horgászni haverjaival!! Én sem mondom azt, hogy áldott gyerek vagyok, hiszen lázadó korszakot élek, de akkor ítéljen el apám vagy anyám, ha igaza van!!! Azt mondta jó múltkor még, hogy a szülőnek akkor is igaza van, ha nincs igaza, az Ő szava szent!!...Nos, tisztelem meg minden, de akármennyire is ő nevelt fel, meg minden, attól még ha nincs neki igaza akkor nincs neki igaza, és fogadja el!! Nem beszélve arról, hogy más szemébe a szálkát meglátja, de a sajátjába az erdőt sem...tehát szeretem meg minden...de ahogy ma mondanánk, tanuljon meg veszíteni is, fogadja el, ha nincs igaza!! De persze beteg, és ezt ezért megértem, csak mint már mondtam, ne csináljon másnak rossz kedvet azzal, hogy csak úgy nem enged el, stb..legyen oka, és ne csak annyi:"Mert én vagyok az apád"; és azért!! Nem a Star Wars-ban vagyunk!! :P xD

De viccen kívül, ennyi a lényeg: "Nem vagyok gyerek, hagyjanak érvényesülni, hisz a hibáiból tanul az ember, hibáznom is kell, biztos ők is hibáztak, még ha le is tagadják"!! ;)

Köszi még egyszer!! :)

2010. okt. 12. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!