Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két tűz között vagyok! Mit...

Két tűz között vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem nagy problémám van,abszolút megoldható,csak én most mégsem tudom,hogy ezt hogyan oldjam meg.15 éves lány vagyok,a barátnőm 17 éves.Anyáék örökbefogadtak,mert nem lehetett gyerekük,9hónapos voltam,mikor idekerültem.Anya mindent megvesz nekem,erőlteti az evést és olyan szinten elkényeztet,hogy ez nekem már nem kell.Csak a jót akarja nekem,ezért tisztelem,viszont azt nem értem,hogy miért piszkál annyit.

Segítek neki mindig,mindent megcsinálok,amit kér."Apám" egy alkoholista,60 éves nyugdíjas ember,akit aligha tudok elviselni.Szerencsére keveset van itthon,mert a mama kertjébe dolgozik.De úgy beszokott rúgni,hogy tántorogva jön haza,múltkor már elesett az ajtóban,anya ment le érte és segítette fel.Apám elköltötte a közös pénz nagy részét tegnap alkoholra.Ezt onnan tudja anyám,hogy részegen jött haza,de apám mindent letagadott.Anyám lent aludt,apám meg fent.Nem avatkozok a dolgukba.Anya is szenved,nagyon rossz neki,megértem.Még a munkahelyén is utálja a főnökét,mert nagyon rosszak a körülmények,a főnöke meg egy bunkó.Ezeket azért írtam le,hogy képet kapjatok a helyzetemről.

Tehát a 17 éves barátnőm jön le hozzánk,aki anyának nem túl szimpatikus.Igaz már kétszer aludt itt.Ma kérdezte anyám,hogy sokat lesz-e itt.Mondom nem lesz sokat itt,csak 4-5 napot.Nyaralni jön le,én hívtam.Nem értem,hogy mi nem szimpatikus rajta anyának.A lány ugyanolyan normális,kedves,nem drogozik,nem cigizik..és nem jár el bulizni.Nem rúg be soha.Én sem.Nem értem,miért nem lehet megszívelni egy barátnőt.Más barátnőkkel is eljárkálok.

15/L


2011. jún. 21. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le anyuddal beszélni.Mond el neki hogy zavar h nem szimpatikus a barátnöd és hogy mondja meg mi a baja vele.

Biztos ha nekes is lesz gyereked akkor majd lesz olyan cimborája aki meg neked nem fog tetszeni,biztos okod is lesz rá.Lehet van valami amit ha tisztáznátok nem lenne baj.

Amúgy a poén az hogy visszagondolva néha rájön az ember hogy a szünönek sokszor igaza volt,majd ha netán lesz udvarlod és valamiért nem tetszik a szülöknek,lehet te észre sem veszed a szerelem miatt ami nekik egyértelmü.A barátságba is van ilyen ugymond "rózsaszin köd".Tényleg a legjobb ha megkérded hogy valojában mi is az igazi baja.

2011. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom szóltále anyukádnak mielőtt elhívtad a lányt, lehet azzal van baja, hogy még egy embert akár 5 napig is eltartani nehéz, főleg úgy, hogy apukád eligya a pénzt, s gondolom nem otthon szándékoztok ücsörögni egész nap, ahhoz is pénz kell. Ha pénzügyileg nem állnak rózsásan a szüleid akkor lehet, hogy ez a baja anyukádnak, ha nem is világvége akkor is megterhelő anyagilag egy vendég a mai világban.
2011. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 napietus ***** válasza:

sajnos gyakori az örökbefogadó szülőknél, hogy kissé túlkompenzálnak, tehát annyira igyekeznek azon, hogy úgy neveljenek, mintha a sajátjuk lennél, hogy átasnek a ló túloldalára. szeretetből teszik, ettől még persze nem jó, az elkényeztetés nem jó nevelési módszer.


barátnőddel kapcsolatban: nem lehet, hogy anyud tud róla valamit, amit Te nem, és ezért nem örül, hogy vele barátkozol?

2011. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Átlagos anyagi helyzetben vagyunk.Jelenleg eltudunk tartani még egy plusz főt 5 napra körülbelül,ezzel nincs gond.

Beszéltem vele,az a baja a lánnyal,hogy nem beszélt eleget anyámmal.:S

2011. jún. 21. 14:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha problémáim vannak a férjemmel, mert alkoholista, én se örülnék, ha a lányom egy idegent hozna haza, hogy lássa mindezt. Szégyenli a dolgot, szerintem, nem kifejezetten a barátnőd ellen irányul.
2011. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem is a barátnőddel van baja! Lehet, hogy csak nem akarja, hogy kellemetlen helyzetbe kerülj apád miatt! Lehet rosszul látom de ha az én férjem lenne részeg az is elég probléma nem még egy "idegen" gyerek!!
2011. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a baja, anyukádnak, hogy nem beszélt vele eleget, akkor most pont itt az alkalom. Ha olyan a barátnőd, amilyennek leírtad, udvariasan, kedvesen viselkedik, akkor még az is lehet, megkedveli anyukád.


Amúgy lehet, hogy tényleg apukádat szégyenli egy kicsit anyud, vagyis inkább fél, hogy milyen helyzetbe hozhatja a barátnőd előtt a családot.

2011. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

14:59-esnek igaza van. Pont ez jutott eszembe nekem is.:S Lehet, hogy anyukád neked így nyíltan nem fogja mondani, de szerintem is szégyelli apádat egy idegen előtt. Neked hiába a barátnőd, anyukádnak egy idegen, aki napokon keresztül bele fog látni a hétköznapi életetekbe...És sajnos, ahogy leírod apukádat, ez miatta, tényleg nem egy olyan élet, amit az ember szívesen "mutogat" másnak.

Lehet, hogy nem szeretné, ha a barátnőd szülei, legközelebb nem engednék hozzátok a lányukat, mert féltenék, hogy egy alkoholistával legyen napokon át egy fedél alatt.

Te nem "két tűz között" vagy szegénykém; nem irígylem sem a te helyzetedet, sem az édesanyádét.:S

2011. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Amikor itt a barátnőm,vagy vendég van itt,akkor apám se rúg be.Nos,valóban nem irigyelni való a helyzet.

De nem ismeri anya a családot,talán itt a gond.

Igen,Etus jól írta le a helyzetet..:S meg az utolsó is..:S

és az a baj,hogy nem tudom,mihez kezdjek!

Mert anya megy dolgozni.És akkor még a barátnőmet se kell elviselnie..

2011. jún. 21. 15:22
 10/14 napietus ***** válasza:
100%
én anyám sem szerette, ha olyanokkal barátkozom, akiknek nem ismeri a szüleit. talán segítene, ha megismernék egymást, pl. a barátnődet elkísérné anyukája is, aztán ő hazamenne, de legalább egy pár szót tudnának beszélgetni.
2011. jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!