Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyformán szereted a férjed/fe...

Egyformán szereted a férjed/feleséged és a gyereked?

Figyelt kérdés

Úgy érzem én 1formán szeretem őket. Mindig az adott helyzet határozza meg, hogy melyikük javára döntök (pl. ha egyikük beteg, problémája van, stb.).


Mióta a lányunk megszületett a férjem teljesen másképp viszonyul hozzám. A gyerek felé van csak önzetlen szeretete. Képes komoly döntéseket is a 10 éves gyerekkel megbeszélni, és engem kihagyni...Nemrég a lányunk kapott egy új telefont(nem romlott el a régi), úgyhogy arra, hogy nekem is legyen autóm évek óta gyűjtünk....


Néha szeretnék programot kettesben is, mert eléggé távolodunk el egymástól, de a lányunk nélkül egy fagyizóig nem hajlandó eljönni, viszont apa-lánya nyaralásra szükség van évente többször is, amikor engem itthon hagynak.


A hétköznapokon ugyanannyit dolgozunk (napi 8 óra,iskola időben) , szóval nem arról van szó, hogy alig látják egymást.


Próbáltam már sokszor beszélni vele, amire mindig az a válasz, hogy: Milyen anya vagy, sajnálod a saját gyerekedtől? vagy Te ezt nem értheted meg, mert veled senki nem foglalkozott gyerekként...



Igen, felmegy bennem a pumpa, hogy a 10 éves gyereknek drágább telefonja van, mint nekem... Hogy itthon ülök a nyáron, mert közös nyaralásra már nem jut pénz...stb.



Teljesen feleslegesnek érzem magam. Nem vagyok boldog egyáltalán. A 40 nm-es panelünkön hitel van, válásnál mindketten szívnánk, mert a fél lakás árából nem tudnánk mit venni...A lányomat se szeretném elveszteni. :(



2023. jún. 14. 00:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
Itt tényleg komoly problémák vannak, a leírt dolgok alapján nem szeret téged, de inkább ellenszenve van irántad, ami nem hiszem, hogy magától lett, vagy eddig is volt, csak kihasznált téged... 10 éves gyereknek pedig maximum nagyon olcsó telefont vennék, nekem is csak 13 évesen lett komolyabb, de még az is csak középkategóriás. De a telefon a legkevesebb, a nyaralásos sztori nagyon durva... Sajnos nem ismerjük a részleteket, hogy milyen a kommunikáció a mindennapokba, hogyan közeledik feléd, szexualitás rendben van-e, mi ezekről semmit nem tudunk, de az alapján amit leirtál mindennek rossznak kell lenni, már csak elvből nem hagyunk otthon családtagot nyaralásnál, max ha könyörög, hogy nem akar menni...
2023. jún. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
95%
Face to face. Le kell ülni és beszélni.
2023. jún. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
84%
Igen
2023. jún. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%

Gáz, ha már sorrendet kell felállítani... Másfajta szeretet, de nincs ilyen, hogy erősebb.

Féltékeny vagy a lányodra. De nem vele kell versenyezned. A baj az, hogy a férjed nem szeret és kiközösít a családból, nem az, hogy a lányodat szereti.

Kérdés, miért van ez, mitől lennétek újra egy pár és nem csak eltűrt lakótárs. Valamiért csak megszerettétek egymást. Az hova lett? Ekkora gyerek mellett miért nincs időtök egymásra? Miért nem vagytok egy csapat?

2023. jún. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
99%
Hát, ez sajnos nagyon rosszul hangzik. Baba kellett neki, nem te ezek szerint. Egészséges esetben a házastársak közötti kötelék a legfontosabb és legerősebb (ha aktív időtöltésben pl. kisbaba mellett ez nem is feltétlenül látszik), ezt jelenti az elköteleződés, fontosabb a házastársam, mint az anyám és a tesóm, és a gyereknek sem lesz egészséges a gyerekkora, ha a szülők között nincs harmónia.
2023. jún. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%

De te miért hagyod ezt csak úgy, hogy ök nyaralhatnak, te meg nem?

Anya-lánya nyaralásra miért nincs szükség?

2023. jún. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2023. jún. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
93%
Nem, az érzés, amit irántuk érzek, véletlen se egyforma. Nagyon gáz, amit a férjed csinál, kutyába sem néz téged. Szerintem nem szeret semennyire, csak kell a gyereknek anya is. Nem maradnék vele.
2023. jún. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
92%

Először is, nem, ez nem normális. Sőt, már-már beteges is. Azt tudom elképzelni, hogy:

-Csak gyereket akart, az volt a fontos

-Egyszerűen nem szeret, nem kíván már

-Valami komoly pszichés gondja van, hogy így ajnározza a gyereket


Egy gyereket kell szeretni, de, hogy nem bír időt tölteni nélküle, az minden, csak nem egészséges.

Át kellene gondolni mióta van ez, vagy mitől. Szex, egymás elismerése, megfelelő házimunka megosztás, családi kapcsolatok rendben? Nincsenek szőnyeg alá söpört problémák?

(Zárójelben megjegyzem, innentől tegyél félre pénzt magadnak, hogy valahogy a te igényeid is ki legyenek elégítve, ne csak a gyereké. Az extra fasságokat rendezze egyedül apuka)

Amit én innen javasolni tudok:

Próbáld meg még párszor higgadtan, összeszedetten, nem támadólag elmondani mindezt.

Ha nem használ, helyezd kilátásba a következményeket (külön alvás, szétköltözés, válás stb), illetve akár egy terapeutához is elmehetnétek - hátha tudna rá hatni. Esetleg pár napra le is léphetnél, hogy kicsit észre vegye magát.

Viszont ha innen semmi nem válik be, az a rossz hírem, hogyha még akarsz normális életet élni, válni kell.

A gyerek nevelése mehet felesben, vagy ha így odavan, apuka viheti a prímet, te meg minden hétvégén magadhoz veheted. Így is, úgy is szeretni fog az a gyerek.


Meg persze van egy másik ötletem is, mi ez a hatalmas rajongás, de remélem nincs igazam...

2023. jún. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 NTBS ***** válasza:
12%
Ha lennének igen.
2023. jún. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!