Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyformán szereted a férjed/fe...

Egyformán szereted a férjed/feleséged és a gyereked?

Figyelt kérdés

Úgy érzem én 1formán szeretem őket. Mindig az adott helyzet határozza meg, hogy melyikük javára döntök (pl. ha egyikük beteg, problémája van, stb.).


Mióta a lányunk megszületett a férjem teljesen másképp viszonyul hozzám. A gyerek felé van csak önzetlen szeretete. Képes komoly döntéseket is a 10 éves gyerekkel megbeszélni, és engem kihagyni...Nemrég a lányunk kapott egy új telefont(nem romlott el a régi), úgyhogy arra, hogy nekem is legyen autóm évek óta gyűjtünk....


Néha szeretnék programot kettesben is, mert eléggé távolodunk el egymástól, de a lányunk nélkül egy fagyizóig nem hajlandó eljönni, viszont apa-lánya nyaralásra szükség van évente többször is, amikor engem itthon hagynak.


A hétköznapokon ugyanannyit dolgozunk (napi 8 óra,iskola időben) , szóval nem arról van szó, hogy alig látják egymást.


Próbáltam már sokszor beszélni vele, amire mindig az a válasz, hogy: Milyen anya vagy, sajnálod a saját gyerekedtől? vagy Te ezt nem értheted meg, mert veled senki nem foglalkozott gyerekként...



Igen, felmegy bennem a pumpa, hogy a 10 éves gyereknek drágább telefonja van, mint nekem... Hogy itthon ülök a nyáron, mert közös nyaralásra már nem jut pénz...stb.



Teljesen feleslegesnek érzem magam. Nem vagyok boldog egyáltalán. A 40 nm-es panelünkön hitel van, válásnál mindketten szívnánk, mert a fél lakás árából nem tudnánk mit venni...A lányomat se szeretném elveszteni. :(



2023. jún. 14. 00:34
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem itt csak egy komoly beszélgetés segíthetne (talán), szakember bevonásával. Ez, ahogy a férjed viselkedik, elfogadhatatlan.

Pl. mi az, hogy a komoly döntéseket a gyerekkel beszéli meg, nem veled? Meg mi az, hogy ők kettesben nyaralnak, nélküled? Ez utóbbi akkor lenne elfogadható, ha te is mennél külön a lányoddal, illetve mennétek külön a férjeddel, a gyerek nélkül.

"Milyen anya vagy, sajnálod a saját gyerekedtől? vagy Te ezt nem értheted meg, mert veled senki nem foglalkozott gyerekként..."

Ez meg zsarolás, aminek nem szabad engedni.

Ha semminek a hatására nem hajlandó változtatni (nagyon hamar) a férjed, akkor tényleg a válás az egyetlen megoldás. A lányod is nagyon rossz példát lát így, hisz vélhetően ő is lesz egyszer feleség és anya.

2023. jún. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé sem normális. Nekem is kong a vészharang..
2023. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem kissé beteges.

Vagy ennyire utál a férjed, hogy nem akar veled nyaralni sem. És ő is kényszerből van csak veled, az anyagiak miatt.

Vagy pedofil. Remélem, csak paranoiás vagyok, de nekem fura ez a mindig csak kettesben nyaralás.

2023. jún. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
A férjed szemében te a lánya szolgája vagy, nem az anyja. Ahhoz hogy viszonyul, amikor neveled a gyereket? Ha megdorgálod valamiért vagy nem engedsz meg neki valamit?
2023. jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj hogy így ismeretlenül ilyet feltételezek, de nem lehet, hogy a férjed a saját lányába szerelmes? Én amúgy a helyedben mindenképp elvinném párterápiára, hogy kiderüljön mi van a háttérben, illetve a lányoddal is el kellene beszélgetned esetleg nem e mozdult rá az apja. Amúgy válás, és ha van alapja annak, hogy beteges érzései vannak akkor még a gyereket se engedd a közelébe
2023. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
25%

Ismerek ilyen férfit, neki két lánya van, mindkettővel nagyon szoros a kapcsolata, mindent együtt csinálnak hármasban, ugyanazt a zenét szeretik, mint apu (amit nyilván nem ők választottak) olyan az öltözködésük (fiús) a stílusuk és anyuka ott is peremre szorult. De a férfi nem perverz vagy ilyesmi, csak nárcisztikus, a saját képére formálja a gyerekeket és birtokolni akarja őket. Anyukàval felszínes a kapcsolatuk.

Tenni nehéz ezzel bármit is szerintem ilyen korban már...

Az azért megütötte a szemem, hogy "a gyereknek jobb telefonja van, mint nekem" ahogy olvasom te is dolgozó ember vagy, talán ne versenyezz a gyerekkel, vegyél magadnak egy telefont, ha szükséged van rá.

2023. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%
Ok.látom mi a trend. Váljatok el, ennyi....
2023. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem dugja a lányodat. Ha nem, akkor majd fogja. Ritka beteg sztori.
2023. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
93%

Most nem azért, de ha 10 éves koromban apuci velem akart volna nyaralgatni, anyut meg otthon hagyni, én nem mentem volna vele. Vagy mindannyian, vagy senki. Milyen beteg család, beteg apa, beteg gyerek már az ilyen? Mondjuk anyuka se piskóta.

Gyanús, hogy kamu a sztori.

2023. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

29

Lehet tényleg kamu, mert a kérdező feltűnően nem akar semmilyen kérdésre válaszolni.

2023. jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!