Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántalmazott gyerekből minden...

Bántalmazott gyerekből minden alkalommal bántalmazó felnőtt válik? Vannak kivételek?

Figyelt kérdés
Nem régen mesélte a párom, hogy gyerekkorában gyakran bántalmazták
2023. jún. 14. 13:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Ennek azért sokkal összetettebb és bonyolultabb a háttere. Kb olyan minthogy egy alkoholista szülő gyereke is lehet alkoholista, mert ezt a mintát látja, meg lehet el is kerüli messzire az alkoholt, mert látja, milyen következmények lehetnek.
2023. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem is bántalmaztak, pontosabban anyám, apám csak passzívan asszisztált hozzá. Én terápiában fedeztem fel, hogy sok mintát hoztam otthonról, csak nem anyámtól, hanem inkább apámtól. Tanult tehetetlenséget, rezignáltságot, azt, hogy nem érdemlek jobbat. Sokat foglalkoztam/foglalkozom önismerettel és igyekszem felülírni ezeket a mintákat, egész jó sikerrel. Manapság már csak néha veszek észre magamban olyan viselkedést ami a gyerekkoromhoz köthető. Van, ami el fog kísérni életem végéig, de a legtöbb dolgon tudtam változtatni. Teljesen más életem van, mint a szüleimnek volt.
2023. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Vagy bántalmazott felnőtt, ha csak nem kéri szakember segítségét.
2023. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Kedves 2# lehetne pár kérdésem hozzád?

2023. jún. 14. 13:38
 5/15 Metionin ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Én pl. kifejezetten türelmes és konfliktuskerülő lettem, aki ellene van az erőszaknak. Ettől függetlenül néha vannak erőszakos gondolataim gyerekek felé, amikor nagyon zavarnak, főleg ha hangosak.
2023. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem egész gyerekkoromban vert nevelőapám.

Ok nélkül, bármiért. Nem csak pofon szinten.

Tini koromban abbahagyta, onnan "csak" verbálisan kaptam.


Van 2 gyerekem, még kicsik. 1.5 és 4 évesek.

1x nem nyúltam hozzájuk egy ujjal sem. Még csak egy gyenge kézrecsapás sem, semmi.


Pont azért, mert tudom milyen felnőni így, milyen érzés az egész.


Ha csak a hangom megemelem velük is bűntudatom van.

2023. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem okvetlen.

Van, aki bántalmazó párt választ (nem tudatosan), és utána ugyanúgy bántalmazott lesz.

2023. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem, én is bántalmazva voltam és pont emiatt fogok sokkal jobban bánni a gyerekeimmel, ha lesznek. Pszichológusnál is voltam meg eldöntöttem mit hogy fogok csinálni. Persze fogok hibázni, de verni nem fogom őket soha, illetve inkább erősítem az önbizalmukat, mint rombolni (ezt már most gyakorlom másokon).
2023. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem igen, viszont ahogy időben távolodik ez a dolog, az ember lenyugszik. Én legalábbis ezt tapasztaltam saját magamon. Régen mindenért ütöttem, most már jó ideje nem tettem ilyet és nem is tennék. (Nő vagyok) Utoljára kb. 15-16 éve emeltem kezet-lábat férfira.
2023. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok pozitív kivétel akad.
2023. jún. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!