Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már előre félek a karácsonytól...

Már előre félek a karácsonytól, mert a szentestét nem szeretném a szüleimmel tölteni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Talán ostobaság, hogy felnőtt nő létemre ilyesmin agyalok, de könnyebb arc nélkül elmesélni. 25 éves vagyok, három éve férjnél, van egy kisbabánk. A karácsony nagyon fontos a szüleimnél, én is szívesen emlékszem vissza a gyerekkori ünnepekre. Eddig anyósomnál laktunk, 24-én délután átmentünk a szüleimhez, aztán este vissza anyóshoz, így mindenki boldog volt.

Most viszont elköltöztünk, és végre szeretnénk külön karácsonyt hármasban. Viszont tudom, hogy anyukám rettentően ki fog akadni. Ők együtt élnek nagymamával, nem igazán tudja, milyen önálónak lenni. Rengeteget segítenek, anyagilag és a baba körül is, nem győzünk elég hálásak lenni, de ehhez ragaszkodom. Szerintetek? Ez hálátlanság? Vagy érthető?(25-én persze átmennénk)


2010. okt. 12. 14:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Új család,új szabályok.Anyu meg majd megbékél....hiszen biztos nem úgy gondolja,hogy a segítségükért cserébe lemondotok a saját döntéseitekről,ugye?


Nem vagytok önzők,csak már külön család vagytok...

2010. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

nem ,teljesen jól mondod.

majd 25-én anyukádhoz 26-án meg az anyóshoz mentek.így senki nem mondhat semmi rosszat.

külön álló család vagytok.ezt mindenkinek meg kell értenie.

2010. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hálátlanság , egyáltalán nem...egy felnőtt nő vagy , tulajdonképpen már családod van , meg kell érteni-e , hogy nem lehettek mindig náluk karácsonykor..de feltétlen mond meg , hogy nagyon hálás vagy a sok segitségért , és nagyon szereted őket , de felnőtt nő vagy , családdal , és szeretnétek hármasban tölteni a karácsonyt....szerintem megértik majd,ne aggódj :) Remélem tudtam valamit segíteni..sok boldogságot nektek :)

puszii

2010. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kereken meg kell nekik mondani, hogy a szenteste a tiétek. Ti egy új család vagytok már és legalább ezt az estét szeretnétek együtt tölteni. Ha már most beadagolod, akkorra sikerül majd megemészteniük. Speciel én sem akarok egyáltalán karácsonyozni a családommal, mert attól a sírástól és eljátsszuk, hogy mennyire szeretjük egymást színjátéktól felfordul a gyomrom. Úgyhogy én dolgozni fogok, és ahhoz túl későn érek haza, hogy meglátogassam őket.
2010. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szenteste mi mindig együtt vagyunk a kis családommal, karácsony első estélyén az egyik szülőnél, a második estélyén pedig a másik szülőnél vagyunk.Ez így van rendjén!
2010. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nálunk még nincs baba, de a szenteste a mienk, megmondtuk. A nem messze lakó szüleimhez 24-én megyünk ebédelni, 4 körül hazamegyünk, fát diszítünk stb.

A férjem szülei messze laknak, oda 25-én megyünk, szintén ebédre, de az a távolság miatt egész napos projekt.

2010. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ebben a cipőben jártunk mi is,mi egy településen lakunk mindkét szülővel,szóval szentestén kettőkor ! nálunk állt a fa ,ebédeltünk,aztán 4-re egyik mama,6-ra másik mama,este meg üvöltött az akkor 2-3 éves lányom hogy aludni kell és nem játszhat az ő ajándékaival! Ekkor döntöttünk úgy ,hogy ennek vége,a Szentestét mi már 3-an töltjük ezután...másnap mentünk délelőtt és délután a mamákhoz ,26-án ők jöttek:) Ez azóta is így van ,már 3 gyerkőc van és hidd el nincs nagyobb nyugalom ,mint az hogy szépen ,békében ,rohangálás nélkül telik a szenteste! Nekem is rossz volt az első év,anyukámnak is:( de aztán belejöttünk:):):) Ne aggódj ,ezt is elfogadják ,mint azt hogy továbbáltunk!:)
2010. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
szerintem ez nem olyan nagy probléma, felhív, hogy mi lesz a karácsonnyal, te meg megmondod, hogy ja, nem 24én jövünk, anyu, hanem 25én ebédre. szia, puszi, telefon lerak.
2010. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem hálátlanság.

Én viszont sokkal jobban szeretem ha karácsonykor mind együtt vagyunk.Nagyim,anya,párom és én.

De ha ti jobban szeretnétek külön az is érthető:)

2010. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hú! Úgy látom másnál is ilyen hamar előkerült a karácsonyos téma! Nálunk most azon megy a vita, hogy tesóm apósjelöltje benyögte,hogy legyenek csak ott karácsonykor ezért, meg azért! EZ nekem olyan érzéketlenség, mert figyelembe vehetné,hogy a másik félnek is van családja, akik szeretnének vele/velük Szentestézni. Az én anyósom sohasem kérne ilyen!

Kérdező! Én máshogy látom,mint te. Mi pont a párommal beszéltük,hogy ha meg lesz a gyerek (most tervezzük), akkor is hazamegyünk mindkét házhoz legalább egy-egy órára szenteste. Egyrészt nekünk is szükségünk van a családunkra, másrészt nekik is ránk és az unokára. Pláne,hogy ilyenkor a gyerek körül forog az egész karácsony, a szülők is jobban készülnek az unoka miatt. Oké, hogy hármasban szeretnétek, de szerintem akkor is meg lehet tenni,hogy egy-egy órácskára meg egy sütire hazamentek aznap.

2010. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!