Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem kell rám főzni, mert megoldom máshogy? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Gimis vagyok, nyári szünet van.


Mama minden este telefonál, hogy másnapra mit főzzön nekem/nekünk.


Viszont nem szeretem már annyira a főztjét, nem úgy főz, hogy az nekem finom legyen. Így hiába küldi, hozza, általában senki nem eszi meg. Szóval feleslegesen fárad vele.

A másik meg, hogy nyűg az egész.

Legyek itthon délelőtt 11 és 12 között, mert elhozzák az ebédet. Olyankor bejönnek, leülnek, itt vannak simán fél délutánt, hiába vonulok fel a szobámba, vagy ki medencézni, nem zavarja őket. Megnézik a magazinokat, újságokat, vagy néznek könyveket a polcról és nekiállnak olvasni. Tegnap is jött volna a barátom délután, nyilván nem mondhattam nekik, hogy húzzanak már el. Úgy csináltam, mint aki indul valahová, öltöztem, pakoltam és próbáltam jelezni nekik, hogy menni készülök. Nem vették a lapot, aztán már mondtam is, hogy na nekem menni kéne lassan, szóval zárnék be, kapcsolnám ki a légkondikat, indulnék. Erre hogy jaj menjek nyugodtan, ők akkor már megvárják anyát.... Hát mondom ez nem igaz.

Vagy mennék mondjuk egésznapos programra, akkor is mondja anya, hogy hát mama ideges, hogy így mit eszem egész nap. 2023 van, azért ma Budapesten senki nem hal éhen. Meg ha nincs is kedvem, kedvünk sehová menni, akkor is annyi helyről lehet rendelni, azok (nekem) sokkal finomabbak, mint pl. mama löncshúsos bolognaija, vagy olajos rántott húsa.


Anyának már mondtam ezt, annyit mondott, hogy hát most mit csináljon velük, az egyetlen unokájuk vagyok, szeret rám főzni. Jó, főzzön kéthétben egyszer. De ez így nekem teher, meg ő is hiába fárad, mivel nem esszük meg.


2023. jún. 22. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
94%

"Mama minden este telefonál, hogy másnapra mit főzzön nekem/nekünk."


Válasz: Semmit, mert nem leszek otthon/megoldom magamnak.......

2023. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
96%

Vót mán ez a kérdés tavaly is.

Akkor kb mindenki leírta, hogy vagy felvállalod a konfliktust, vagy kussolsz és tűrsz. Úgy látom tavaly nem sikerült rendezni a dolgot, gondolom idén se fog. Hát így jártál.

2023. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ebben benne van, hogy nekik ez a “program”, hogy rád főznek és utána átmennek hozzád.


Ami szerintem segíthet, ha látják, hogy nem halsz éhen. Pl. hívd át őket és főzz nekik vagy rendelj nekik valami finomat, de nem biztos, hogy bejön, mert lehet, hogy csak szórakozást keresnek.


Anyud támogatja, hogy menj nyáron programokra? Vagy ebben az is benne van ebben, hogy tartsanak otthon napközben?

2023. jún. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés volt már vagy nagyon hasonló, pedig ritkán olvasom ezt a kategóriát.


A válasz pedig, hogy megértik, csak nem érdekli őket.l, mert nekik van erre szükségük. A mamának így van ürügye hogy átjárkáljon,nem unatkozik, fontosnak érzi magát, megvan a napi interakció, jobban a család részének érzi magát ettől.

Anyukádat sem zavarja, neki is megfelel, nem akar konfliktust. Őt sem nagyon érdekli hogy neked ez kellemetlen, mert nem érzi nagy dolognak.


Amit tehetsz: otthagyod őket a lakásban és mész a dolgodra. Majd zárjanak be vagy várják meg amíg anyukád hazaér, puszi viszlát.

Kaját meg ne edd meg ha nem szereted. Megeszi anyukád vagy ha ő se akkor megromlik és kuka.

2023. jún. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
91%
Mond meg, hogy mama, ne főzz semmit, pláne ne gyertek át, mert jön a Feri, hogy úgy megrakjon, mint a máglyát. Biztos nem akarjátok órákon át a sikoltozásomat hallgatni.
2023. jún. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 A kérdező kommentje:

Igen, ezt már próbáltam..

Másnap meg ment a veszekedés, mert hogy ő hívott és nem vettem fel a telefont, miért nem vettem fel.

Mondjuk azért, mert ő a mobilt nem hajlandó használni, helyette az otthoni vezetékest használja kizárólag, mert hogy "azon ingyen beszélünk". Ja, csak ha éppen nem vagyok itthon, akkor hívhat, mert nem fogom hallani.

És hogy azért hívott, mert hát csak csinált nekem is ebédet, hogy valamit azért tudjak enni... Vagy ha mondom direkt, hogy nem kell semmit főzni, akkor is, hogy de, de ő, szeretne, meg hogy akkor mit eszem?!


Anyát nem zavarja, ha megyek ide-oda, vagy hozzám jönnek barátnőim, barátom. Nem kell itthon üljek, nyár van.

2023. jún. 22. 08:55
 7/77 anonim ***** válasza:
98%
Volt már ez a kérdés.
2023. jún. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:

"Kaját meg ne edd meg ha nem szereted. Megeszi anyukád vagy ha ő se akkor megromlik és kuka."


De épp ez az, hogy nem eszik belőle senki itthon, mama meg közben panaszkodik, hogy mennyire elfáradt délre, már hangja is alig van, hányszor kellett közben leülnie stb. Szóval ő kb. hiába fárad ezzel így.

2023. jún. 22. 08:56
 9/77 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem csak történet volt már, hanem a szöveg is pont ugyan ez volt. Ez az eljátszom, hogy idulok tuti ugyan így volt benne.

Oké nyár van unatkozol, de legalább találj ki valami újat, ne a tavalyi kamukat hasznosítsd újra.

2023. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg ha rendelnél ilyen ebéd házhozszállítást, arra mit mondana? Akkor bármikor kérdezi mit eszel, mondhatod, hogy hozzák neked mindig az ebédet, ők ne fáradjanak vele.
2023. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!