Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem kell rám főzni, mert megoldom máshogy? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Gimis vagyok, nyári szünet van.


Mama minden este telefonál, hogy másnapra mit főzzön nekem/nekünk.


Viszont nem szeretem már annyira a főztjét, nem úgy főz, hogy az nekem finom legyen. Így hiába küldi, hozza, általában senki nem eszi meg. Szóval feleslegesen fárad vele.

A másik meg, hogy nyűg az egész.

Legyek itthon délelőtt 11 és 12 között, mert elhozzák az ebédet. Olyankor bejönnek, leülnek, itt vannak simán fél délutánt, hiába vonulok fel a szobámba, vagy ki medencézni, nem zavarja őket. Megnézik a magazinokat, újságokat, vagy néznek könyveket a polcról és nekiállnak olvasni. Tegnap is jött volna a barátom délután, nyilván nem mondhattam nekik, hogy húzzanak már el. Úgy csináltam, mint aki indul valahová, öltöztem, pakoltam és próbáltam jelezni nekik, hogy menni készülök. Nem vették a lapot, aztán már mondtam is, hogy na nekem menni kéne lassan, szóval zárnék be, kapcsolnám ki a légkondikat, indulnék. Erre hogy jaj menjek nyugodtan, ők akkor már megvárják anyát.... Hát mondom ez nem igaz.

Vagy mennék mondjuk egésznapos programra, akkor is mondja anya, hogy hát mama ideges, hogy így mit eszem egész nap. 2023 van, azért ma Budapesten senki nem hal éhen. Meg ha nincs is kedvem, kedvünk sehová menni, akkor is annyi helyről lehet rendelni, azok (nekem) sokkal finomabbak, mint pl. mama löncshúsos bolognaija, vagy olajos rántott húsa.


Anyának már mondtam ezt, annyit mondott, hogy hát most mit csináljon velük, az egyetlen unokájuk vagyok, szeret rám főzni. Jó, főzzön kéthétben egyszer. De ez így nekem teher, meg ő is hiába fárad, mivel nem esszük meg.


2023. jún. 22. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nem az első kérdésed.


Itt szüleid a legnagyobb hibásak.

Anyádnak kellene leállítani öreganyádat.


Te meg ha megsértődnek ha nem, mond meg őszintén, hogy nem eszed meg, nem kell rád főzni.

2023. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
100%
mindegy hogy kamu vagy nem kamu, a jelenség valós. Az a baj, hogy félsz vállalni a konfliktust, így meg nem tudunk segíteni, mert hiába mondjuk tollba, végül neked kell elmondanod a mamádnak. Vagy előre megkondod, hogy nem leszel otthon, máshol eszel, te fogsz főzni, barátok jönnek át stb. Ha mégis jönnek, nem kell ajtót nyitni, mert megmondtad, hogy nem avgy otthon, nem kérted, hogy jöjjenek, nem számítottál rá stb. Ezt persze nem fogják megérteni, kiverik a balhét, és itt már bele kell állni a konfliktusba. “Nyári szünet van, más programjaim vannak, nem akarok minden délben itt várni, megmondtam, hogy megoldom a kajálást, tudok főzni. Azt gondolod, hogy olyan életképtelen vagyok, hogy éhen halok, ha nem teszik a számba a kaját? Ne sértődj meg ezen, előre megmondtam, hogy nem kell jönni, te nem tartottad ezt tiszteletben. Mindig panaszkodsz hogy fáradt vagy, én meg mondtam, hogy nem kell kaja, akkor minek szivatsz mindenkit?” Stb stb. Előbb utóbb megszokják, hogy nem nyitsz ajtót, de csak ha vállalod a konfliktust.
2023. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
73%
pontosan ez kérdés volt már szorol szóra .
2023. jún. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
39%
#63 Igen, én is olvastam, csaknem szóról szóra megegyezik.
2023. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
83%
5: Ha a mama meghallaná ezt a dumát, kitérne a hitéből.
2023. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
100%
62-es leírta mit kell tenned, mondanod. Ha az nem hasznal, akkor semmi.
2023. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
100%

Igen 56-os, én azt azt hiszem, hogy van az életben választásom. És mivel már nagymama korú vagyok, hidd el, úgy éltem az életem, ahogyan én választottam.

Persze, nem mindenkinek sikerül, de nekem bejött.


És képzeld el, nem szerettem a nagymamám főztjét, nem is ettem meg. Mondjuk ő nem is volt egy konyhatündér. Az anyám már tudott főzni, de fogózz meg, az ő főztjét sem szerettem.


Szörnyű, de én eleve nem szeretem a főtt ételt. Van ilyen. Attól még jó ember vagyok.

2023. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
23%
Ha tényleg igaz én csak a mamáját sajnálom.
2023. jún. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
94%
Ha nme eszitek meg akkor mit csináltok vele?
2023. jún. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 A kérdező kommentje:
Hát mivel a hűtőnk, kamránk kapacitása is véges, kidobjuk.
2023. jún. 23. 07:54
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!