Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem kell rám főzni, mert megoldom máshogy? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Gimis vagyok, nyári szünet van.


Mama minden este telefonál, hogy másnapra mit főzzön nekem/nekünk.


Viszont nem szeretem már annyira a főztjét, nem úgy főz, hogy az nekem finom legyen. Így hiába küldi, hozza, általában senki nem eszi meg. Szóval feleslegesen fárad vele.

A másik meg, hogy nyűg az egész.

Legyek itthon délelőtt 11 és 12 között, mert elhozzák az ebédet. Olyankor bejönnek, leülnek, itt vannak simán fél délutánt, hiába vonulok fel a szobámba, vagy ki medencézni, nem zavarja őket. Megnézik a magazinokat, újságokat, vagy néznek könyveket a polcról és nekiállnak olvasni. Tegnap is jött volna a barátom délután, nyilván nem mondhattam nekik, hogy húzzanak már el. Úgy csináltam, mint aki indul valahová, öltöztem, pakoltam és próbáltam jelezni nekik, hogy menni készülök. Nem vették a lapot, aztán már mondtam is, hogy na nekem menni kéne lassan, szóval zárnék be, kapcsolnám ki a légkondikat, indulnék. Erre hogy jaj menjek nyugodtan, ők akkor már megvárják anyát.... Hát mondom ez nem igaz.

Vagy mennék mondjuk egésznapos programra, akkor is mondja anya, hogy hát mama ideges, hogy így mit eszem egész nap. 2023 van, azért ma Budapesten senki nem hal éhen. Meg ha nincs is kedvem, kedvünk sehová menni, akkor is annyi helyről lehet rendelni, azok (nekem) sokkal finomabbak, mint pl. mama löncshúsos bolognaija, vagy olajos rántott húsa.


Anyának már mondtam ezt, annyit mondott, hogy hát most mit csináljon velük, az egyetlen unokájuk vagyok, szeret rám főzni. Jó, főzzön kéthétben egyszer. De ez így nekem teher, meg ő is hiába fárad, mivel nem esszük meg.


2023. jún. 22. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
26%
Szüleid se eszik meg? Nem hogy inkabb orulnének neki hogy nem kel fozni
2023. jún. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 A kérdező kommentje:
Ők napközben dolgoznak, esznek ott, ahol éppen kedvük van.
2023. jún. 23. 10:46
 73/77 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt látom megoldásnak, hogy kezdj el nem otthon lenni. Esetleg kezdd el felkészíteni őket, hogy például jövő héttől xy lesz és akkor már megoldod a kaját, és akármit mondanak, sajnos nem fogsz tudni hazaérni, így van idejük felkészíteni magukat, és véletlenül tartósítod ezt az állapotot, hogy nem vagy otthon, még akkor is, ha igen.
2023. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
95%
Mondd azt nekik hogy 1 hónapra nyaralni mész vidékre
2023. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
100%
Ez anyukák sara is. Látja, hogy kukába megy a kaja, ők sem eszik meg, de nem akarja leállítani a mamát.
2023. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
71%
Azert foz a nagyi mert azt lassa hogy megeszitek, persze ha tudná hogy a kukába megy a munkája, mit szolna
2023. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
69%
Te már tavaly is ezen vergődtél.
2023. jún. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!