Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem kell rám főzni, mert megoldom máshogy? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Gimis vagyok, nyári szünet van.


Mama minden este telefonál, hogy másnapra mit főzzön nekem/nekünk.


Viszont nem szeretem már annyira a főztjét, nem úgy főz, hogy az nekem finom legyen. Így hiába küldi, hozza, általában senki nem eszi meg. Szóval feleslegesen fárad vele.

A másik meg, hogy nyűg az egész.

Legyek itthon délelőtt 11 és 12 között, mert elhozzák az ebédet. Olyankor bejönnek, leülnek, itt vannak simán fél délutánt, hiába vonulok fel a szobámba, vagy ki medencézni, nem zavarja őket. Megnézik a magazinokat, újságokat, vagy néznek könyveket a polcról és nekiállnak olvasni. Tegnap is jött volna a barátom délután, nyilván nem mondhattam nekik, hogy húzzanak már el. Úgy csináltam, mint aki indul valahová, öltöztem, pakoltam és próbáltam jelezni nekik, hogy menni készülök. Nem vették a lapot, aztán már mondtam is, hogy na nekem menni kéne lassan, szóval zárnék be, kapcsolnám ki a légkondikat, indulnék. Erre hogy jaj menjek nyugodtan, ők akkor már megvárják anyát.... Hát mondom ez nem igaz.

Vagy mennék mondjuk egésznapos programra, akkor is mondja anya, hogy hát mama ideges, hogy így mit eszem egész nap. 2023 van, azért ma Budapesten senki nem hal éhen. Meg ha nincs is kedvem, kedvünk sehová menni, akkor is annyi helyről lehet rendelni, azok (nekem) sokkal finomabbak, mint pl. mama löncshúsos bolognaija, vagy olajos rántott húsa.


Anyának már mondtam ezt, annyit mondott, hogy hát most mit csináljon velük, az egyetlen unokájuk vagyok, szeret rám főzni. Jó, főzzön kéthétben egyszer. De ez így nekem teher, meg ő is hiába fárad, mivel nem esszük meg.


2023. jún. 22. 08:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 A kérdező kommentje:

10 millió ember él Magyarországon, de igen, biztosan csak nekem van ez a problémám...

Ha csak ennyit írtok, minek erőltetik a válaszadást?

Nem kötelező írni minden kérdés alá.

2023. jún. 22. 09:00
 12/77 anonim ***** válasza:
91%

Vót mán ez a kérdés tavaly is.


ó, de hányszor...

2023. jún. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
90%
Lebuktál, ne hisztizz. Hát még a válaszaid is ugyan azok. Múltkor is ez volt a szöveg, hogy jajj a mama panaszkodik, hogy elfárad, de akkor is főz.
2023. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 A kérdező kommentje:
Akkor minek válaszoltok rá? Ezért nem kell írni...
2023. jún. 22. 09:03
 15/77 anonim ***** válasza:
30%

"De épp ez az, hogy nem eszik belőle senki itthon, mama meg közben panaszkodik, hogy mennyire elfáradt délre, már hangja is alig van, hányszor kellett közben leülnie stb. Szóval ő kb. hiába fárad ezzel így."


Nem kell vele foglalkozni,az ő döntése. Ő örül hogy fontosnak érezheti magát akkor is, ha elfárad. Lehet épp azért panaszkodik fennhangon hogy még jobban kiemelje hogy ő mennyi mindent csinál és milyen fontos. Olvass a sorok között.

2023. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
82%
Legyél következetesen elérhetetlen, más megoldás nincs, majd megszokják.
2023. jún. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
26%
Kamu. Benne van az összes buzzword: medence, klímàK (muci, legkozelebbre mondom, hogy ezt ne ird bele a kamudba, mert a mai klímàKat nem kell kikapcsolgatni, ugyanis temperálnak), rendel, BP-n eszik dragan. Ertjuk h szuner van, eriggyèl ki kalapni vagy tisztitsd ki a medencet vagy mittomen :D
2023. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 A kérdező kommentje:

Milyen buzzword?

Nyáron medencében fürdeni???? A 35 fokban? ÚRISTEN, HALLATLAN!

Több klíma egy családi házban??? Hát mit képzelünk mi, aludjon mindenki egy szobában és kész!

Kikapcsolni mindent, mikor elmegyünk itthonról, mert anyukám fél, hogy az elektromos dolgokkal gond lesz? Jézusom, mit képzelünk mi, hát menjen minden akkor is, ha éppen 2 hétig nem vagyunk itthon!!



Mikor lett ez az oldal ennyire színvonalon aluli?

2023. jún. 22. 09:12
 19/77 anonim ***** válasza:
87%

Igen, tényleg volt már ez a kérdés, ugyanezekkel a részletekkel.


De legalább lenne annyi eszetek, ha kiírtok egy kamukérdés, hogy valamin változtattok.

2023. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
91%

"Mikor lett ez az oldal ennyire színvonalon aluli?"


Mikor elkezdtétek telehányni a folyton ismétlődő kamukérdéseitekkel.

2023. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!