Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, Ti megengednétek,...

Szülők, Ti megengednétek, hogy a 15 éves lányotok a barátjával elmenjen annak a barátjához?

Figyelt kérdés

Szóval én 15, barátom 18. Szüleim kb 4 éve ismerik, 1,5 éve együtt vagyunk (bár szakítottunk 3 hónapra nyáron sajnos..). Szeretnénk elmenni barátom barátaihoz, de mivel én messze lakok tőlük, meg hát elég veszélyes környéken át kéne hazajönnöm, ezért ott kéne aludnom.

Mit szólnátok ehhez?


15/L


2010. okt. 12. 19:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

Köszi :D

Hát én nem hazudok nekik, de szerintem ha nem engednék meg, ez lenne belőle ... :/

Mindent megengedtek eddig (pl nyelv piercing), meg minden ilyesmi, amit kérek megkapok.. :/

2010. okt. 12. 19:20
 22/63 anonim ***** válasza:
20%
De szar neked!XD
2010. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
79%

Nem hiszem, hogy ha valaki nem engedi el a 15 éves lányát a barátjával aludni, az azonnal valami kocka szülő, aki négy fal között tartaná a gyermekét.


Természetes, hogy a te szemszögedből ez semmiségnek tűnik, de amikor 3 oldalon keresztül mondják neked, hogy 15 évesen még gyerek vagy ehhez, főleg egy szülő szemszögéből, akkor miért nem vagy képes ezt megérteni?

2010. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:
Miért lennék hozzá gyerek? Ez olyan, mintha egy barátnőmnél aludnék :/ Ahhoz nem kicsi egy pl 12 éves gyerek akit elengednek?
2010. okt. 12. 19:24
 25/63 anonim ***** válasza:
68%
én is 15 éves vagyok a barátom 19...:) engem elengedtek egy balatoni nyaralásra a nyáron úgy hogy ott voltak a barátom haverjai...nem cigizek,nem iszok,nem járok el bulizni...néha itt alszik a barátnőm vagy én nála és ennyi...elengedtek nem kellett sokat könyörögnöm...este felhívtam őket hogy minden rendben van...reggel is ugyan így... :) nem volt semmi gond...persze először sokat kellett nyaliznom XD anyának segíteni jobban oda figyelni a sulira hogy jó jegyeket kapjak... :)
2010. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
56%

honnan veszitek ezt a 79%-os marhaságot???


amúgy én a leírtak alapján elengednélek - már ha igazakat írtál.

2010. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 A kérdező kommentje:

:)

Kár, hogy mi pont nyáron nem voltunk együtt :S Mi is mentünk volna...

Különben nálunk a jó jegyek nem sokat számítanak, ha kapok 1est, csak annyit mondanak, hogy legközelebb jó lenne ha jobbat kapnék, meg ha lehet ne bukjak meg semmiből. :D

2010. okt. 12. 19:27
 28/63 anonim válasza:
69%
Amúgy szerintem sok szülővel pont ez a baj, hogy szinte semmit nem engednek meg, mert fiatal, meg gyerek és persze igazuk is van, csak abba nem gondolnak bele, hogy ezzel sok esetben csak azt érik el, hogy a gyerek hazudozni kezd, meg a hátuk mögött csinálja azt, amit nem engednek meg, ahelyett, hogy bíznának a gyerekben és legalább esélyt adnának. Ha pedig ezután valami olyasmit csinálnak, amit nem mond el, vagy belekeveredik valamibe, akkor jöhet a szigor, de amíg normálisan betart mindent és elmondja , hogy mikor hol van, mit csinál, kivel, addig nem kéne arra "hajtani", hogy a tudtuk nélkül mászkáljon mindenhova. Én is tudom, hogy értem mennyire aggódnak, ha megyek valahova, de mindig hazajöttem, amikor kellett és tudták, hogy kivel vagyok, megcsörgettem őket, ha kellett, hogy megérkeztem, minden rendben és kész.
2010. okt. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
33%

Hogy is mondjam... egy 15 évesnek hiába magyarázzuk, hogy miért gyerek még valamihez... annyi idősen én is azt hittem, egy ilyen abszolút megengedhető, nincs benne semmi.

Most, érettebben, már látom hogy ez nem igaz.

2010. okt. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
24%

Én se engednélek el.


A kérdező kommentje:

Tessék?:D

Azért se engednélek, mert még azt sem érted, amire rákérdeztél.

2010. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!