Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, Ti megengednétek,...

Szülők, Ti megengednétek, hogy a 15 éves lányotok a barátjával elmenjen annak a barátjához?

Figyelt kérdés

Szóval én 15, barátom 18. Szüleim kb 4 éve ismerik, 1,5 éve együtt vagyunk (bár szakítottunk 3 hónapra nyáron sajnos..). Szeretnénk elmenni barátom barátaihoz, de mivel én messze lakok tőlük, meg hát elég veszélyes környéken át kéne hazajönnöm, ezért ott kéne aludnom.

Mit szólnátok ehhez?


15/L


2010. okt. 12. 19:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:
De fogalmam sincs, hogy jött ide egy 15 éves fiú... :))) :D
2010. okt. 12. 19:29
 32/63 anonim ***** válasza:
48%

Én elengednélek.


A szüleim rendesek voltak, sokszor aludhattam barátoknál, elmehettem házi bulikba. Mivel ők elengedtek engem, megbíztam bennem, sose hazudtam, mindig tudták hol vagyok. És nem váltogattam a barátaimat, sőt a mai napig nem feküdtem le senkivel, nem iszom, nem cigizek, mindig jól tanultam, most főiskolás vagyok.


Ha valakit mindentől eltiltanak, csak azért is meg fogja tenni, ráadásul a szülei tudta nélkül...

2010. okt. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
75%

Szia, hidd el, ha valaki nem konzervatív én nem vagyok az! Tanultam pedagógiát 4 évig és most másodéves pszichológushallgató vagyok. Na ezt csak azért írtam le, hogy hátha kicsit megfontolod amit mondok Neked.

Hidd el én teljesen szabad-szellemben fogom nevelni a gyerekemet, mert engem nem úgy neveltek. A suliban és mindenhol rengeteget tanultam a nevelésről, gyakran testközelből is találkoztam esetekkel.

Egy 15 éves ha jobbról, ha balról nézem gyerek. Bármilyen megfontoltnak hiszed magad, bármilyen érettnek gondolod a felfogásodat, még nem az. Köszönő viszonyban sem vagy azzal az emberrel aki leszel 4-5 ne is beszélve 1o-2o év múlva...

A párom húga is 15 éves, de eszébe sem jut "pasizni", ebből kifolyólag nála aludni se. Pedig egy jóvágású, csinos, aranyos, okos lányról van szó. 9 kor fent van a házban, 1o kor lefekvés mert reggel suli, hétvégén ugyanez csak maradhat tovább fenn. Valahol ezt tartom normálisnak...mi 21 évesek vagyunk, a párom 15 éves húga pedig max. a városba fagyizni jön velünk, filmet nézni ilyenek. Eszünkbe sem jutna belekeverni egy (fiatal) felnőtt társaságba. Azért nem feltétlenül hiszem, hogy egy 21 évesnek talál a szó olyan szinten a 15 évessel.

Én inkább azon szoktam csodálkozni akinek a szülei megengedik hogy a 14-15 éves lánya a barátjánál aludjon...

Nagyon sok szülő nem tudja mit ronthat el ezzel, hogy megengedni...elhiszem, hogy rossz ha most nem mehetsz el, engem 18 éves koromig mindenhonnan tiltottak, nem mert nem volt bizalom, csak...sose kaptam magyarázatot 1o kor otthon kellett legyek 18 évesen is, érettségi előtt. Most sok mindennek látom az értelmét aminek annak idején nem láttam.

Egy 15 éves lány persze legyen szerelmes, legyen barátja, de legyen elég néhány közösen töltött óra, mozi, film, néha buli...a többire meg annyira ráértek még. később amikor már lelkileg is készen álltok a folytatásra...

Szóval én sem engednélek, amint kiderült eddigi soraimból, mert nem tartanálak arra érettnek, és nem tartanám jónak a jövőd szempontjából sem.

Ha nem engednek el akkor az nem azért van mert nem bznak benned, hanem mert nem tartanak elég idősnek az ilyen dolgokhoz. Hidd el rengeteg alkalmad lesz ezt még pótolni.


Hidd el akik ide írtunk mind érted és nem ellened tettük. Amúgy meg azok a "kockafejű" valakik ahogy te nevezted az írókat sokan családanyák vagy tapasztalt felnőttek, szóval adhatnál a véleményükre...

Ja, és tudom, hogy nem győztelek meg, de ha csak végig olvastad nekem már az is megérte...

2010. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
100%

Úgy jött a képbe a 15 éves fiú, hogy őket azért könnyebb elengedni, mert biztos, hogy ők nem babával mennek haza.

Lányoknál erre nincs garancia.

2010. okt. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
41%
19:47- el abszolút egyetértek.
2010. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
69%
Ha a négy fal között tartottak volna és keményebben fogtak volna, nem fekszel le 14-15 évesen senkivel. De ezt megtetted. Nagyon felelőtlen vagy, a szüleid pedig túl engedélkenyek veled. Elindultál a lejtőn, ahol nehéz lesz megállni.
2010. okt. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:

Na erre nem tudok mit mondani :D Elindultam a lejtőn, mert lefeküdtem fél év után a barátommal, akivel imádjuk egymást. Hűha, ez az igazi lejtő! Véletlen se az,. amikor valaki buliba veszíti el, cigizik, piál minden hétvégén, drogozik.

Biztos én is elindultam a lejtőn...

Lehet, hogy fiatal vagyok, de ti nem tudjátok, mi folyik a korombeliek között...

2010. okt. 12. 20:08
 38/63 A kérdező kommentje:

Amúgy ide meg kár feltenni kérdést, már én is rájöttem.

Mikre bele nem tudtok kötni! Anyum bízik bennem, azt mondta, hogy nyugodtan szexeljünk, de gumit mindig használjunk.. Ha tiltott volna szerinted nem csináltam volna?


Az a baj, hogy sok felnőtt elfelejteni, milyen tininek lenni pedig ők is ugyanezt csinálték :/

2010. okt. 12. 20:09
 39/63 anonim ***** válasza:
72%

"Na erre nem tudok mit mondani :D Elindultam a lejtőn, mert lefeküdtem fél év után a barátommal, akivel imádjuk egymást. Hűha, ez az igazi lejtő! "


Tudod ez egy nagy lejtő...

Én meg tudod mire jöttem rá az oldallal kapcsolatban? Hogy ne adjak jóhiszeműen tanácsot senkinek, se szakmait se mást, mert a kutyát nem érdekli. a tizenéveseknek pláne ne adj tanácsot mert ott csak az ad "jó tanácsot" aki azt mondja "igen, feküdj le vele", "én elengednélek" stb. stb.

Ja és ne mond már azt, hogy normális 14 évesen lefeküdni egy fél év után a (gondolom szintén gyerek) barátoddal...

Tudod én 18 évesen vártam 1 évet(!!!) a 19 éves párommal ameddig eljutottunk a lefekvésig... Pedig nem voltunk és nem vagyunk aberráltak...se lemaradottak...egyszerűen így éreztük (és utólag nagyon is helyesnek tartom)...ja és soha nem csinálnám másképp. Szóval ne mond, hogy más is ezt csinálja, mert nem igaz.

Aztán tényleg nagyon érett gondolkodásra vall az, hogy "mások bezzeg!"... kit érdekel más? Törődj a saját életeddel, mert Neked is csak egy életed van, amit egyszer kell elrontsál, efelé pedig jó úton haladsz...Ennyit az érett 15 éves gondolkodásodról...


Az első válaszom tisztességes volt, de most felháborítottál. a 2o:47 és voltam.

Na üdv...

(ja és pár év múlva várom a kérdésed szexualitás témakörben, hogy miért unom/nem kívánom a szexet...)

2010. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
39%
19:47-es, bocs
2010. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!