Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagáljam le azt, ha a...

Hogyan reagáljam le azt, ha a családtagjaim szó szerint meg sem hallják, amit mondok, hiába kiabálok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, és nem hiszem, hogy ilyen szinten és ennyire gyakran előfordulhat az, hogy valakit épp nem hallanak meg. Nem vagyok halk, sokszor 5-ször ismétlem meg amit mondok.

Példa:

Egy szobában vagyunk, beszélgetés megy.

Kérdezek valamit (nem közbeszólok, alapból senki sem beszélt), nincs válasz.

Újra, hangosabban felteszem a kérdést.

Nincs válasz!

Hangosan üvöltöm a testvérem nevét, hogy HaHOOOOO!! Nem hallod?

És akkor a válasz: tessék? Nem figyeltem…

Ez párszor nyilván előfordul mindenkivel, na de MINDIG? Nem 99%-ról beszélek, hanem abszolút 100%-ról!

Ha ők beszélgetnek, egyből meghalják egymást.

Betegesnek érzem, és őrülten sértőnek.

Nem vagyunk gyerekek, hiszas éveim végén vagyok, testvéreim harmincasok, illetve a szüleink.

Engem ez megőrjít, hogyan lehet ezt normálisan lereagálni?

Őszintén kérdezem, mert már ott tartok, hogy emiatt látni sem akarom őket, tényleg olyan mintha valami szellem lennék.

Amugy ez csak otthon fordul elő, munkahelyemen, más társaságban sohasem.

Emiatt is tudom, hogy nem arról van szó, hogy akaratlanul is halk lennék vagy ilyesmi…


2023. jún. 27. 07:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Lány vagy?
2023. jún. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen
2023. jún. 27. 07:29
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sajnálom. A normális az, hogy amint lehetőséged van rá, elmész ebből a bántalmazó környezetből és terápiában feldolgozod a traumáidat, hogy nem kapsz értő figyelmet és szeretetet.
2023. jún. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%
Az baj, hogy nem tudod elképzelni, hogy hallanak. Ha halkan mondasz valamit és csak egyszer, sokkal többet érsz el vele. Próbáld ki, és rendszeresíysd ezt a viselkedést, aztán majd kb. 1-2 hónap múlva mesélj a változásról, légy szíves. Engem mindenképp érdekel.
2023. jún. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%
NE kiabálj, hanem beszélj EGÉSZ HALKAN! Sokkal hatásosabb!
2023. jún. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
45%

Én is tapasztaltam már ilyet.

Általában viszonozni szoktam. Én se hallom meg ha ez a látszat süket hozzám szól. Ha problémazik, akkor megmondom neki hogy tanuljon meg válaszolni ha én hozzá szólok..ha ő tiszteletlen, akkor ne várja el a másiktól a tiszteletet.

Ez kimondottan hatásos, ha mások előtt mondom. Ég a pofájuk általában.


Ha rossz a kedvem akkor csak oda ordítok taglaltan hogy süket vagy b+? Szólalj már meg a k anyád!

Ez is megszégyeníti/feldühíti.

2023. jún. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

Direkt ignorálnak, mert nem számítasz nekik.

Miért mész még oda? Fordíts nekik hátat, ha így bánnak veled, nem érdemlik meg az energiát és az időt, amit rájuk szánsz!

2023. jún. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos irányodban tudat alatt kialkult (kialakítottad?) a családodban a szelektív hallás. Megszokták, hogy Rád csak akkor kell figyelni, ha már üvöltve mondod el a mondandódat és többször. Ezen úgy lehet változtatni, hogy leülteted őket, amíg nincs szemkontatkus, amíg nem kapsz figyelmet, nem szólalsz meg és csak ezt követően mondod el, amit akarsz és HALKAN.


Kb ez olyan, amikor egy szülő folyamatosan üvölt a gyerekeivel, ott is kialakul a gyerekekben önvédelemből a szelektív hallás, a gyerekek már "nem hallják meg" az ilyen stílusban közölt mondanivalót.

2023. jún. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ha halkan mondom, biztos nem reagálnak.

Tehát akkor legyen ez? Hogy kérdezek valamit, nincs válasz, és ennyi?

Én most nem

Fontos dolgokról beszélek, ha valami annyira életbevágó, természetesen leülök velük és akkor szemtől szembe végighallgatnak.

Itt átlag, mindennapos beszélgetésről van szó.

Pont emiatt is zavaró.

Pl. Anyukám és nővérem beszélgetnek.

-Anyukám: tegnap vettem ezt a nadrágot!

-Nővérem és én: szuper! De jol néz ki!

-Anyukám: köszi, a turiban találtam!

-nővérem: ez melyik turi? Én is el akarok majd menni!

-anyukám: a 11. Kerületben lévő

-Én: ott kilonként vagy darabszámra lehet venni dolgokat?


Nincs válasz!


-nővérem: nincs kedvetek hétvégén együtt elmenni?

-anyukánk: de!!!! Menjünk!!


- én: ott kilonként árulják a ruhákat vagy darabszámra?


Nincs válasz.


- én: OTT KILONKÉNT LEHET VENNI A RUHÁKAT?!????


Anyukánk: jaaa, nem darabszámra.


Most ez egy bugyuta példa, de értitek a lényeget.

Nem csak anyukám, hanem a család összes tagja eljátsza ezt.

2023. jún. 27. 07:52
 10/25 A kérdező kommentje:
Itt a fenti példában is egy átlag közös beszélgetésről van szó, nem arról, hogy kettesben ők beszélgetnek én meg beleszólok.
2023. jún. 27. 07:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!