Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagáljam le azt, ha a...

Hogyan reagáljam le azt, ha a családtagjaim szó szerint meg sem hallják, amit mondok, hiába kiabálok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, és nem hiszem, hogy ilyen szinten és ennyire gyakran előfordulhat az, hogy valakit épp nem hallanak meg. Nem vagyok halk, sokszor 5-ször ismétlem meg amit mondok.

Példa:

Egy szobában vagyunk, beszélgetés megy.

Kérdezek valamit (nem közbeszólok, alapból senki sem beszélt), nincs válasz.

Újra, hangosabban felteszem a kérdést.

Nincs válasz!

Hangosan üvöltöm a testvérem nevét, hogy HaHOOOOO!! Nem hallod?

És akkor a válasz: tessék? Nem figyeltem…

Ez párszor nyilván előfordul mindenkivel, na de MINDIG? Nem 99%-ról beszélek, hanem abszolút 100%-ról!

Ha ők beszélgetnek, egyből meghalják egymást.

Betegesnek érzem, és őrülten sértőnek.

Nem vagyunk gyerekek, hiszas éveim végén vagyok, testvéreim harmincasok, illetve a szüleink.

Engem ez megőrjít, hogyan lehet ezt normálisan lereagálni?

Őszintén kérdezem, mert már ott tartok, hogy emiatt látni sem akarom őket, tényleg olyan mintha valami szellem lennék.

Amugy ez csak otthon fordul elő, munkahelyemen, más társaságban sohasem.

Emiatt is tudom, hogy nem arról van szó, hogy akaratlanul is halk lennék vagy ilyesmi…


2023. jún. 27. 07:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak megváltozni, ha eddig nem tették.
2023. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
57%

Ha jól értem te vagy a fiatalabb testvér, majdnem 30, testvéreid 30-on felüliek. Mindenki a szülőknél lakik vagy csak te? Szerintem harmincasoknál és idősebb korban már nem normális egymás hegyén-hátán élni. De az is elég ha napi szinten átjárnak a testvéred ha nem is laknak ott. Ez egyszerűen sok. Nem csoda hogy stresszes. Próbálj meg elköltözni.

Ha nem ott laksz akkor megy ritkítsd a találkozásokat. Messziről is lehet szeretni egymást ha családról van szó. Sőt, sokszor helyre is jön a kapcsolat.

A kiabálásak nem látom értelmét. Miért akarsz egyáltalán olyan emberekkel beszélgetni akik semmibe vesznek? A kiabálásrol le kell szokni, baromira idegesítő. A pároddal is ordítani fogsz ha gond lesz beszélgetés helyett? Hamar szét fogtok menni. Szerintem le lehet róla szokni, csak nyugodt környezet kellene hozzá.

2023. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
80%

22: "A pároddal is ordítani fogsz ha gond lesz beszélgetés helyett?"


Nyilván nem áll össze olyannal, aki ennyire se figyel rá.

2023. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy értettem hogy semmibe veszi és azonnal lesz baj, hanem hogy minden kapcsolatban vannak problémák. Ha akkor is ordítozni fog az fixen megöli a kapcsolatot. Mert vannak emberek akik hamar felemelik a hangjukat, sokszor az otthoni stressz miatt. En is ilyen voltam egy időben otthon, de elkoltöztem és a nyugodt környezetben lenyiggadtam. Utána elgondolkoztam hogy ez miért van, és ha ért is stressz a családdal magamra szóltam, mert nem akartam hárpiává válni. Engem is idegesített ha valaki nagyon hangos. Ma ha van is konfliktus a férjemmel, nem ordítoznunk egymással mint a hülyék.
2023. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
64%

Tegyél trágár szavakat a mondandódba, arra talán felfigyelnek. Pl.:


- Nem akarunk elmenni valahova a f@szomba?

- Ott kilónként, vagy hogy a redves p*csába árulják a ruhákat?


Aztán visszatérhetsz normál stílusba de ha levegőnek néznek, normális hangerővel mondj valamit kötőszavakkal. Lehet lecsesznek de idővel felfigyelnek majd.

2023. júl. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!