Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagilag támogatott egyetemis...

Anyagilag támogatott egyetemista gyereked nem akar újra koliban lakni ilyen előzmények után, még a megbeszéltek ellenére sem. Mit teszel szülőként?

Figyelt kérdés

Az unokatesómról van szó.

Első évben kolis volt, szerette meg minden. Másodévre nem vették fel, a jegyei nem voltak elég jók az első félévben, de mivel a második félév nem volt lezárva a kolis felvételikor, így az hiába volt neki sokkal jobb, mint az első, nem számított. Szóval albérletben lakott lakótársakkal. A szülei támogatták, de annyival csak, mintha koliban lakott volna, tehát dolgoznia is kellett, hogy kijöjjön anyagilag. A szüleinek volt egy olyan kikötése, hogy ok, lemegy így a tanév, de következő tanévre újra legyen kolis, jelentkezzen. Most van arra reális esély, hogy felveszik az unokatesóm, mert sokkal jobbak a jegyei, viszont ő nem akar visszamenni koliba.

Szülőként hagyod(=nem vágod el a támogatást), hogy ne a megbeszélt feltételek szerint cselekedjen? Mit teszel egy ilyen esetben?

Fontos kiemelni, hogy anyagilag neked mindkét opció ugyanannyiba kerül, a gyereked részéről van különbség, mert ha albérletben lakik, lakótársakkal, akkor a fennmaradó összeget neki kell előteremteni, ha meg nem, akkor nem kell dolgoznia, mert pont elég mindenre, amit tőled kap.


2023. jún. 27. 15:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
"A szüleinek volt egy olyan kikötése, ..." Ha az lett volna a kikotesem, hogy kollegiumba megy, ő pedig nem teljesíti, akkor nem támogatnám tovább.
2023. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem anyagilag ugyan az, akkor én hagynám a gyerekemre a döntést.
2023. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Itt azért nehéz kérdés, mert ugye anyagilag nekem tök mindegy, hogy amit adok, abból kijön meló nélkül, és kolis, vagy albérletben lakik, de akkor dolgozik. Csak ott van a kikötés, hogy de próbálja újra a kolit, és menjen vissza ha felveszik.

Egyébként mindkét fél érthető. Szülőként sokszor addig akar nevelni az ember, amíg teheti, és pl az anyagi függés pont teret nyújt ennek. A nevelés meg következetességgel jár, az meg nem következetes, hogy kijelentem, hogy márpedig fiam/lányom visszamész koliba az albis év után, aztán mégis hagyom, hogy ne tedd. Viszont egyetemistaként, ha megszokod, hogy a lakhelyeden van személyes tered, nagyobb a csend, akkor nem vágysz vissza a koliba a szobatársak mellé, akármilyen klassz, együttélésre alkalmas emberek vettek körbe.


Én szülőként engednék neki, hogy ő döntsön. Végtére is, felnőtt, mérlegelje, hogy ha törik, ha szakad, akkor dolgoznia kell suli mellett a megélhetésért.

2023. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Flagstaff ***** válasza:
100%
Én valószínűleg megbeszélném vele, hogy én miért szeretném, hogy visszamenjen, és meghallgatnám, hogy ő miért nem szeretne visszamenni, aztán valamiben megegyeznénk a végére.
2023. jún. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha van pénz, felőlem maradhatna albérletben.
2023. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
A szülők azért igazán megkérdezhetnék az illetőt, hogy miért nem akar visszamenni a kollégiumba. Gyanítom, hogy a jegyei azért lettek jobbak, mert néhány lakótárssal nyugodtabb körülmények között tud tanulni, mint a kollégiumban. Örülhetne mindenki, hogy most már felelősségteljesen dolgozik és tanul is. Nem kell kiszúrni vele dacból.
2023. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%
6-os: höhö, szerinted az átlag magyar szülő mit csinál napi szinten a gyerekével, ha nem szúr ki vele dacból? Tudod, "dögöljön meg a szomszéd tehenek", akkor is, ha a saját gyerekéről van szó.
2023. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag ugyanannyit adsz ergo hot mindegy hol lakik. Ha dolgozik melle és így kifizeti akkor minek erőltetnéd rá a kolit? Valószínűleg krvara nem szerette csak azt mondta :)
2023. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Szülőként nyilván nem vágom el a gyerekem jövőjét, csak azért, hogy nekem legyen igazam. Mondjuk nem is tennék ilyen idióta feltételt. Miért szabjam meg hol akar lakni, ha nekem ugyanannyiba kerül? A támogatást csak akkor vonná, meg, ha abbahagyja az egyetemet.
2023. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonymousreview60 ***** válasza:
47%

Valami zavar van a szövegben.

Fentebb volt írva, hogy a társbérlethez a gyereknek dolgoznia is kell. Ekkor mi ez az "akkor nem kell dolgoznia" (nyilván az egyetemistának)?

"mert pont elég mindenre, amit tőled kap." Te unokatestvérként támogatod őt?

2023. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!