Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnam elviselni az anyosom?

Hogy tudnam elviselni az anyosom?

Figyelt kérdés
Hogy kerek legyen a sztori, a parom ormeny. Amerikaban elunk. A parom szulei a kezdetben nem akartak hogy a mi kapcsolatunk komolyabb legyen. Annyira nem hogy 8 honapja randiztunk amikor teherbe estem. Szerelmunk nagyon eros volt. Nem ijedtunk meg. Ugy dontottunk megtartjuk. Ekkor parom szulei azt mondtak neki hogy nem tamogatjak semmiben ha megtartjuk a babat es velem marad. En akkor meg nagyon uj voltam itt Amerikaban es senkim nem volt rajta kivul itt kint. Azt kerte vetessuk el, es majd a jovoben lesz babank. Be kell fejeznie az egyetemet es a baba mellett nem tudja. Amit sosem bocsatok meg magamnak es utolag nagyon banok, belementem es elvetettuk a babat. Ezutan parom bejelentette, hogy mar nem ragaszkodik ugy hozzam , mert tudja hogy a szulok miatt nincs kozos jovonk, es egyre ridegebb lett velem majd szakitottunk. A szakitas alatt nagyon hianyoztam neki es o is nekem. Igy ket het utan ujbol osszekerultunk de meg ekkor is azt mondogatta nincs jovonk. Amikor nalunk voltam az anyja is ezt mondogatta, persze a ferjere kente az egeszet. szomiszo egy napon megelegeltem es bucsut mondtam neki. Ket honapig voltunk kulon de nagyon hianyoztam neki. es ismet osszekerultunk. es ra egy honapra teherbe estem. Ekkor mar nem volt baj, sem en sem a baba a szuloknek, mert lattak a paromon mennyire hianyzom neki. Ossze is hazasodtunk . De azt sosem gondoltam hogy az anyos ilyen kialhatatlan. Allandoan a nyakunkon van, beleszol mindenbe. En mar almomban be is utottem neki. valoszinuleg a lelkem melyen sosem bocsatom meg neki mit tettek anno. A parom vedi. Mert hogy sokat segit , vigyaz a babara anyagilag az apukaja is segit.. bar en tudom nagyon nem lenne ra szukseg de vele elhitetik, hogy nelkuluk nekunk nagyon nehez lenne. Igy o elvarja kedveskedjek az anyjaval de en nekem ez nagyon nehez.. furkalodik a hatam mogott , de a parom elott mindig azt mutatja hogy o nagyon kedves velem.. rafinalt nagyon rafinalt. Nem tudom mit tegyek. Erzem miatta tavolodunk , mar nincs kettonk kozott az az eros szerelem mint volt..es ennek az anyja az oka.. tudom. Segitsetek!
2010. okt. 13. 00:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Egyke a párod? Valószínűleg,az anyja nehezen viseli,hogy a fia már külön családi életet él,saját élete van,amibe ő nem szólhat(na) bele.Szerencsétlen párod meg nem tud mit tenni,hiszen szeret téged meg az anyját is. Válaszút elé állítani nem lenne szép dolog,inkább valami kompromisszumot kellene kötni.Beszélhetnél a pároddal erről a problémáról,bizonyára van megoldás,ami mindkettőtöknek jó,meg az anyósnak is.
2010. okt. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

Próbálj meg vele leülni és mesélni neki, hogy mi megy valójában.

És, hogy több teret szeretnél.

Persze fogalmazz úgy, hogy értékeled anyuka erőfeszítéseit meg minden csak mivel ti egy gyakorlatilag külön álló család vagytok, így szeretnéd, ha megértené, és érezné ő is, hogy nektek is fontos egy privát szféra.

Sok jó ötletem nincsen, nehéz ez.

Nekem muszlim férjem van, de ő abszolut mellettem áll.

Nekünk apóssal volt sok probléma, aztán az lett a vége, hogy nagyon dúrván a tudtára adtam, hogy a legutolsó senki szarrakás az életemben, és felejtsen el minket is meg azt is, hogy valaha köze lesz az unokáihoz.

Ennek oka hosszú, rettenetesen alánk tett.

Én nem beszélek vele többet az életbe, rá se nézek, a férjem annyi, hogy köszön.

De mi hála Istennek mostmár 2 és fél hónapja már egy földrészen sem lakunk.

Remélem nálatok nyugodtabban meg fog oldodni a konfliktus!

2010. okt. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Én pedig azt mondom, hogy a másik oldalról kéne megközelíteni a dolgokat. Neked sokat kéne nyelned hozzá, de hosszú távon megéri. Szerintem próbálj anyósodhoz közelebb kerülni. Nem erőltetve csak úgy szépen lassan feloldódva, nem felvenni a dolgokat amiket mondd, mindenben helyeselni vagy szépen finoman nem helyeselni, és azt mondani hogy a te véleményed más erről a dologról. Sokat beszélgetni vele, ha segítséget nyújt elfogadni és néha direkt megkérni segítségre hagy örüljön stb. Szerettesd meg magad vele. Tudom ami történt akkor anno az még most is fáj, és valószinűleg ezért is haragszol rá annyira amit megértek. De nézd úgy a dolgot, hogy valami miatt volt olyan erős ez a szerelem hogy mindent kibírt és most is együtt vagytok. Ne hagyd hogy elmúljon! Ha az anyós megkedvel téged a férjeddel is helyrejön a viszonyod.
2010. okt. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is hasonló az anyósom, de ő magyar. Fúr, szíd, kritizál, kibeszél a hátam mögött, szemtől szembe pedig mosolyogva gyaláz, mert tudja, hogy a kora miatt úgysem szólok vissza. Pl. a legutolsó húzása: egész nyáron panaszkodott, hogy milyen rossz neki Pesten a lakásában egyedül. Hívtuk, jöjjön ki hozzánk akár 1 napra, akár egy-két hétre is, a férjem hozza-viszi a kocsinkkal. Bp. melletti városban, nagy családi házban élünk, külön szoba+fürdőszoba lett volna neki, ott a szép kert, az unokája itthon volt a szünidő miatt, mi itthon dolgozunk, mindennap főzök, arany nyaralása lett volna. Nem, ő nem jön, mert most meleg van, most virágzik a parlagfű, most nem akar a terhünkre lenni, most éppen a lába fáj..., szóval mindig volt kifogás. Aztán nyár végén, egy családi összejövetelen, ahol a férjem testvérei is jelen voltak, a fejemhez vágta, hogy őt soha nem hívom meg magunkhoz, nem is látta évek óta, hogy milyen lett az otthonunk. Most kezdjem el mindenkinek magyarázni, hogy mi ment egész nyáron??? Meg tudtam volna fojtani. Azóta nem beszélek vele. Már többször telefonált úgy, hogy én vettem fel, de csak köszönök és máris adom a férjem, egyetlen szót sem beszélek vele tovább. Így nincs támadási felülete, főhet a saját levében. Nemrégiben kiszemtelenkedett a fiunk egyik sportversenyére, de akkor is csak azért, hogy beleköthessen valamibe (milyen mez van a gyereken, ápolatlan, hosszú a haja, stb.). Veszettül kereste velem a kapcsolatot, de a köszönésen kívül "nem hallottam" egyetlen mondatát sem, ha ő balra ment, én jobbra (szó szerint értsétek!), hozzá sem szóltam, így ráunt a próbálkozásra. Nálunk ez vált be. Nekem is egy életem van, jogom van minden oda nem illő, frusztráló körülményt, személyt kizárni belőle. Kerek 10 éve nyeltem, mindent megpróbáltam, de idén elegem lett.
2010. okt. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

Ezt nem szemetkedesbol mondom, csak azert, hogy elgondolkozz rajta, mert lehet, hogy segit. Nagyon dramai szemely lehetsz. Ugy ertem, hogy ez az egesz olyan, mint egy szappanopera...szetmentek, ujra osszejottok, mar nem olyan a szerelem (azert egy kapcsolat jo esetben nemcsak a szerelemre epul). Hazassagban, gyerekkel mar picit komolyabban kellene gondolkodni, nem pedig dramazni. Tudtad, hogy nem akar az anyos, mert mar a hazassagkotesetek elott sem akart. Emlekszem, hogy irtal ide ki kerdest, hogy ez foleg azert van, mert korkulonbseg van koztetek a te javadra, o mas kulturabol valo stb. Szoval ugy mentel bele, hogy tudtad. Nagyon befolyasolhato szemely vagy, hagytad, hogy a gyereket is elvegyek, pedig az a te dontesed kellett volna, hogy legyen. Ugy erzem, hogy magadnak okozod a problemakat, olyan donteseket hozol, amik altal egyik kelepcebol esel a masikba es 30 felett mar nem ilyen konnyelmuen kellene gondolkodni.


Meg annyit, hogy en is az USA-ban elek es az anyosom nekem sem olyan, mint egy magyar anyos. Lehet, hogy te abbol indulsz ki, hogy milyen lenne egy idealis anyos, viszont az USA-ban egy idealis anyos mas. Masok az emberi kapcsolatok es neked is alkalmazkodnod kell. Szerintem csak ugy tudod ot megnyerni magadnak, ha bebizonyitod neki, hogy tenyleg olyan vagy, amilyennek mondod magad es lehet, hogy ez sokaig fog tartani. Ha ellenseges vagy vele, soha az eletben nem fog megbecsulni, mert akkor neki lesz igaza abban, hogy te nem vagy vele rendes, tehat o miert lenne az veled? Engednie kell egyik felnek, kompromisszumokat kotni es ha latja, hogy te erre kesz vagy, o is valtozni fog iranyodban. Lehet, hogy azt hiszi, hogy azert "akaszkodtal" a fiara, hogy megkapd a papirokat? Nem tudom, hogy milyen statuszod volt, csak talalgatok, hogy talan ez is benne lehet es ez valt ki ellenszenvet belole... ha kevesebbet foglalkoznal azzal, hogy mit gondol az anyosod, akkor jobban tudnal elni, nem lennel bedepizve. Szemedben rendes, tehat kepes teged elfogadni, tud veled szepen viselkedni. Ez mar jo kiindulasi pont. Most neked is lepned kell feleje.

2010. okt. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem Anyóssal ne foglalkozz! Légy vele nagyon kedves, és próbáld meg nem felhúzni magad rajta! Ez a szerelem még lehet szép! Nekem az anyám ilyen! Cseszteti állandóan a páromat! Mi 4 éve jöttünk össze, majd 3 hónapra rá szakítottunk, aztán össze jöttünk 2 hétre rá, aztán terhes lettem, majd össze házasodtunk, a gyerek megszületett, majd anyám szétszedett minket, elválltunk, és most újból össze jöttünk, és próbáljuk rendbe hozni a kapcsolatunkat! Tedd te is ezt! Mentsd a kapcsolatod meg! Fogd meg a férjed farkát, és rendezz egy orgiát!!! Egy felejthetetlen éjszakát! Amit nem fog egy nap alatt a férjed elfelejteni! Ezt anyós is fogja tudni egy idő múlva!!! Az viszont dühíteni fogja!!! Te egy vetélytárs vagy számára! és bárki is lenne a párod mellett, ugyan azt csinálná! Nem ellened irányul! Ha sokszor jókat dugtok, akkor a kapcsolat is jobb lesz! Tapasztalatom szerint!

Sok sikert! Én szurkolok nektek! Majd írd meg, hogy mi lett!

2010. okt. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Hú én nagyon bunkó lehetek akkor, mert eszem ágában sincs kedvesen viselkedni anyósommal!

Pont ugyanúgy beszélek vele, ahogyan ő velem, pont ugyanúgy beszólok, ahogyan ő, és képzeld, van hatása! Igaz csak ideiglenes, de mikor én is belemászok a lelki világába, akkor két hétig csend van! Hidd el próbáltam én kedvesen is, de tudod mi lett a vége?: még ő nézett hülyéne, hogy ugyan mit akarok én.....na itt befejeztem, és azóta csak azt kapja, amit ő ad.

A pároddal meg nagyon határozottan közöld a tényállást, hogy felnőttek vagytok, és ne anyuci határozza meg az életetek minden lépését, mert annak az lesz a vége, hogy szép lassan felőrlődsz idegileg. Komolyan mondom, ha kell ordítsd le a fejét, mert a férfiak anyucival szemben sajnos ilyenek. Legalábbis nekem másként nem ment. Azóta nyugszi van itthon is.

És tényleg nem rossz ötlet a gyakori szex- megoldás, mert tudod a férfiaknak két fejük van, csak általában az alsót használják!:)

Sok sikert, és csakis magatokat nézd, ne anyóst!

2010. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétm,hogy ilyen anyosod van.Az enyém pedi egy hűlye idegbeteg.Még mindig szeretne a fiának dirigálni,csak ez nálunk nem megy.Sajnos az a probléma,h első perctől mikor láttad,h milyen az anyosod,és miket vár el töled,abba a pillanatba ott kelett volna őket hagyjad,és amir kért h vetesd el a babáthát az valami szörnyűség.Én a helyedbe ne tettem volna,ne ő döntse már el h mi ajo neked.Te már elég felnött vagy.Ne hagyd h a férjedet irányitsa és téged sem.Mond meg neki,h ez a ti életetek.Szerintem soha nem fogod elérni,h szeressen,hiszen a kapcsolatotok elején nem kedvelt,akkor soha nem fog.Én ezzel küzködöm 3 es fél éve de semmi.Sok sikert kivanok továbbra is,remélem minden rendben lesz.
2010. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Senki mas nem dontotte el, hogy vetesse el a kerdezo a gyereket. O akkor mar reg benne volt a korban, tudta, hogy mit csinal es az o dontese volt. Nem szabadna ilyenert mast okolni. Egyszeruen konnyebb masra kenni, mint szembe nezni azzal, hogy ezt a dontest vegso soron bizony te hoztad meg. Egyebkent az anyost is meg lehet erteni, ha belegondolsz, hogy o teljesen mas kulturabol valo. Minden tradicionalis orszagbol erkezo ember ilyen felfogasu a regebbi generaciokban plusz erre meg rajon a korkulonbsegetek, az, hogy te nem ormeny vagy, nem beszeled a nyelvuket, nem vartatok hazassagig a gyerekkel stb. Naluk ezek alapveto dolgok a kulturajukban. Szoval nem kell rajta sem csodalkozni. Felnott ember vagy es hoztal olyan donteseket, amik miatt most rossz neked, de te hoztad ezeket a donteseket, nem mas es mar a donteshozatal elott tudtad, hogy ez lesz.
2010. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

valaki aki ennyire szigoru a valaszolok kozott.. kivanom sose kerulj olyan helyzetbe mint en voltam akkor! Igenis rossz dontes volt,es nagyon banom!! ha a szulei tamogatjak a parom akaratat, es nem fordulnak vele szembe , a masik baba is elne!!! de ok valaszut ele allitottak, en sosem leszek ilyen a lanyommal, Ha O szeret valakit es ugy erzi mindent megtenne azert hogy megtarthasson egy babat, en mindenben tamogatni fogom! Akar fiatalabb lesz a baratja akar mas kultura... tok mindegy ha szeretik egymast

Rosszindulatu , gerinctelen emberek, meg mindig tartom.

2010. okt. 14. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!