Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem bírom anyósom...

Egyszerűen nem bírom anyósom elviselni, mindenbe beleszól, én járok csak ilyen cipőben? Hogy tudnám kizárni őt a magánéletemből?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elviselhetetlen ahogy viselkedik.Főleg amióta a kisfiam megszületett.Úgy csinál mintha a sajátja lenne, és meg van sértődve, ha kimarad valamiből.Már ha színházba megyünk férjemmel,oda is jönni akar velünk.Azt mondta kifizeti a mi kettőnk jegyét is csak jöhessen velünk.Köszi akkor inkább nem megyek sehova.Tiszta nevetséges, hogy közénk áll.Főleg gyereknevelésben szól bele mindenbe.Ő akarja megmondani hány órakor fürdessem a babámat, mikor sétáljak vele az utcán,milyen színű ruhát adjak rá stb.De egy darab ruhát soha nem vett neki, de még játékot sem, de mikor itt van nálunk mindig azt mondja milyen sok játéka van a gyereknek, de azt nem mondja, hogy, ebből egy darabot még nem vett neki.A fiát is állandóan csicskáztatja,ha a férjem nem mondja meg, hogy megyünk valahova akkor egy hétig pukkadozik, hogy neki miért nem szóltunk, hogy kirándulni mentünk.Amikor a sejtbankot elintéztük, akkor is el kezdett hisztizni, hogy miért kell ez nekünk, csak pénzkidobás, itt nálunk senki nem veteti le vidéken(kisvárosbsn élünk).Én nem értem mért kell ránk telepedni, mi már külön család vagyunk, haggyon már minket élni.A lánya sem véletlenül költözött az ország másik felébe.Őt is kiborította már, ezért elköltözött, így nyugalma van.Én nem fogok innen elköltözni őmiatta, én szeretem ezt avárost, csak ne keserítené meg az életünket.Mit tegyek?Hogy mondjam meg neki, hogy ne sértődjön meg,haggyon már minket levegőt venni.Boldog szeretnék lenni, minden adott hozzá, de a háttérben ott figyeli minden lépésem egy anyós.Közel lakunk egymáshoz,ha megyek valahova állandóan megállít hova megyünk a gyerekkel.Már az ő tudta nélkül az utcára sem léphetek ki.Egyszerűen idegesítő.
2009. jún. 22. 03:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Tudod, nekem 4 fiam van és hoztak nekem 4 lányt. Világ életemben szerettem volna lányokat, de nekem "csak" fiaim lettek. Minden családban van gyerek és van ahol nem is egy. Mi nagyon közel lakunk egymáshoz, 1-2 utcányi távolságra. Igyekeztem mindig inkább egy idősebb barátnő lenni mint anyós. Még az elvált "menyemmel" is jó a kapcsolatom, mindent meg tudunk beszélni, pedig nem értünk mindenben egyet. Hozzám hetente többször is csak úgy beugranak a lányok, hozzák az uncsikat, jókat dumálunk, néha együtt főzünk és dobozoljuk a kaját, hogy hazavihessék a fiúknak is. Sokszor kérnek tanácsot, mit tennék akár a gyereknevelésben, akár ajándékozásban stb. Szóval nem utáljuk egymást. A legkisebb menyemmel rendszeresen jártunk ketten színházba amíg meg nem született a babája, mert a fiam nem mindig ért rá. Sokszor voltunk együtt nyaralni is hol egyik hol másik családdal - még soha nem kifogásolták. És én is megkérdezem, hová mennek, ha éppen az utcán futunk össze. És én sem szoktam egy gardróbnyi ruhát, játékhegyet venni az unokáimnak,csak ünnepi alkalommal, viszont, nálunk hetente többször is van unokaügyelet, ha kell éjjel-nappal, az sem számít, ha betegen kell vigyázni rájuk. Azt gondolom, hogy a család attól az ami, hogy az odatartozók szeretettel fordulnak egymás felé, kíváncsiak a többiek életére, segítik egymást, és békességben élnek egymással. Nem kell megfogadni a mások tanácsát, nem kell sülve-főve együtt lenni, mindenkinek legyen külön családi élete, de hidd el az anyósnak és az apósnak külön öröm, ha a már családos gyermekei nem zárják ki őket az életükből. Szerintem, ha egy kicsit nyitottabb volnál, és nem néznéd ellenségnek az anyósodat, rájönnél, hogy nem akar rád telepedni, csak szeretné ha a családhoz tartozónak érezhetné magát és szükség lenne rá. A különféle vélt sérelmeket és csendes haragokat őszinteséggel, empátiával és a férjed iránti szeretet által vezérelve bizonyára meg tudnád beszélni az anyósoddal, hiszen neki a legfőbb vágya, hogy a fia "jó kezekben legyen", boldog családban éljen.
2009. jún. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem próbáld vele megbeszélni, elmondani, hogy nektek is van magánéletetek, én sajnos nagyon határozott vagyok ilyen kérdésekben, ha úgy érzem, hogy igaz, amit mondok, az sem érdekel, ha egy ideig megsértődik... Ha ez sem megy, egyszerűen csináld, ahogy te jónak látod, hadd pukkadozzon. Egy idő után csak elmúlik, és megérti...
2009. jún. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, te is el akarsz menni a fiaddal és a mennyeddel hogyha kettesben szeretnének színházba menni?És te is az ablakból lsed, hogy mikor hová meg ya mennyed a gyerekkel?Vagy netán te is megmondod hány gyereket szülhet a menyed?Mert nekem bizony megmondta az anyós,hogy csak egy gyereket szülhetek!Hozzáteszem én és a férejm kettőt terveztünk.Szerintem ha terhes leszek újra képes az abortuszra is rábeszélni.a lányával is ezt ette, elvetette a második gyermekét,pedig felnevelhette volna nem szegények.Na mindegy.Én hogyha hétvégén szeretnék kikapcsolódni, akkor nem az anyósra vagyok kíváncsi, hanem a családomra.Amikor terhes lettem a gyermekemmel kijelentette, ha nem szólhat bele, hogy hogy hívják a babánk, akkor többet szóba sem áll velünk.Minden szva amit hozzám szól mikor itt van, így kezdi Éva nem akarok beleszólni de... Akkor mért szól bele mindenbe!Nem veszi észre, hogy felnőtt emberek vagyunk?E tudjuk ő nélküle is dönteni, hogy hány gyermeket szeretnénk.Ha együtt laknánk, tutira veszem, hogy még a hálószobánkba is beleselkedne a kulcslyukon.Pedig van férje, nem tudom mért van ennyire ránkszállva, talán unatkozik.De persze, most hogy nagy a gyermekem, egyéves állandóan jön, amíg meg igedesítette a sírása amig kicsike volt, akkor hirtelen elillant.Csak addig marad amíg jó kedve van a gyereknek.Ha én sapkát adok agyerekre az abaja,ha tlálkozunk egyből leveszi tőző napban a fejéről, hogy meleg van.Nem igaz, hogy nem veszi észre magát, hogy ő az én gyermekem, és semmi köze hozzá, hogy mit adok rá, és mit nem.Első válaszoló, még annyit, hogy az első szülött unokájának mindent megvett, tudom, mert amikor megismertem a férjem akkor születtet az eslő unoka, és végigkísértem, hogy vele hogy viselkedik.Most 13 éves a kissrác, de ha nagymamánál van akkor, egész nap csavarog, főtt ételt nem eszik,pizzán, hamburgeren él, és mindez úgy, hogy az anyjáék nem tudnak erről, hogy egy csavargó a gyerek,és, hogy két hétig ha itt van nem eszik főtt ételt.Amúgy meg amíg kicsi volt, mindig én meg a férjem vigyáztunk rá, mert anyósnak nem volt türelme hozzá.Jah még annyit, hogy azért esik rosszul, hogy az mi gyermekünknek semmit nem vesz, mert az első unkáját ha itt volt nála hétvégén, akkor bevitte a játékboltba, és mindent megvett neki.Jó télleg megteheti, de mért kivételez az első unokával.Most is ezt csinálja, mindent megvesz neki.És nem vagyunk rászorulva, mert mindene megvan a babámnak, de amikor az én szüleim akik télleg kis nyugdíjból meg fizetésből élnek, állandóan vesznek a gyereknek valamit, akkor igazán rosszul esik, hogy ő soha nem lepi meg a gyermeket valamivel.Pedig nagyon örül ám mindennek.Apróságnak is.Mi is voltunk már nyaralni anyóssal, de a férjem azt mondta, hogy nem megyünk többet velük, mert nem bírja nézni ahogy bacogat engem.Ha meg szól neki,volt már olyan, hogy lepofozta a fellnőtt fiát a szemem előtt.Nem lehet neki semmiért szólni.Tudja pl. azt is, hogy a babám 9 ig alszik, erre reggel 7 kor csöngetget itt nekem kaputelefonon, hogy fel akar jönni fel e a gyerek.Mondtam neki, épp most ébresztetted fel, de ne gyere fel, mert 2 óra hiányzik az alvásából visszalatatom.erre ő jön azzal, hogy ő neki annak idején mindig 7 kor keltek a gyerekek.Agyrém.Nekem hozzáteszem a szüleim, soha nem szóltak bele az életembe.18 éves koromtól szabad döntéseim voltak.Pedig 27 éves koromig otthon laktam.Szóval nekem egy anyós, ne mondja meg, hogy mikor hova menjek, és mit csináljak.A fiának megmondhatja, de nekem nem!Tudnék még mesélni,de mindjárt ébred a gyerek mennem kell.
2009. jún. 22. 08:49
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azért ez így mégiscsak durva, amit az anyósod csinál. Gondolom egyedül van és magányos, azért akar annyira hozzátok tartozni. Lehet, hogy nem a rosszindulat vezeti őt, hanem csak szeretne a családotok része lenni és a tanácsokat is lehet csak segítő szándékkal adja. Az én anyósom sajnos messze lakik és még aktívan dolgozik, ezért csak 1-2 havonta tud jönni megnézni az unokát. De nagyon várom már, mert jókat lehet vele beszélgetni, és szívesen ad tanácsot, ha kérem. Ha kéretlenül ad tanácsot anyósod, akkor meg kell neki mondani, hogy köszönöm szépen Anyuka, de én ezt így meg így gondolom, és így meg így fogom csinálni, mert ezt tartom helyesnek. Ezzel le lehet szerelni udvariasan és talán veszi majd a lapot. Ha színházba akartok menni a férjeddel vagy akárhova kettesben, akkor meg kell neki mondani, hogy szeretnétek eltölteni egy romantikus estét itt meg itt. Ebből szerintem szintén fogja venni a lapot, hogy kettesben szeretnétek lenni. Azért érdemes lenne vele is szervezni közös programokat, hogy ne érezze magát egyedül. Szerintem csak tartozni akar valakikhez.
2009. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Csak egy kérdésem van: Miért hagyod? Már ne haragudj, de hogy hagyhatod, hogy felpofozzák a férjedet? Nem ütheti meg az anyját, mert az anyja, és mert nő, de te megteheted. Állj a sarkadra, és te mondd meg neki, hogy te a fiával neveled a gyereked, és neki semmi beleszólása sincs. Ajánlatot tehet, de ennyi, semmi több. Ha ezt nem fogadja el, mentek a bíróságra, és majd ők eldöntik, mikor láthatja a gyereket és mikor nem. (Van az anyósnak/apósnak is láthatás, kérdezz meg valakit, mennyi, szerintem nem sok) Azt mondod, rábeszélte a saját lányát abortuszra? Te jó ég! Egy kicsit sajnállak (nem nagyon mert számomra érthetetlen, hogy hogy hagyhatod hogy így viselkedjen... MILYEN JOGON viselkedik így?), de a helyzetet neked kell megoldanod, és kőkeménynek lenned, nem lehetsz ilyen tutyi mutyi.
2009. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt kulturáltan le lehet reagálni. Pl. ha azt mondja, hogy nem jön, ha nem szólhat bele a nevébe, akkor sajnálkozó hangon mondom, hogy "jaj, de fogjuk sajnálni, de hát biztos nem gondolod te se komolyan!". Ha leveszi a sapkát, akkor rögtön visszaadom és mondom a gyereknek, hogy "a mama csak viccelt, ilyen melegben nem szabad levenni a sapkát, ez nagy butaság". akkor is, ha a gyerek nem is érti még, mit mondok. Mama érteni fogja, ne aggódj. Ha megkérdezi, hova megyek, akkor "dolgom van, sietek is, hogy minél előbb megjárjam, jó?" És már ott se vagyok.

Színházra mondanám, hogy kifizetem én neki a jegyet, vagy egy kísérőnek, de menjen egyedül, mert mi kettesben szeretnénk most, ha nem baj.

Mikor fürdessem a gyereket? "Köszönöm a javaslatot, én inkább mégis x órakor fürdetem."

Sejtbankra: "Én is remélem, hogy csak pénzkidobás lesz és nem lesz szükség rá, mert akkor egészséges a gyerek, de én inkább így vagyok nyugodt."

Ezek udvarias válaszok, mégis benne van a kioktatás, helyre rakás. Ha MINDIG ilyeneket reagálsz, akkor előbb-utóbb nem lesz értelem neki beleszólni, megkérdezni. Csak olyannal tudnak így viselkedni, aki hagyja... Ne hagyd magad, nyisd ki a szádat, reagálj! De csak udvariasan mindig. És meséld el az iyen reaálásokat a férjednek, hátha ő is tanul belőle és ő is elkezd így reagálni anyósra.

2009. jún. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó ismét, elfelejtettem, hogy ha jelzés nélkül jönne, akkor RÖGTÖn öltöztesd fel a babát és mondjad, hogy nekünk sajnos mennünk kell ("Dolgunk van", ha nagyon kérdezi, hogy hova) és menj el otthonról és búcsúzóul mondjad, hogy "kár, hogy nem szólt előre, hogy jön, akkor tudtad volna úgy időzíteni a dolgodat, de hát sajnos nem szólt...". És tényleg sajnálkozó legyen a hangod. És menj el, pl. fagyizz egyet és utána menj haza. Ha 5 perc múlva újra jön, újra menj el. Le fog szokni róla hamar.
2009. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

Miért nem veszi észre, hogy felnőttek vagytok?

MERT NEM VISELKEDTEK FELNŐTT MÓDJÁRA!!!

Egyikőtök sem!


Egy felnőtt pl. nem engedi, hogy felpofozzák! Még az anyjának se. De ezek után tuti elküldi a lakásából, hogy itt semmi keresnivalója nincs.

Egy felnőtt ÖNÁLLÓAN DÖNT a saját életéről!

Ha én még egy gyereket akarok vállalni, akkor engem a római pápa sem tudna lebeszélni róla. Azért, mert felnőtt vagyok!

A felnőtt házaspároknak van saját magánélete is, amit megvédenek! Nem vagytok rászorulva az állandó ellenőrzésre. Tessék felnőni! Az életkor elérése önmagában nagyon kevés!

2009. jún. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
10.57-es nagyon tetszik, igaza van! Kell némi lélekjelenlét, hogy mindig megfelelően reagáljon az ember, de pszichológiailag 100%, amit ir :)
2009. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező! Igen, nagyon is túlzás, amit anyósod csinál.

De tudod, csak azt lehet irányítani, aki hagyja magát.

Úgyhogy ha azt akarod, hogy leálljon, akkor jó, ha minél hamarabb bekeményítesz. Nem kell talpasparaszt módjára, csípőre vágott kézzel:"márpedig én.." kezdetű mondattal nekiállni, csak ne hagyd magad.

megsértődik? És?Ha ilyen buta akkor eméssze magát és fortyogjon. ha színházba akartok menni és menni akar ő is, akkor simán mondhatod, hogy "bocsánat, de szeretnénk kettesben lenni, mert kevés alkalmunk van rá" Az összes többire is lehet logikus választ adni, csak ne félj neki megmondani. Amíg tisztelettel beszélsz vele, addig nem lehet gond. Ha kicsit dühöng, akkor is be fogja látni idővel, hogy Ti külön család vagytok.

2009. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!