Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el, hogy kereszta...

Hogyan érjem el, hogy keresztapám leszálljon a gyerek témáról?

Figyelt kérdés

Már tavaly is hallottam, hogy mondta szüleimnek, milyen jó hogy utazunk, mert ezek az utak arra is jók, hogy összejöjjön egy gyerek. Aztán kaptunk egy szállodába kupont tőle karácsonyra és miután átadta, szintén hasonlót mondott. Ezeket figyelmen kívül hagytam.

Nemrég felhívott és egy rövid felvezető után kérdezte, hogy mikor akarunk gyereket párommal. Mondtam, hogy pontosat még nem tudok, de 30 éves korom előtt (tehát 4 éven belül), de előtte még azért szeretnénk összeházasodni. Erre jött a duma, hogy jaj, nem kell annyit várni, mert nem egy nő van, akiről 30 éves kora körül kiderül, hogy vmi beavatkozásra szorul, hogy legyen gyereke és ez sok idő és pénz. (ha most kiderül, akkor most is idő és pénz az utánajárás, de mindegy) Meg, hogy ha sokáig nem jön görcsölni fogunk a témán és akkor meg azért nem jön össze. (szerintem ez bármilyen korban igaz) Mondtam, hogy most biztos nem lesz, mert még növelni kéne a megtakarításunk, illetve én este hatra érek haza munkából, addigra már az óvoda is bezár. Heti minimum egyszer igénybe kéne venni vagy nagyszülői vagy fizetett segítséget, hogy meg legyen oldva a gyerek elhozatala, mert párom se tudná minden nap hazahozni. Ezt pedig nem akarjuk.

Mint aki ezt meg se hallotta előállt egy csodás javaslattal, hogy ne védekezzünk és akkor majd, ha akar összejön az a gyerek. Állást meg bármikor lehet váltani. Mondtam, hogy se a terhes nőkért, se a kisgyerekes anyákért nem kapkodnak, szóval kizárt. De megint jött, hogy milyen jó, ha az ember fiatalon vállal gyereket, mert a szülő-gyermek kapcsolat egy életre szól, a párkeresést viszont bármikor újra lehet kezdeni. Szerintem elvált anyaként se egyszerű az ismerkedés, de ebbe már bele se akartam menni. Szerencsére mennie kellett, de mondta, hogy erre még visszatérünk. Hogyan állítsam le? Láthatóan az észérvek nem hatnak és képes párom előtt is rákezdeni ezekre, és őt pedig végképp nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni.



2023. júl. 7. 10:22
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Eréllyesebben kell leállítani akkor, nem szép szóval.

Például megmondani neki, hogy ha nem akarnátok gyereket EGYÁLTALÁN, ahhoz se lenne SEMMI köze az égvilágon.

Ez a ti döntésetek, ne üsse bele az orrát.

2023. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
96%
Láthatóan nem veszi észre, hol a határ. Nem kell magyarázkodni, meg észérveket sorolni. Egyszerűen meg kell neki mondani, hogy "nem szeretnék erről beszélgetni veled", és ha ezt nem érti meg, akkor otthagyod vagy leteszed a telefont. Minden alkalommal, következetesen. Igen, lesz belőle sértődés, de a nyugalmad többet ér.
2023. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz határt húzni, nem kell meglepődni. Elérni nem fogod, abbahagyni nem fogja csak úgy. Csak ha erélyesen fellépsz. De ugye mint az átlag magyar nőnek, a hitrendszered nem engedi. Nem mersz beleállni a konfliktusba, mert jaj, csak a családtagom, keresztapám, meg férfi, meg jaj, mit fog gondolni. Ez ilyen sajnos.
2023. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezz vissza te is valami neki kényelmetlen témáról.
2023. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy fent írták. Húzd meg a határaidat! Nem vagy óvodás, aki beáll a sarokba és szépen felel az óvónéninek.

SENKINEK, még a szüleidnek sem tartozol beszámolással semmiről. Erről meg aztán főleg nem.

2023. júl. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Az én keresztapámnak is csak a gyerekek a témái, semmi másról nem lehet vele beszélni. Én ezt úgy oldom meg, hogy nem beszélek vele, semmi kedvem ezt a témát hallgatni. Semennyire nem érdekelnek a gyerekek, soha nem akarok gyereket, akkor mi a bánatért hallgassam?
2023. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
1%

Nyilván a ti dolgotok, ebbe nem kéne rokonnak beleszólnia.


Ettől függetlenül teljesen reálisan látja a helyzetet. Pl. ha előtte szeretnétek összeházasodni, akkor mi tart vissza ettől titeket? Azt ne mondd, hogy többmilliós, hét országra szóló lakodalmat akarsz, és még nem tudtátok összegyűjteni a rá valót. Meg abban is igaza van, hogy sokan, amikor 30 körül (... fölött) gyereket akarnának, akkor jön a kellemetlen meglepetés, hogy a baba nem akar jönni. És akkor kezdődik a kapkodás, és mondhatják már a nőnek, hogy "nem kell annyira rágörcsölni". :-) Egy merő görcs lesz mindig, még szeretkezés közben is - ami tényleg akadályozhatja a teherbe esést.

Szóval egyrészt tényleg nem kéne beleszólnia, másrészt azért van, amin érdemes elgondolkodnotok.

2023. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy majd lesz, ha eljön az ideje, és amikor akarjátok.

Kérdezd meg, hogy hogy van, miket csinál mostanában, kikkel és hogyan tölti a napjait, mik a vágyai, a tervei, és hallgasd meg figyelemmel, érdeklődve.

2023. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
95%

De miért állsz le vele beszélgetni ilyesmiről? Egyszer közlöd vele röviden, hogy nem szeretnél erről beszélgetni mert ez csak rád és a párodra tartozik és utána bármikor felhozza a témát, otthagyod. Ha ajándékot ad, gyermekvállalást sürgető szöveggel, visszaadod. Ha telefonon kezdi el mondani, elköszönsz és leteszed.

Haragot tartani nem kell, de a határaidat te jelölöd ki. Ez a téma olyan, amihez neki semmi köze.

Előbb-utóbb csak megérti.

2023. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálok határozottabb lenni, mert tényleg kezd sok lenni, de azért elsőször mondta ezt konkrétan nekem, így nem próbáltam normálisan.


7-es, a nem hét országra szóló lakodalom is nagyon drága, ha csak 1-2 millió akkor már le is nulláztuk magunkat. Amilyen elszált árak vannak mindenhol nulla megtakarítással pedig biztos nem vágunk bele egy ilyen projektbe. Plusz mikor ezt először mondta (tavaly), akkor 1,5 éve voltunk együtt. Jó eséllyel 1-2 év múlva meglesz az esküvő, akkor még mindig nem érem el a 30-at, szóval továbbra se késtünk le semmiről.

2023. júl. 7. 12:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!