Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy valaki nárcisz...

Lehetséges hogy valaki nárcisztikus és áldozat is egyben?

Figyelt kérdés

Van egy lány barátom. Több mint egy évtizede vagyunk egymás legjobb barátai. Neki az utolsó két pasija durván nárcisztikus volt. Lelkileg állandóan földbe taposták, elvették az önbizalmát, mindenért Őt hibáztatták. Nem sorolom, tipikus bántalmazó kapcsolat. Tehát a lány abban kapcsolatban egyértelmű áldozat.


De az utóbbi két évben azt figyeltem meg, hogy velem szemben apróságokon (sőt újabban a semmin) is felhúzza magát. Ennek keményen hangot is, de csak hallgatok, vagy néha magyarázkodom védekezek. Aztán elküld a pcsába, persze én meg próbálok kaparni vissza (igen igen, tudom ez sem egészséges)... úgy hogy tudom nincs is igaza. Aztán 1-2 hét vagy hónap hallgatás után (ami nekem nagyon fáj eleinte), egyszer csak jelentkezik mintha mi sem történt volna. De már nagyon unom ezt érzem hogy ez egy mérgező kapcsolat, és nem tipikus kapcsolatfüggő vagyok. És ÁLLANDÓAN csak én vagyok szabályozva, büntetve. És mindez egy barátságban.


És egyszer jókedvében nevetve elmondta, hogy tudja nagyon stresszes a munkája miatt mostanában, és kibírhatatlan lett, mindenkire kiborol. Úgy érzik lehet kicsit narcisztikus is. Akkor mondtam hogy dehogy...


Aztán azóta ezen elgondolkodtam, lehet mégis igaza van?


De akkor az a fura helyzet van. Hogy a saját párkapcsolatában áldozat. A mi baráti kapcsolatunkban pedig pont Ő a "bántalmazó".


Ilyen lehetséges?



2023. júl. 13. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ez az, amikor a bántalmazottból bántalmazó lesz.

Ez akkor igaz, ha tényleg az történt az előző kapcsolataiban, amit írtál.

2023. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Persze, a nárcisztikusok se maguktól lesznek ilyenek, a személyesiségtípus mellett nem mindegy, valakinek milyen a gyerekkora, hogy elhanyagolják-e, vagy rommá kényeztetik, pl minden óhajára azonnal ugranak, semmi következetesség, stb.
2023. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Környezet teszi őket azzá.
2023. júl. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Tehát minden önbizalmát elvesztette, de azért leordítja a fejedet... Nagyon hihető történet.
2023. júl. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Elég tipikus az, hogy nő neki igazán bejövő férfiaktól sok mindent tűr. Ezen viselkedésüket még férfiasnak is érzi.

Aztán gőzkieresztésül panaszkodik lelki szemetesének, akire meleg barátként tekint.

A lelki szemetes meg igazából extrákat szeretne...

2023. júl. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Ez a "zsák a foltját megtalálja" kapcsolat, viselkedés több szempontból is jelen van, nemcsak a személyek közti kapcsolatban, hanem magában a személyiségben is. Ha valaki egy adott kapcsolatban "áldozat", akkor az neki valamiféle örömet mégis jelent, különben nem ragaszkodna hozzá. Az ilyen fajta viselkedés aztán "kiteljesedhet" és az illető a bántalmazói és bántalmazotti oldalt is képes átélni ill. megvalósítani.
2023. júl. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

A nárcisztikus személyiségzavar nagyon korai sérüléstől, traumáktól alakul ki. Bántalmazottból nem lesz személyiségzavaros. Legalábbis nárcisztikus biztosan nem.

A barátnődben maximum nárcisztikus személyiségjegyek vannak (amúgy nagyjából mindenkiben vannak), a kettő nem keverendő.

Egy grandiózus sosem lát rá magára.

Ne diagnosztizáljunk vakon, mert nagy divat felmenteni a másikat és magunkat, ha szimplán csak szarul vagyunk és nem akarunk mélyebben utánajárni. Mert ez a könnyebb út.

"Ja, nárci vagyok, akkor minden világos, fel vagyok mentve, nem tehetek róla."

"Hú, nem tudom mi bajom, utána kéne járni, de hát az idő, energia, pénz, önmagamba fektetett munka, nem 20 perc alatt oldódik meg. Á, az hosszú, erre nincs időm, se pénzem, inkább utánaolvasok a neten, hogy mi bajom van"

Szomorú a helyzet és nem lesz változás.

2023. júl. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#1:

Ha úgy volt? Nem akartam részletezni, mert a sztori hosszú lett volna..


A lányt miután többször bántalmazta (utolsó alkalommal műteni is kellett), még meg is fenyegette utána. Meghalással is... (ez már rögzítette a lány okosan, hangfelvétellel) De fenyegette a lányt feljelentéssel, 10 milliós kártérítési perekkel, hosszú börtönbüntetéssel. A lány emiatt sosem mert semmit lépni. A kórházban is mindig kisírta, hogy a doki ne tegyen feljelentést, hanem legyen papíron csak hogy otthoni "baleset".


Ugrok a sztoriban, végül a srác behzudta, hogy megtette a feljelentést,és hogy ezért milyen boldog. Pedig eddig mindig nagylelkűen "megkegyelmezett" nekünk. Erre a lány is megtette a magáét, ha már úgy sincs vesztenivalója. A srác a feljelentés napján előzetesbe került. Fél évig a BV-ben pihent. Ahonnan egyből a lányt és engem is, egy általa írt ZS kategóriás krimi novella kíséretében most már valójában feljelentett. (Vagyis hát ismeretlen tettes ellen... ahogy szokás...) A mai napig minket még tanúnak sem hívtak be, pedig kb 2 éve már "nyomoz" a rendőrség.


Ő belőle viszont nyilvánvaló hogy most már vádlott lesz a párkapcsolati erőszakért (végül részben beismerő vallomást tett). Szóval a srác nem csak "grandiózus", de aki ezt megkérdőjelezi vagy tesz ellene, arra "hatalma" "lesújt". Az sem számít ha ehhez egy hatóság előtt hazudni a kell. Igazi szociopata (is)...


Ja csak a félreértések elkerülése végett. Nem, ez nem szerelmi háromszög. Ő azt is elismerte hogy persze, nem féltékeny, neki is vannak lány barátai. A barátság nem is titokban folyt. Én a csávóval életemben telefonon 2x beszéltem, 1x amikor belekotyogott amikor a lánnyal kihangosítva beszéltem, és 1x amikor Ő hívott fenyegetőzni . És sosem találkoztam vele élőben. Azon kívül hogy fenyegetett, sosem volt érintkezésem vele. Sosem volt vele semmi közös dolgunk, üzletünk, stb. Sosem érdekelt semmije. És soha sem fenyegettem, de még csak le sem szóltam.


Az én "hibám" valszeg csak annyi lehetett a szemében, hogy lány lelki támasza voltam. Ezért állhattam az útjában.

2023. júl. 14. 10:06
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
7: Házi feladat: keress rá Ed Kemper gyermekkorára... Igaz, ő a nárcinál sokkal durvábban elfajult.
2023. júl. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
előbb vagy áldozat, aztán azzá válsz mint akik bántottak.. bántalmazó és nárcisztikus.. de én nem tudom őket sajnálni, engem is bántottak, nárcisztikus apám van (így tudom hogy milyen) és én mégse váltam azzá és nem is fogok.
2023. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!