Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus miért sajnált...

Egy nárcisztikus miért sajnáltatja magát, veszi fel az áldozat szerepet? Elvileg ők annyira tökéletesek hogy nincs miért sajnálni őket, hogy fér ez össze?

Figyelt kérdés
Ismerek olyat aki szinte tuti hogy az és valóban jellemző rá hogy sajnáltatja magát, néha esendőnek mutatja magát és játssza az áldozatot és a sértettet. Ezt az egy dolgot nem értem velük kapcsolatban. Miért nem úgy reagálnak hogy ok erősek es nem lehet őket megbántani?
2022. febr. 16. 03:38
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon egyszerű, manipuláció. A nárcik szeretik felvenni az áldozatszerepet, a lényeg, hogy figyelmet kapjanak.
2022. febr. 16. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Belül nagyon is önbizalom hiányosak, éppen ezért próbápnak kifele kompetenlni. Nagyon sérültek ők, és sokuk valóban szenved
2022. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
33%
Tudok ajánlani egy könyvet, ha érdekel a téma a bántalmazó és a bántalmazott oldaláról is. Jackson Mackeznie a szerző, azt hiszem, a címe pedig Kézikönyv mérgező emberekhez. Nekem segített.
2022. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem mindegy melyik típus. A grandiózus is tudja magát sajnáltatni, de olyantól kevésbé láttam. Inkább állandóan fenn hordja az orrát, úgy jár kel, hogy a földet nem érintené ha nem lenne muszáj. Mindenkit lekicsinyel, kihasznál, mindenki béna hozzá képest...

A másik amelyik fajtát még ismerem, az meg az önsajnáltató. Ő neki mindig szar, őt mindig sajnálni kell, ő agyon dolgozza magát mégsincs pénze soha, igaz van fél milliója félre téve, akkor sincs pénze. Ő olyan fáradt, neki semmire sincs ideje, neki senki nem segít stb. De őt amúgy mindenki szereti, annyi barátja van, csodálója.. Aztán ha a gyereke esetleg ellenszegül (az elszenvedő), megvonja a figyelmet tőle, zsarolja lelkileg.. A másik, az aranygyermekének viszont mindent megad, mindenhogy! Minden figyelem az övé, kiszolgálja, 100 éves koráig ha otthon lakik akkor is ki fogja szolgálni...


Ők erősek? Egyszer mondj nekik nemet, végük van. Nagyon nagy színészek, képesek szemrebbenés nélkül átnézni az emberen, megalázni halálnyugodtan.. De amikor nemet mondasz, le mered őket szólni, felrobbannak belül és van hogy hisztibe törnek ki. Én már láttam torkaszakadtából ordítani amikor nem azt kapta amire ő számított.

Ami fontos: csakis róluk lehet szó! Azért is sajnáltatja magát, mert akkor is róla van szó. Mindegy melyik fajta nárci. Az a nagy tapasztalatom, hogy őket nem érdekli mit beszélsz magadról, ha csak nem kell az infó. Amikor érdektelen az infó, nem figyel, eltereli a szót vagy a kedvencem: ühüm... ühüm... és ennyi. Aztán elkezd magáról magyarázni.

2022. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, miért pontozták le a fentebb említett könyvet, én magam is olvastam, úgyhogy csatlakozom a 3-as válaszolóhoz, én is ajánlom elolvasásra.
2022. márc. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!