Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy valaki nárcisz...

Lehetséges hogy valaki nárcisztikus és áldozat is egyben?

Figyelt kérdés

Van egy lány barátom. Több mint egy évtizede vagyunk egymás legjobb barátai. Neki az utolsó két pasija durván nárcisztikus volt. Lelkileg állandóan földbe taposták, elvették az önbizalmát, mindenért Őt hibáztatták. Nem sorolom, tipikus bántalmazó kapcsolat. Tehát a lány abban kapcsolatban egyértelmű áldozat.


De az utóbbi két évben azt figyeltem meg, hogy velem szemben apróságokon (sőt újabban a semmin) is felhúzza magát. Ennek keményen hangot is, de csak hallgatok, vagy néha magyarázkodom védekezek. Aztán elküld a pcsába, persze én meg próbálok kaparni vissza (igen igen, tudom ez sem egészséges)... úgy hogy tudom nincs is igaza. Aztán 1-2 hét vagy hónap hallgatás után (ami nekem nagyon fáj eleinte), egyszer csak jelentkezik mintha mi sem történt volna. De már nagyon unom ezt érzem hogy ez egy mérgező kapcsolat, és nem tipikus kapcsolatfüggő vagyok. És ÁLLANDÓAN csak én vagyok szabályozva, büntetve. És mindez egy barátságban.


És egyszer jókedvében nevetve elmondta, hogy tudja nagyon stresszes a munkája miatt mostanában, és kibírhatatlan lett, mindenkire kiborol. Úgy érzik lehet kicsit narcisztikus is. Akkor mondtam hogy dehogy...


Aztán azóta ezen elgondolkodtam, lehet mégis igaza van?


De akkor az a fura helyzet van. Hogy a saját párkapcsolatában áldozat. A mi baráti kapcsolatunkban pedig pont Ő a "bántalmazó".


Ilyen lehetséges?



2023. júl. 13. 23:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
10-es: pacsi! Nárcisztikus szülő nálam is pipa, mégsem lettem nárcisztikus. Igaz, járok is terápiára, mert rengeteget sérültem.
2023. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!