Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg kitudja tenni az...

Tényleg kitudja tenni az anyám a tesóm lánya? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Édesanyám a nővérem házaban lakott. A tesóm a házat a lányának vette és csak addig engedte meg hogy ott lakjon amíg a lányának nem lesz rá szüksége. 11 éve él ott. A lányának gyerek született és nem akar alberletbe menni. A tesóm a haszonélvezetet ráíratta a lányra... A lány lement anyámhoz hogy lefog költözni menjen el abba a házba amire van haszonélvezete vagy öregek otthonába a nyugdíját kiegeszíti neki. Anyám nem akarta egyiket sem. Felszólította levélben hogy a lakhatási engedélyt visszavonja. Én mondtam anyámnak hogy maradjon úgysem tudják kitenni mert szépkorú és nincs nyugdíja elég. Most megkaptuk a bírósági levelet. Tényleg van esély hogy kitegye a házból? Anyámnak nincs pénze ügyvédre nem tudom mit tegyek. Próbáltam beszélni a lánnyal de azt mondta egy fizetésből nem mennek alberletbe éhen halni nem érdekli nem az ő gondja. Mit tegyünk?
2023. júl. 14. 11:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
99%

Igen, anyádnak semmi köze ahhoz a házhoz, és senkit nem érdekel, hova megy. Volt rá egy egész élete, hogy megoldja. Fogadd be te.


De amúgy 99%, hogy kamukérdés, nem lehet olyan hülye valaki, hogy azt hiszi, az anyjának joga van más házában lakni, csak mert nincs pénze.

2023. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
99%

Egyértelmű, anyád helyében marhára meghúznám magam és megköszönném a 11évi ingyen lakhatást, majd elhúznék azonnal.


Vagy troll vagy? Ennyire pofátlan embereket...

2023. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudja tenni. Jogilag semmi alapja nincs arra, hogy ott éljen. Ha nem tulajdonos, nem haszonélvező és nincs albérleti szerződése, a bíróság előtt nem állja meg a helyét, hogy a tesód anyja. Főleg, hogy eddig ugye a tulajdonos engedélyével élt ott, aki meg visszavonta ezt.


A tesód lánya lehetett volna udvariasabb, de érthető az ő álláspontja is. Van egy háza, övé a haszonélvezeti jog, de ne lakjon benne?

2023. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
100%
A lánynak mint haszonélvezőnek joga van kitenni bárkit a házból (még a tulajdonost is).
2023. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 A kérdező kommentje:
Nem kamu a kérdés. Nem teheti ki mert a LÁNYA HÁZA ÉS NINCS PÉNZE. Nem tehet ki egy nyugdíjast... A lánynak kéne albérletbe mennie... nem vagyok hülye de a törvény szerintem szabályozza az ilyent. Ha nincs hova mennie nem tehetnek ki egy nyugdíjast az utcára.
2023. júl. 14. 11:47
 6/93 anonim ***** válasza:
100%
4 vagyok: hogy mit tegyetek? Ha lakható az az ingatlan, amin ANYÁDNAK van haszonélvezete (a leírás alapján van ilyen), akkor menjen oda lakni vagy fogadja el az otthonban való elhelyezéshez felajánlott segítséget.
2023. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 A kérdező kommentje:

Nem akar otthonba menni inkabb menne utcára. Na meg miután mondtam hogy ha kimeri tenni feljelentem a gyámügyön hogy egyszobás lakasba költözik és ráhívtam a családsegítőket hogy vegyék rá hogy albérletbe menjen már nem is fizetné...

Nem tudom én befogadni mert albérletben lakok és nem alhat a nappaliban... a párom amúgysem engedné.

2023. júl. 14. 11:49
 8/93 A kérdező kommentje:
A haszonélvezete egy olyan házra van amiben az exe lakik aki putris. Nem akar oda menni mert mocskos és már nincsenek együtt.
2023. júl. 14. 11:50
 9/93 anonim ***** válasza:
100%
Akkor anyukád a nővéred házában élt és tudta hogy ha az unoka akkora lesz és szeretné a házat oda költözik... Na 11 év után az unoka be szeretne költözni a házába a dédunokával a mama ezt is biztos tudta hogy így lesz. Igen ki tehetik de ott vagy te a másik lánya miért ne mehetne hozzád? Ha már így alakult a dolog akkor anyukádon próbálj segíteni hiszen ez egy veszett ügy ha belemásztok a pereskedésbe anyukának biztos. Szép nyugis időskor jár neki nem bíróság meg huza vona. Ilyen esetben én elhoznám hozzám amíg jobb ötlet nem lenne.
2023. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 anonim ***** válasza:
97%

De, minden további nélkül kiteheti. Igen, a törvény ezt szabályozza, mégpedig úgy, hogy az lesz, amit a haszonélvező akar (az még a tulajdonjognál is erősebb).

Amúgy akármennyire bánt, hogy az ingyen lakhatás ugrott, nem, a lánytól nem várható el, hogy albérletbe menjen.

Ebben az esetben nem számít, hogy anyád nyugdíjas vagy hogy mennyi pénze van.

Nem értelek, OK, hogy nem vagy ebben tájékozott, de a bírósági levél azért elég egyértelmű szerintem, hogy azt el kell fogadni.

2023. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!