Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetnem tul magam ezen?

Hogyan tehetnem tul magam ezen?

Figyelt kérdés

Bocsanat, lehet kicsit hosszu lesz.

Elmentem nyaralni a szuleimmel külföldre, en tovabb maradtam egy hettel mert a baratom kulfoldon el jelenleg. Amikor hazajottem az en "kedves nagypapam" (tobbet nem fogom ezt leirni, mert a szememben mar halott) ugy fogadott, hogy: "veled tobbet nem beszelek, azt hittem te kulonb vagy, mint a tobbi r*ngyo, de tevedtem". Megkoszontem a fogadasat es racsaptam az ajtot. Anyukammal vitatkozni kezdtek emiatt, kozolte vele hogy vegye ugy,hogy mi mar nem letezunk, ne varjon tolunk tobb segitseget, nem fogjuk rányitni az ajtot mar. A baratommal mar hosszu ideje egyutt vagyunk, mikor o aludt nalunk nem szolt semmit (mondjuk semmi beleszolasa nem lehetett volna), de igy, hogy en aludtam naluk, egy utolso r*b*nckent kezelt.

A vitatkozas utan anyukamnak kiugrott a vernyomasa, ugyeletre kellett vinnem, meg mindig erotlen, lelkileg ot sokkal jobban megviselte, mint engem. En attol jobban kiborultam, hogy ilyen allapotban latom az edesanyamat, az hidegen hagy, hogy ez a szentfazek miket mondott ram, a sajat unokajara...Napkozben,de foleg igy este szorol szora hallom a fejemben, hogy miket vagott hozzam es nem birok elaludni..

Meg most sem fogja fel, hogy mit tett, azt mondta mamamnak, hogy amikor meghal, Isten a pokolba fogja kuldeni, mert nem ugy nevelt minket, ahogy az a Bibliaban meg van irva.. csolatasa lett, a csaladja mar nem fontos szamara, csak a gyulekezete


2019. aug. 3. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos nagyon sok idős emberrel megesik ez. :( Elhiszem, hogy nehéz,főleg, ha régen szerettétek egymást, családközpontú volt. A hit nagy úr az ember életében, konzervatív, ezzel nincs mit tenni. Szerintem jól teszitek, ha egy darabig nem törődtök vele, aztán majdcsak megenyhül és megint fogtok beszélni. Viselje kicsit a tettek következményét. A végtelenségig nem tartanék haragot vele ennek ellenére a helyetekben, nekem a saját anyám mondott olyanokat, hogy évekig gyötrődtem miatta. De ami volt, elmúlt, azóta jobb a viszonyunk és tesz is azért, hogy közelebb legyünk egymáshoz! Kitartás!
2019. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Tehát gondolta, hogy szexeltek - ebből következtette le hogy ringyó vagy? Hát nem tudom, 70 éve még lehet így mentek a dolgok, de ma már nem. A nagypapád valószínűleg nem vette észre, hogy mi folyik a mai világban :D

Ez csak az ő hülyesége, sajnos vannak ilyen dolgok :(

Szabad tudni hány évesek vagytok?

19/f

2019. aug. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

#2

Ugyanígy mentek 70 éve és 100 meg 200 éve is, csak nem nyíltan. Mindenki tudta, hogy X vagy Y-né kinek a szeretője, de nem volt illő beszélni róla. Hogy úgy mondjam, nem volt "comme il faut"

2019. aug. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
En 19, o 21 eves
2019. aug. 4. 00:21
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Bolond, na! Időskori elbutulás! Akár gonoszkodással is járhat. Szüntesd meg vele a kapcsolatot. Nem veled van a hiba! Mit érdekel, mit gondol más, ha tudod, hogy neked van igazad?
2019. aug. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Írod hogy a családja már nem fontos csak a gyülekezete.. Csak nem Jehova?
2019. aug. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Szokásos vallásos öregember.ne foglalkozz vele.
2019. aug. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Egy a biztos: nem könnyen. Akit lekuXrváznak, azt érzelmileg nagyon mélyen megaláznak és ez nagyon-nagyon mély sebet okoz. A nagyapádra valóban nem kell és nem is szabad rányitni többé az ajtót. Azt kapja vele, amért megdolgozott. Anyukádnak SEM. Amíg a nagypapi nem kér tőled személyesen és mély megbánással bocsánatot, addig semmiképp.


Amikor a nagypapa meghal, Isten nem azért küldi a Pokolra, mert nem a Bibilia szerint nevelt titeket, hanem azért, mert egy ostoba, önző és gonosz ember. A szexuális kapcsolat két ember dolga, nem az övé, és ma nem 1710-et írunk, nem is 1905-öt, hanem 2019-et.


Úgy tehet túl magad az egészen, hogy valóban meggyászolod a nagyapádat, mintha meghalt volna. De ez nem egy nap vagy egy hónap lesz.

2019. aug. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Baptista, nem jehova.

Amikor ezt mondta nekem, nem erdekelt,racsuktam az ajtot es kesz... csak akkor lettem ideges, mikor lattam az anyamat hogy milyen rosszul lett (azota 4-5x hanyt, faj a feje elviselhetetlenul, felek,hogy barmi maradando serulese lesz emiatt)

2019. aug. 4. 11:05
 10/12 A kérdező kommentje:

Igy 4 honap utan: egyszer talalkoztunk, nem koszontem neki, ra sem neztem. Karacsonykor sem mentunk at hozzajuk. Anya szoba all vele, meg a testverem is.. Viszont anyukam egeszsege nagyon sokat valtozott.. Elmondasa szerint mind ideg alapon. Lelkiismeret furdallasom van, mert nem akarom ot bantani egyaltalan. Viszont erzelmileg probal zsarolni engem.. Nem erti meg, hogy nem ot akarom ezzel bantani, de sajnos erzekeny es mindent magara vesz.. Egyszer kicsuszott a szamon, hogy csak akkor fog minden elrendezodni ebben a csaladban, ha az apja mar nem el (az en apam igazat adott, de mondta, hogy ezt nem kellett volna mondanom)

Barmennyire szeretem az anyamat,nem birok eltekinteni ettol, amit az apja tett... Anya egyetlen kerese, hogy bocsassak meg, de nem megy.. Nagyon rossz nezni, ahogy elottem omlik ossze (ha tényleg idegek alapjan)

2019. dec. 29. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!