Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez az én hibám? (a kérdés...

Ez az én hibám? (a kérdés rövid a magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

van egy anyám meg egy apám akik elváltak...már az magában egy óriási trauma volt onnan kezdtem elindulni a leejtőn...most ott tartok h anyámmal élek aki nagyba szarik a fejemre ha felvágnám az ereimet még azt sem venné észre...csak magával törődik, kimosta a talómat még párhónapja és nem vett nekem újat de magának vett egy rózsaszínt...magának mindent megvesz de nekem soha semmit... aztán jelenleg ott tartok h minden nap sírógörcseim vannak amik ilyen "hullámokban" jönnek rám és amikor jön egy erősebb hullám akkor véresre karmolom a lábam vagy a kezem de sztem ienkor nem vok magamnál vagy nem tom anyámat megkértem h vigyen el pszichológushoz de csak annyit mondott h kikell beszélnem magamból a fájdalma akkor kérdezte h bánt vki? montam h igen te meg az apám és erre ennyit felelt h ezt már rég megkellet volna emésztenem és h ne bennük keressem a hibákat hanem magamban...

de én semmi mást nem akartam csak annyit h törődjenek velem ezek szerint bennem van a hiba...túl sokat kérek tőlük....


2010. okt. 13. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Apukáddal nem tudsz beszélgetni? Nagyon jó lenne ha legalább vele megértetnéd a te problémádat. Iszonyú szeretet hiányban szenvedel, az a legnagyobb bajod.A lelked beteg kedves kérdező, és az rosszabb mint a testi fájdalom.A véresre karmolással akarod felhívni anyukád figyelmét. Hé szeress már, mit akarsz még látni, mit tegyek, hogy figyelj rám is, ne csak magadra. Nem tudom hány éves vagy? Viszont nagyon szomorú amit leírtál. És tudod mi a legszomorúbb ha elmennél pszichológushoz, a gyógyulásodba anyukád segítsége hozná meg igazán az eredményt. Nincs aki segítene, nagyszüleid esetleg?
2010. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Ne keseredj el. Én anyám fémárú gyárban dolgozik, pár hónapja kölcsön adtam neki egy hétre, mert az övé tönkre ment. Vissza adta ugyan 1 hét múlva, de rá 1 héttel teljesen használhatatlan volt. Mikor szétszedtem mindenhol olaj, szalag kábel csere. Azóta se vett nekem újat.


Amúgy ha ilyen anyád van, kár is vele foglalkozni. Foglalkozz magaddal. Mi az, hogy nem vett neked másikat? Vegyél magadnak. Dolgozz te is, mint manapság minden fiatal. Ne érts félre, én csak ötleteket adok. Ha úgy viselkedsz az iskolában, mint akinek nincs igénye telefonra, nem fognak b*szogatni. Engem sem b*szogatnak, mert nincs is rá igényem amúgy sem, esetleg néha jól jönne.


Ne búsulj. Fel a fejjel, élvezd az életet. Hány éves vagy? Valami érdeklődési köröd nincsen? Bár tudnék segíteni...

2010. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A gyógyulás első lépése, hogy a beteg is belátja, hogy beteg, és segítségre szorul. Elindultál a gyógyulás útján. Nem mondom, hogy beteg vagy, csak sok stressz ért, és tényleg ki kell beszélned magadból, lehetőleg olyannak, aki tud is rá mit mondani. Úgy értem nem elég, ha csak egy havernak mondod el, ehhez szakértő kell, jól látod. A suliban a tanárok esetleg nem tudnak segíteni pszichológushoz jutndod, ha már anyukád nem segít? Vagy esetleg apukád, egyéb rokon?
2010. okt. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom a helyzetet, nehéz lehet. Nem írtad mennyi idős vagy, azt jó lenne tudni.

Sajnos a legtöbb családban vannak hasonló problémák, és a gyerekek pszichológushoz járnak ezért... és vannak gyerekek akik már felnőttek de még mindig ugyan azért mennek pszichológushoz, mert: ...az anyám ilyen... az apám ilyen velem stb... Szóval a doki nem tud rajtad segíteni, ha Te nem tudsz magadon.

Légy erős, ÉLD A SAJÁT ÉLETED, ne a szülőkét.

Próbálj törekedni céljaid felé és minél előbb elkerülni az anyukádtól. A távolság valószínű meg is szépíti a kapcsolatotokat. :)

Ne ess abba a hibába mint a legtöbben, hogy 35 évesen is az anyukádra panaszkodsz.

2010. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Liz vagyok.

Ezt gyorsan verd ki a fejedből. Egyáltalán nem a te hibád.

Azt, hogy a szülei nem törődnek a gyerekkel szerinted a gyerek hibája? Szerintem nem.

Sajnos még sok ilyen van. Például az én szüleim. Bár nekik idejük nincs rám, a munka miatt anyunak. Aput meg még mindig csak a nők érdeklik. Szintén elváltak.

Én feldolgoztam. Olvasni kezdtem. Olyanokat olvastam amikben a főszereplővel magával is sok rossz történik, de ő mégis jó marad és erős. Legfőképp erős.

A kedvencem Laurell K. Hamilton Anita Blake sorozata. Írj privit és elküldöm. Tudom, hogy sok része nem a valóságon alapul de ez a lényeg. Hisz sokkal rosszabb dolgokkal kell szembenéznie, mint a szülei. És mégis erős marad.

Meg kell tanulni kezelni. Ha akarod sikerül. Higgy nekem.

2010. okt. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én szüleim is elváltak, anyummal nem jöttem ki valami jól, apumat meg 10 évig nem láttam.. De anyum mindent megtett értem ami tőle telt, apum pedig megkeresett és azóta is tartjuk a kapcsolatot. Ha olyan apud van akivel lehet értelmesen beszélni akkor tartsd vele is a kapcsolatot, de ne azért, hogy anyud szapuld, hanem azért, hogy megtaláld az egyensúlyt egy ekkora törés után.

És ne bántsd magadat, azzal semmire sem mész, csakis magadnak okozol még több fájdalmat. Kösd le magad valamivel -olvasás, sport, beszélgetés barátokkal- vagy ha valóban úgy érzed egy szakember segítségét kell kérned akkor keress fel egy központot és ott majd segítenek. Ha még nem töltötted be a 18. évedet akkor is kérhetsz segítséget, hogy ezeket a dolgokat feldolgozd és talán anyukád is elmehetne Veled egy-egy ilyen beszélgetésre, hiszen egy család vagytok.

Az anyagi dolgokon pedig ne rágódj, nem éri meg. Ha nagyon kell a mobil akkor már 2-3ezer forintért is vehetsz újat, de ettől még nem nyugszik meg a lelked.

Nem azt vettem le, hogy Te lennél a hibás, hiszen nem Te kérted, hogy essen szét a család, de most itt a lehetőség, hogy több időt fordíts magadra, a lelki békéd megtalálására. Próbálj leülni anyuddal-apuddal beszélgetni, de lehet nekik is fájdalmas a téma -ez nem ok arra, hogy ne törődjenek a TE fájdalmaddal- és még ők sincsenek tisztában dolgokkal.

Szóval szerintem ne kenődj el, az élet itt nem ért véget csak egy újabb próba elé állított amit ügyesen meg fogsz oldani, mert értelmes emberi lény vagy) Mindenképpen beszélgess erről valakivel és a fájdalmadat ne azzal vezesd le, hogy kárt teszel magadban. Csapj a földhöz egy tányért vagy menj el futni, hogy kitisztuljon a fejed.

Minden jót! És KITARTÁS!!!!!

2010. okt. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok...
2010. okt. 13. 22:50
 8/12 A kérdező kommentje:
az a baj h ha erről kell beszélnem nem birom ki sírás nélkül...tanulni sem tudok mert nem birok arra koncentrálni...jelenleg az bánt a legjobban h próbáltam anyut rá venni h vigyen el pszichológushoz de hát erre azt felelte h magamban keressem a hibát és ne csak bennük...bármit csinálok nem figyelnek rám...legszivesebben fognék egy két és felvágdosnám az ereimet h ne keljen ezt átélnem
2010. okt. 13. 23:01
 9/12 A kérdező kommentje:
*kést
2010. okt. 13. 23:01
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

15 évesen nem kell pszichológushoz menni. Nem akarlak elkeseríteni, hogy vannak az életben nagyobb problémák is amiket meg kell oldani. Feldolgozni és továbblépni.

De szedd össze magad, lassan leérettségizel, mehetsz dolgozni is akár, kezdheted a saját életed!

2010. okt. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!