Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen a nevem? Állásinterj...

Mi legyen a nevem? Állásinterjún el kell mondani, hogy házas vagyok?

Figyelt kérdés
Nemsokára államvizsgázom, de még előtte lesz az esküvőnk. Félek, hogy ha úgy veszem fel a leendő férjem nevét, hogy xyné akkor nem fogok kapni munkát.(mivel fiatal vagyok és még nem is dolgoztam) Mivel azt gondolják,hogy hamar teherbe esek, így nem fognak alkalmazni. Mit tanácsoltok, mi legyen a nevem?
2008. jan. 6. 18:40
 1/7 anonim válasza:
100%

Szerintem ne az alapján döntsd el, hogy mi legyen a neved, hogy mondjuk az elkövetkező fél évben milyen előnyöd/hátrányod lesz belőle, mert azt hiszem, hogy ez egy kicsit hosszabb távú dolog :)

Úgy válaszd ki a neved, h azt szívesen viseld, és büszkén használd, és tetszen Neked és a párodnak.

Nekünk is az idén lesz az esküvőnk, de nekem nem jutott eszembe, hogy ilyen szempont alapján válasszak nevet. Egyébként én a párom vezetéknevét veszem át, de 5 féle variációból választhatsz.

Ne hagyd, h ez a "mai világ" befolyásoljon, a szíved szerint dönts.

2008. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Én is csak a vezeték nevét vettem fel, nem szerettem volna 20 évesen "né" lenni :)
2008. jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
87%

Szerintem éppen annyira lehet előny mint hátrány.. a gyűrü is elárulja hogy házas vagy.. vagy azt majd mindig leveszed?

Én is -né vagyok ráadásul a férjem egész nevét felvettem. Sztem így épp olyan tekintély(j? uhh.. ?)van mögötte. Legalábbis az én tapasztalatom alapján.

2008. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

teljesen mindegy, milyen formában veszed fel, mert az interjún úgy is kiderül minden, sőt a gyermekvállalást is megkérdezik!!! ha nem vagy -né akkor rákérdeznek

/én voltam olyan munkahelyen ahol a felvételinél egyből orvosi vizsgálaton kellett részt venni -vérvétel- ebből kiderül, hogy terhes/vagy nem terhesen akar felvételzni valaki --manapság már mindenre fel vannak készülve!!!

a neved legyen olyan ami elsőre eszedbe jut, és ne nézz mögé, hogy mit szólnak mások hozzá, úgy viseld, hogy ne szégyenkezz magadban miatta!!

2008. jan. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Nemekm egy kicsit úgy tűnik, mintha nem is szeretnél annyira férjhez menni... Én -né vagyok, de soha, egyetlen percig nem jutott eszembe, hogy titkoljam a valódi nevemet, inkább büszkén viselem. Egyébként úgysem tudnád eltitkolni, hogy férjnél vagy, ugyanis a személyi adataid része a családi állapot. Abban meg hazudni...Hááát, finoman szólva is kockázatos vállalkozás. Amúgy nem feltétlen csak annak lehet hamarosan gyereke, aki férjnél van, hanem például az egyedülállóknál is megesik. Meg ennek az ellenkezője is igaz: nem biztos, hogy annak már van gyereke, aki évek óta férjnél van. Tehát én nem titkolnám el a helyedben. Vállald büszkén, a neved is az életed része! Ha rossz emlékek fűznek hozzá, mert például szorongsz a családi állapotod eltitkolása miatt, akkor nem fogod a továbbiakban sem szívesen viselni. Válassz olyan nevet, amire egy életen keresztül büszke leszel, a családi állapotoddal kapcsolatban meg ne titkolózz: ha alkalmas vagy egy állásra, akkor a nevedtől és a családi állapotodtól függetlenül fel fognak venni. BÍZZ MAGADBAN!
2008. jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
94%

Én 21 évesen lettem -né, és mai napig nagyon büszke vagyok rá. 9 éve együtt vagyunk, el se tudnám képzelni, hogy ne vállaljam fel a párom, pláne ehgy munkahely miatt.

Ha ezért nem vesznek fel egy mhelyre, akkor ne is bánd, hogy nem oda kerültél. HR-el is foglalkozom, vezető beosztásban dolgozom és ez azért nem szokott akadály lenni. Az első 3 hónapban, ha bizonyítod, hogy jó munkaerőnek bizonyulsz, egy jó főnök csak örülni fog, hogy a magánéleted is kiegyensúlyozott.

Vállald önmagad szerintem.

2008. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Hát nekem a legjobban az Xné (dr) Y Z tetszik én így szeretném majd:))

de szerintem se tagadd le a többieknek igaza van:)

2008. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!