Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy fiú gyereket, hogy kell...

Egy fiú gyereket, hogy kell szeretgetni de úgy, hogy ne legyen homoszexuális se?

2011. okt. 31. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Bocsánat de ezen nevetnem kell :D

Nem lehet valakit homoszexuálisnak nevelni. Évek óta bizonyítást nyert, hogy biológiai okai vannak a homoszexualitásnak. Vagy az, vagy nem.

Semmi köze hozzá a nevelésnek, és nem döntés kérdése. És elítélendővé is csak akkor vált, amikor a keresztény vallás Bibliája azt mondta.

2011. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Öööö a gének nagy szerepet játszanak, de hogyha csak 1 szülő neveli fel a gyereket, akkor is lehet homoszexualitás. Ha mind2 szülő neveli a gyereket, akkor kialakul benne a férfi-nő viszony, amit gyerekkorától lát, így ezt szokja meg ;)
2011. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

19:56

Tehát eddig senki nem lett meleg, akit mindkét szülője nevelt?

2011. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Nincs 100%-os bizonyíték arra, hogy a homoszexualitás genetikai eredetű, bármennyire is nagyot lendítene a homoszexualitás elfogadásán. Ugyanakkor a számos esetben lelki sérülés a homoszexualitás valószínűsíthető oka. Ez a lelki sérülés általában sokkal bonyolultabb annál, hogy megvan-e mindkét szülő vagy nincs, de szinte mindig összefügg azzal, hogy a gyereknek milyen élményei voltak a családjában és milyen (gyakran tudattalan) kép alakult ki benne a szülőkről és a nemi szerepekről. A téma aktív kutatás tárgyát képezi pszichológusok és evolúcióbiológusok részéről.


Egy fiú gyereket is kell szeretgetni, mert gyengédségre, megértésre, feltétlen elfogadásra, az otthon melegére neki is szüksége van, ahogy mindenkinek. A férfiasságot az apjától kell "eltanulnia", ebben segít, ha az apával van közös hobbi, lehet beszélni a csajokról, és mindenek előtt az apa élete példaértékű, tehát azt tudja mondani a gyerek, hogy "igen, így érdemes férfinak lenni". Ebbe az is beletartozik, hogy az apa szeresse a feleségét, tudjon viselkedni nőkkel, ez segít a férfi és női szerepek tisztázásában a gyerek számára.

2011. okt. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
19:58-asnak: Én ilyet nem mondtam. Azt mondtam, hogy vagy a génjei miatt lesz homoszexuális, vagy attól, hogy csak egy szülő neveli, így nem látja a kapcsolatot a két nem közt. Pl. hogyha egy fiút egy anya nevel, aki mindig vásárolni viszi, akár még ki is festeti a fia körmét,(van ilyen, már láttam) akkor a fiúból simán lehet homoszexuális.
2011. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Micsoda hülyeség ez. Az én kisfiam kezén is kilakkozta a mama a körmöt néha de egészséges gyerek. Nem ettől lesz homokos valaki. Hány fiút nevel az anyja egyedül, mégis egészséges. Buta aki ezt feltette már bocs.
2011. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval értek egyet.

A nemi identitás nem attól függ, hogy kifesti e valaki a körmét. Én kislány koromban mindig autókkal és "dzsiájdzsó" babákkal játszottam, mégis értelmes heteroszexuális felnőtt lett belőlem.

Attól, hogy valakit az anyja nevel, nem fog a férfiakhoz vonzódni... Van egyáltalán ilyen statisztika? Vagy kutatási adat? Nem hiszem. Anélkül meg értelmetlen általánosítani.

2011. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Jah és ha a neveltetésen múlna akkor az ilyen jellegű dolgok nem homoszexuális, vagy a saját neméhez szexuálisan vonzódó emberré tennék a gyermeket, hanem olyan transzvesztitává, aki szeret női ruhákba öltözni, nőnek tűnni.
2011. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
76%

NEM NEVELÉSEN MÚLIK A HOMOSZEXUALITÁS! szerinted akkor azok a meleg fiúk akiket csúfolnak emiatt, nem "nevelné ki" magát ebből? a homoszexualitás egy tény, nem betegség, egy emberrel született dolog, csak az a baj, hogy ezt mindenki betegségnek titulálja... és mégis, ha meleg lenne, mi lenne? más ember lenne? nem lenne tisztességes?

sok helyzetben egy homoszexuális ember, sokkal EMBERIBB, mint egy heteró.

2011. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Valóban nem a tudatos "nevelésen" múlik (nem hiszem, hogy bárki melegnek nevelné a gyerekét), hanem azokon a neveléshez kapcsolódó élményeken, amelyek lelki sérülést okoznak a gyereknek.
2011. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!