Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül mennyit kedvesk...

Családon belül mennyit kedveskedtek egymásnak, tesztek olyat, ami a másiknak jól esik? Túlzásba vinném?

Figyelt kérdés

Az anyám szerint én borzasztóan elkényeztetem a páromat, ne hagyjam, hogy ennyire hozzászokjon a jóhoz és ne vegyen mindent természetesnek...


Az egész onnan "robbant", hogy mamámhoz elmentem fügét szedni. Anyukám ott volt pont, kérdezte, minek annyi. Mondtam, hogy csinálok belőle lekvárt, meg pizzát, mert a barátom kedvence a fügés kecskesajtos pizza, és hát ez nem sok helyen jön szembe velünk az étlapon... :D

Erre elkezdte mondani, hogy nehogy már a kánikulában én bekapcsoljam a sütőt, hát legyen már eszem, biztos megvan ő pizza nélkül is, meg így mamának nem fog maradni (mama utálja a fügét, általában az összes termés lehullik és ott rohad el, vagy a madarak eszik).


És utána elkezdte mondani, hogy neki ez mennyire nem szimpatikus, hogy én így kiszolgálom a barátomat, most is a fát mászom ahelyett, hogy pihennék és ő már mióta ki van borulva attól, ahogy mi élünk, csak sosem mondta. Kérdeztem, mitől?

Erre annyira nevetséges indokokat sorolt fel, hogy én a barátomat kocsival hordom dolgozni, ennek fordítva kéne lennie, neki kéne engem vinnie mindenhová. Igen, a saját autójával elviszem, hogy én mehessek jobbra-balra a kocsijával, amíg ő dolgozik...

Vagy hogy miért én főzök minden nap... Mert a rendelős kaját utálom, hiába rendelek a kedvenc éttermünkből, kiszállítva sosem ugyanaz, mint helyben fogyasztva. Plusz akármennyire is állunk jól anyagilag, minden alkalmazásnál rendszerhasználati díj, kényelmi díj, kiszállítási díj és nekem ennyi kidobott pénzt nem ér meg semmilyen étel. Plusz szeretek is főzni, új recepteket próbálgatni. Valamint, ha a párom itthon van, akkor vagy a vacsit, vagy az ebédet ő főzi.


De a párom jelenleg rezidensként dolgozik, nagy rajta a felelősség, rengeteget dolgozik, havi 5-6 ügyelettel.

Szereti, imádja a munkáját, de látom rajta, hogy fáradt. Így nekem nem esik nehezemre megsütni a kedvencét vagy kedveskedni neki valami aprósággal. Például, hogy a kedvenc itala várja a hűtőben vagy ha van pár nap nyugi, meglepem egy kisebb utazással, esetleg mondja, hogy ki kéne takarítani, le kéne mosni már a kocsiját, de semmi kedve hozzá, akkor én azt megcsinálom.

Ráadásul anyagilag is számíthatok rá, a közös életünk költségei 70-30%-ban oszlanak meg, és nem én fizetem a többet...


Így, a jelenlegi felállásban nekem nem lenne szívem azt mondani, mikor hazaesik hulla fáradtan, hogy kaja az nincs, egyen, amit talál, de siessen, mert utána még várja a házimunka, mert szigorúan fele-fele megosztásban élhetünk itthon.


2023. júl. 26. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

Te csinálod jól. Igazi nő vagy. Aki kedves, hálás, nőies nem egy maszkulin na majd én meg mutatom neki, nehogy már főzzek stb típus. Nagy szerencséje van párodnak veled. Szeressétek egymást. Nalatok nem lesz megcsalas, állandó konfliktus stb..

A masik tipusbol hamar elege lesz férfinak, nőnek is.

2023. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg anyádnak, hogy amíg nem szorultok rá anyagilag, nincs köze hozzá, mennyire kényezteted el a párodat. De azért ténylg ne ess át a ló túlsó oldalára. Értem hogy le akarod venni róla a terhek egy részét, de mi lesz vele, ha orvos lesz?
2023. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy én azért is érek rá jobban, mert még egyetemre járok, mellette csak részmunkaidőben dolgozom, és azt is kb. akkor, amikor ráérek/kedvem van.


Amíg vizsgáim voltak, ő volt az, aki jobban jelen volt itthon is, ágybareggeliket kaptam, minden vizsgám után szervezett valami meglepi programot, ha éppen dolgozott, akkor virágot küldött, kártyával, hogy mennyire ügyes vagyok és nagyon büszke rám stb.

Tehát nem az van, hogy ő ezeket elvárná, vagy természetesnek venné.

2023. júl. 26. 20:44
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Mindjárt jön a kövi bomba infó, hogy a pasi 48 éves a kérdező meg 25 :D
2023. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Amíg oda vissza megy a kedveskedés addig nincs semmi gond. És szerintem ő is nyújt neked vissza. Nincs gond vele.
2023. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát, gondoltam abból, hogy rezidens, kikövetkeztethető, hogy huszonéves... Közel 50 évesen rezidensképzést kezdeni kicsit meglepő lenne.
2023. júl. 26. 21:14
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mért magyarázkodsz, kérdező? Sem az anyádnak, sem a fórumozó idegeneknek nincs beleszólásuk abba, hogy te hogy élsz. Azt csinálsz, amit akarsz. Magadtól nem tudtad?
2023. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Semmi köze az anyagi dolgaitokhoz.
2023. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

Te egy olyan feleség leszel, akit (ha nem változik meg) egy életen át szeretni fog a férje. Ismeretlenül is irigylem a párodat.

Anyukád meg egy számító, önző ember, aki azt lesi, nehogy egy centivel is többet adjon a párjának, mint amennyit kap tőle. Ismeretlenül is sajnálom apukádat (anyukád párját).

2023. júl. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
16%

Rezidensként ilyen jól keres, hogy téged kb eltart? 😁

Amúgy jaa, túlzásba viszed, kb mint egy házicseléd...aztán pár év múlva gyerek mellett itt sírsz, hogy nem bírod egyedül..

2023. júl. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!