Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek ilyen előzmények...

Engednétek ilyen előzmények után a nagyszülőkhöz a gyereket, felügyelet nélkül?

Figyelt kérdés

Az apjával elváltunk, ő semennyit nem foglalkozik a lányunkkal (10 éves). A láthatás idejében a nagyszülőknél van (minden 2. hétvége).


A gond az, hogy hiába a férjem miatt váltunk el, ott a családban én vagyok a gonosz exfeleség, és a volt sógornőm, meg anyósomék folyamatosan ellenem beszélnek.

Volt már, hogy a gyerek ilyet szólt nekem, hogy tudja hogy én a mostani férjemmel is csak a pénze miatt vagyok együtt, mert így nem kell dolgozzak (veszélyeztetett terhes voltam éppen akkor, ikrekkel). És hogy az apjától is azért váltam el, mert elfogyott a pénze és dolgozni kellett volna menjek... Kérdeztem, ezt kitől hallotta, nyilván 'láthatás' után, a kocsiban mondta, így voltak tippjeim, de végül mondta, hogy a nagynénje mesélte neki, hogy én az apja mellett sosem dolgoztam. De, dolgoztam, csak miután a lányom megszületett, 3 éves koráig otthon lehettem vele, ami a volt sógornőmnek már akkor is szúrta a szemét, annak ellenére, hogy a volt férjemmel egy percig sem voltunk közös kasszán.

Most pedig két 5 hónapos baba tart itthon, így bevallom, tényleg az utolsó gondolatom az, hogy akár csak részmunkaidőben is dolgozzak...

Utána beszéltem velük erről, megkértem őket, hogy ne traktálják ilyennel a gyereket, főleg úgy ne, hogy a kedves testvére volt az, aki lelépett, mert "szerelmes lett" és hagyott ott engem egy kiscsoportos óvodással... Ment a hebegés-habogás, hogy hát ők ezt nem így mondták, nem ez volt a mondanivaló lényege, nem is így gondolták, de őszintén, engem nem érdekel, rólam mit gondolnak, a gyerekem fejét ne tömjék vele.


Múlt hétvégén úgy jött haza, hogy lesz kiskutyája, a mamáéknál születtek és kap onnan egyet.

Téma már nálunk a kutyatéma egy ideje, de jelenleg ez nem fér bele az életünkbe. A babák még picit, tényleg minden percünket lekötik, egy kölyökkutya pedig olyan, mint egy kisgyerek. Figyelni kell rá 0-24, tanítani, nevelni, kutyaoviba, kutyasuliba hordani. Ez jelenleg nem menne. Valamint a családi házunk is még épül, talááán ősszel beköltözhetünk, de a kert még akkor sem lesz kész, bőven lesz még mit csinálni. Esetleg 1, vagy 2 év múlva lenne kutyánk.

Ezt elmagyaráztam a gyereknek is, ment a hiszti, hogy de ő most akar, akkor is hazahozza, megígérték a mamáék és az az övé. Lehet az övé, de nem itt.

Tegnap volt náluk, este úgy hoztam haza, hogy mondta, nekem azért nem kell az a kiskutya, mert korcs és én sznob vagyok ehhez... Kérdeztem, honnan ismeri ezeket a szavakat, mert mi nem használjuk otthon. Mama mondta neki...


Minden ottlét után ez van, a gyerek ki van magából fordulva, kioktat minket, megjegyzéseket tesz. Férjem azt mondta, hogy legyenek egy időre beszüntetve ezek a hétvégék, meglátjuk, lesz-e változás, jobb lesz-e a helyzet. Eltiltani a nagyszülőktől a gyereket nem akarjuk, jöjjenek hozzánk nyugodtan, ha unokáznának, de kiborít ez, hogy mindig ellenem, ellenünk van ott beszélve, pedig mindent mi biztosítunk a gyereknek, a férjem is a sajátjaként szereti.


2023. júl. 29. 14:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

A családsegítő szolgálathoz fordulnék tanácsért, hogy oldható meg, hogy csak felügyelettel találkozhassanak a gyerekkel.

Az apja kiszervezi a nagyszülőknek, ők pedig a saját primitív feltételezéseikkel zaklatják a gyereket, ellened nevelik, megzavarják a lelki fejlődését.


Ez sehogyan sem jó. Ezt meg kell akadályozni.

2023. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
59%

Beszélgess minél többet a kislányoddal. Meséld el neki, hogy mi történt. Világíts rá, hogy az apja most sem törődik vele, hanem lepasszolja a szüleinek.


Érzékeny korban van. Legyen ő a kis barátnőd, érezze, hogy milyen nagyon fontos neked. Kapcsold be a picik gondozásába, de ne ő legyen a pesztonka, ne legyen kötelező.


Mondd el neki, hogy nem úgy van, ahogy az apja rokonai feltételezik.

Ha maga köré néz, látja is.


Figyelj oda a problémáira, tele van kérdésekkel a világról. Ne mások magyarázzák el neki, hanem te! Te előnyös helyzetben vagy, veletek van többet.


Az én anyósom is duruzsolt, hogy én nem főztem. A lányom kikérte magának, elmondta, hogy mindennap főztem, és “ne sértegesse a nagymama az anyukámat, mert az nekem fáj”.

2023. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igazából ez az állapot nála max. fél napig tart, utána megy minden úgy itthon, ahogy szokott. De akkor is zavar engem nagyon...
2023. júl. 29. 15:05
 4/24 anonim ***** válasza:
50%
Mennyi szöveg egy egyszerűen megoldható helyzetről, csak körbebeszélitek! Többet nem menne oda a gyerek, és kész. Ha sír, majd megunja a sírást. Nem ő irányít.
2023. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Jogos a felháborodásod, de a volt férjednek a saját megítélt kapcsolattartás idejében joga van odavinni. Sajnos az eltiltás hivatalos úton csak akkor működhet, ha a nagyszülők veszélyeztetik a gyereket, pl isznak, drogoznak, felügyelet nélkül marad, stb. Esetleg a családsegítőbe jelezheted, hogy ez a helyzet, hátha van valami jó tanácsuk. Addig mindig meg kell magyarázni a gyereknek az ő szintjén, miért nincs igaza a mamáéknak. Nem rosszindulattal, hiszen ha a gyerek szereti a nagyszüleit, ez megzavarhatja, de el lehet mondani neki, hogy tévednek, nem jól tudják. Pl a kiskutyával kapcsolatban el lehet magyarázni a felelős állattartást, és azt, hogy élőlényt soha nem ajándékozunk, mert nagyon nagy felelősség, és amíg egy gyerek kicsi, ezt a felelősséget a szülők viselik. Viszont a kiskutya lakhat az apánál vagy a mamáéknál, és lehet az ő ottani kutyája.
2023. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Ezt a kapcsolatot nagyon leépíteném. Óvatosságból, mielőtt kedves mamát pofán találnám vágni.
2023. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Anyóssal beszéltél már? Elég határozottan!
2023. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
De nem a volt férjem viszi oda, a gyereket nem is látta már 1,5 éve ( mert megsértődött, hogy terhes lettem a második házasságomban :)))) ). Előtte is max. a születésnapján és karácsonykor találkoztak, azt is a nagyszülőknél.
2023. júl. 29. 15:25
 9/24 anonim ***** válasza:
96%
Akkor ki viszi oda? Ugye nem azt mondod, hogy te? Eszedbe ne jusson! A láthatás az apának szól, nem a nagyszülőknek.
2023. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%
Csak ugy vinném oda (de ezt is csak a gyerek miatt) ha én is jelen vagyok. Nem hagynám ott egyedül. Nem egészséges ez egy a kora miatt befolyásolható gyereknek hogy az egyik oldalról ezt kapja a másikról meg azt. Majd ha idősebb lesz és saját maga is láttja, érti hogy mi történik körülötte,eltudja dönteni hogy kinek akar hinni meg kinek nem, akkor merném csak otthagyni egyedül.
2023. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!