Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek ilyen előzmények...

Engednétek ilyen előzmények után a nagyszülőkhöz a gyereket, felügyelet nélkül?

Figyelt kérdés

Az apjával elváltunk, ő semennyit nem foglalkozik a lányunkkal (10 éves). A láthatás idejében a nagyszülőknél van (minden 2. hétvége).


A gond az, hogy hiába a férjem miatt váltunk el, ott a családban én vagyok a gonosz exfeleség, és a volt sógornőm, meg anyósomék folyamatosan ellenem beszélnek.

Volt már, hogy a gyerek ilyet szólt nekem, hogy tudja hogy én a mostani férjemmel is csak a pénze miatt vagyok együtt, mert így nem kell dolgozzak (veszélyeztetett terhes voltam éppen akkor, ikrekkel). És hogy az apjától is azért váltam el, mert elfogyott a pénze és dolgozni kellett volna menjek... Kérdeztem, ezt kitől hallotta, nyilván 'láthatás' után, a kocsiban mondta, így voltak tippjeim, de végül mondta, hogy a nagynénje mesélte neki, hogy én az apja mellett sosem dolgoztam. De, dolgoztam, csak miután a lányom megszületett, 3 éves koráig otthon lehettem vele, ami a volt sógornőmnek már akkor is szúrta a szemét, annak ellenére, hogy a volt férjemmel egy percig sem voltunk közös kasszán.

Most pedig két 5 hónapos baba tart itthon, így bevallom, tényleg az utolsó gondolatom az, hogy akár csak részmunkaidőben is dolgozzak...

Utána beszéltem velük erről, megkértem őket, hogy ne traktálják ilyennel a gyereket, főleg úgy ne, hogy a kedves testvére volt az, aki lelépett, mert "szerelmes lett" és hagyott ott engem egy kiscsoportos óvodással... Ment a hebegés-habogás, hogy hát ők ezt nem így mondták, nem ez volt a mondanivaló lényege, nem is így gondolták, de őszintén, engem nem érdekel, rólam mit gondolnak, a gyerekem fejét ne tömjék vele.


Múlt hétvégén úgy jött haza, hogy lesz kiskutyája, a mamáéknál születtek és kap onnan egyet.

Téma már nálunk a kutyatéma egy ideje, de jelenleg ez nem fér bele az életünkbe. A babák még picit, tényleg minden percünket lekötik, egy kölyökkutya pedig olyan, mint egy kisgyerek. Figyelni kell rá 0-24, tanítani, nevelni, kutyaoviba, kutyasuliba hordani. Ez jelenleg nem menne. Valamint a családi házunk is még épül, talááán ősszel beköltözhetünk, de a kert még akkor sem lesz kész, bőven lesz még mit csinálni. Esetleg 1, vagy 2 év múlva lenne kutyánk.

Ezt elmagyaráztam a gyereknek is, ment a hiszti, hogy de ő most akar, akkor is hazahozza, megígérték a mamáék és az az övé. Lehet az övé, de nem itt.

Tegnap volt náluk, este úgy hoztam haza, hogy mondta, nekem azért nem kell az a kiskutya, mert korcs és én sznob vagyok ehhez... Kérdeztem, honnan ismeri ezeket a szavakat, mert mi nem használjuk otthon. Mama mondta neki...


Minden ottlét után ez van, a gyerek ki van magából fordulva, kioktat minket, megjegyzéseket tesz. Férjem azt mondta, hogy legyenek egy időre beszüntetve ezek a hétvégék, meglátjuk, lesz-e változás, jobb lesz-e a helyzet. Eltiltani a nagyszülőktől a gyereket nem akarjuk, jöjjenek hozzánk nyugodtan, ha unokáznának, de kiborít ez, hogy mindig ellenem, ellenünk van ott beszélve, pedig mindent mi biztosítunk a gyereknek, a férjem is a sajátjaként szereti.


2023. júl. 29. 14:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nagyon sürgősen be kell rekeszteni, mert 18 éves korára úgy behülyítik, hogy csak na, és akkor már nem fogsz vele tudni mit kezdeni. Lesz egy gyereked, aki max a kajáért meg a pénzért jár haza, de akkor persze már az exed rokonságának sem fog kelleni. Sajnos láttam már ilyet.
2023. júl. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

A hivatalos nagyszülői láthatás, ha megigényelnék, úgy nézne ki, hogy havi egy alkalom, néhány óra, a te felügyeleteddel.

Legyen az eszedben, hogy te baromi nagy kegyet gyakorolsz ezzel feléjük (nyilván a gyerek kedvéért, de akkor is), és nyugodt szívvel fenyegesd meg a mamát, nagynénit, akárkit, hogy ha még egyszer ilyesmivel tömik a gyerek fejét, és megpróbálják ellened hangolni, a büdös életben nem látják többet.

2023. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%
Most meg csak fél napig tart. Már az is sok. Ne vidd, ez nem jó a gyereknek.
2023. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
96%

Most erre mit lehet mondani?


Te nem vagy köteles odavinni, ne tedd.


De ha a férjed érte jön, és az utca végén leadja a nagyszülőknek, ugyanott vagy.


Szóval te nem tudod megszakítani a kapcsolattartást, ha a férjed bekavar.

2023. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

Na, rakjuk össze a tényeket!


Először is nem írtad a gyerek életkorát, de úgy számolom 5-8 év körül lehet.

A volt férjed nem viszi el láthatásra, nem is őhozzá viszed te sem, hanem az ő szüleihez viszed. A volt férjed egyáltalán nem találkozik a gyerekével.

Nos, a láthatás a külön élő szülőnek szól. Ha ő vinné el, és ő vinné a szüleihez és úgy tömnék ugyanezzel a gyerek fejét, akkor sokkal nehezebb helyzetben lennél. De így egyszerű. Megmondod, hogy nálad meglátogathatják a nagyszülők a gyereket, de többet te oda nem viszed. Pont. A gyereknek nyugodtan mondd meg, hogy azért nem viszed, mert rendszeresen hazudnak rólad (és sorold a példákat neki).


Tegyük fel a legrosszabb esetet: ezek után a nagyszülők megdumálják apukát, hogy éljen a láthatási jogával, vigye el minden hétvégén egy napra a gyereket, hozza oda őhozzájuk, és ugyanúgy menne tovább az agymosás, mint eddig, de már apuka láthatásának örve alatt. Ez esetben tedd azt, amit 1-es ill. 5-ös javasolt (családsegítőhöz fordulni, netán felügyelt láthatást kérni).


Megjegyzem: ha tényleg 5-8 éves, akkor szép lassan össze fogja rakni a dolgokat. Te tényekkel cáfolod a nagyszülők és egyéb rokonok hazugságait. Nem kell abból sem titkot csinálni, hogy az apja akart elválni tőled és hogy miért. Ha neked a gyerekkel kiegyensúlyozott és szeretetteljes a kapcsolatod, akkor előbb-utóbb ez visszájára fog fordulni. És akkor a gyerek fog megvédeni téged a sz..kavaró rokonok előtt, ill. egy idő után neki is meglesz a véleménye róluk és már olyan nagyon nem is fog kívánkozni oda. Pláne, hogy amint kinyílik a szeme és visszaszól (megvéd téged előttük), szerintem a drágalátos nagyszülők és nagynénik is egyre kevesebb szeretettel fogják őt fogadni ott. Hidd el, ez nem valódi szeretet a gyerek iránt és csak addig tart, amíg őáltala neked be tudnak tartani, vagyis tudják a gyereket manipulálni. Ahogy egyre okosabb lesz és egyre több dolgot tud meg a kapcsolatotokról és válásotokról, egyre kevésbé fog ez működni.

2023. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"De nem a volt férjem viszi oda, a gyereket nem is látta már 1,5 éve"


Akkor nem kell oda vinni és elengedni sem, ennyi a történet. Apukanak van lathatasi joga, a nagyi indíthat érte birosagi pert.

2023. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
96%

Most komolyan. Mi haszna van egy gyereknek ilyen aljas, sz@rkavaró "rokonokból"?

A gyerek kikészül, nem tudja hol tart te kikészülsz, es meg ott van a két pici.

Nem kell ez a láthatás ilyen féreg lényekkel.

A nyugalom és kiegyensúlyozottság a legfontosabbak egy gyereknek.

2023. júl. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
39%

Ameddig csak fél napig tart, az nem nagy probléma, de én megbeszélném vele, elmondanám pontosan, hogy mi történt. Ha megnő el tudja dönteni, hogy kinek hisz és szerintem akkor már nem lesznek ilyen gondok.

Sok sikert a továbbiakban!

2023. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
3%
Engedés és nem engedés helyett én elkezdeném tudatosan nevelni a gyermekemet, amik kb 1.5-2 éves kora körül kéne kezdeni, amikor elkezd beszélni/beszédre figyelni.
2023. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!