Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek ilyen előzmények...

Engednétek ilyen előzmények után a nagyszülőkhöz a gyereket, felügyelet nélkül?

Figyelt kérdés

Az apjával elváltunk, ő semennyit nem foglalkozik a lányunkkal (10 éves). A láthatás idejében a nagyszülőknél van (minden 2. hétvége).


A gond az, hogy hiába a férjem miatt váltunk el, ott a családban én vagyok a gonosz exfeleség, és a volt sógornőm, meg anyósomék folyamatosan ellenem beszélnek.

Volt már, hogy a gyerek ilyet szólt nekem, hogy tudja hogy én a mostani férjemmel is csak a pénze miatt vagyok együtt, mert így nem kell dolgozzak (veszélyeztetett terhes voltam éppen akkor, ikrekkel). És hogy az apjától is azért váltam el, mert elfogyott a pénze és dolgozni kellett volna menjek... Kérdeztem, ezt kitől hallotta, nyilván 'láthatás' után, a kocsiban mondta, így voltak tippjeim, de végül mondta, hogy a nagynénje mesélte neki, hogy én az apja mellett sosem dolgoztam. De, dolgoztam, csak miután a lányom megszületett, 3 éves koráig otthon lehettem vele, ami a volt sógornőmnek már akkor is szúrta a szemét, annak ellenére, hogy a volt férjemmel egy percig sem voltunk közös kasszán.

Most pedig két 5 hónapos baba tart itthon, így bevallom, tényleg az utolsó gondolatom az, hogy akár csak részmunkaidőben is dolgozzak...

Utána beszéltem velük erről, megkértem őket, hogy ne traktálják ilyennel a gyereket, főleg úgy ne, hogy a kedves testvére volt az, aki lelépett, mert "szerelmes lett" és hagyott ott engem egy kiscsoportos óvodással... Ment a hebegés-habogás, hogy hát ők ezt nem így mondták, nem ez volt a mondanivaló lényege, nem is így gondolták, de őszintén, engem nem érdekel, rólam mit gondolnak, a gyerekem fejét ne tömjék vele.


Múlt hétvégén úgy jött haza, hogy lesz kiskutyája, a mamáéknál születtek és kap onnan egyet.

Téma már nálunk a kutyatéma egy ideje, de jelenleg ez nem fér bele az életünkbe. A babák még picit, tényleg minden percünket lekötik, egy kölyökkutya pedig olyan, mint egy kisgyerek. Figyelni kell rá 0-24, tanítani, nevelni, kutyaoviba, kutyasuliba hordani. Ez jelenleg nem menne. Valamint a családi házunk is még épül, talááán ősszel beköltözhetünk, de a kert még akkor sem lesz kész, bőven lesz még mit csinálni. Esetleg 1, vagy 2 év múlva lenne kutyánk.

Ezt elmagyaráztam a gyereknek is, ment a hiszti, hogy de ő most akar, akkor is hazahozza, megígérték a mamáék és az az övé. Lehet az övé, de nem itt.

Tegnap volt náluk, este úgy hoztam haza, hogy mondta, nekem azért nem kell az a kiskutya, mert korcs és én sznob vagyok ehhez... Kérdeztem, honnan ismeri ezeket a szavakat, mert mi nem használjuk otthon. Mama mondta neki...


Minden ottlét után ez van, a gyerek ki van magából fordulva, kioktat minket, megjegyzéseket tesz. Férjem azt mondta, hogy legyenek egy időre beszüntetve ezek a hétvégék, meglátjuk, lesz-e változás, jobb lesz-e a helyzet. Eltiltani a nagyszülőktől a gyereket nem akarjuk, jöjjenek hozzánk nyugodtan, ha unokáznának, de kiborít ez, hogy mindig ellenem, ellenünk van ott beszélve, pedig mindent mi biztosítunk a gyereknek, a férjem is a sajátjaként szereti.


2023. júl. 29. 14:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

20

Szerintem te nagyon félreértettél valamit.

2023. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
24%
Nem
2023. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem meg sokkal többet kellene foglalkoznod és beszélgetni a gyermekeddel.


Ne haragudj, de a 8 éves lányomnak több az esze mint a te 10 évesednek..

2023. júl. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
95%
Ja, TE viszed oda? Hát, ha ilyen hlye vagy, nem tudlak sajnálni, már bocs... minek viszed oda? Te sem vagy százas, házhoz a pofonért.
2023. júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!