Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnénk itthon lenni,...

Nem szeretnénk itthon lenni, mikor jönnek rokonok látogatni? Ez sértő?

Figyelt kérdés

Anyukám tesója a családjával Franciaországban él, évente kétszer jönnek Magyarországra a gyerekekkel. Nyáron csak ő, meg a két gyerek jön 1-1,5 hétre. Nálunk szoktak lenni, ilyenkor őrültek háza van...


Nem arról van szó, hogy szabadosan neveli a gyerekeket (10 és 7 évesek), hanem hogy tombol velük, ordít mindenért, idiótábbnál idiótább szabályokkal jön, minket is piszkál.

Reggel 7-kor kelünk arra, hogy ő már üvölt a két gyerekkel, olyanok miatt, hogy bekapcsolják a tv-t, víz helyett narancslevet isznak, minek vannak nálunk a hűtőben cukros löttyök!? Vagy elment a gyerekek nélkül, mi a nyári 40 fokban bele mertünk menni a medencébe a két gyerekkel, rajtuk karúszó, úszógumi, kalap, fürdőruhán vizes póló, a 2 gyerekre ott voltunk 5-en. Hazajött, már az ajtóból kiabált, hogy azonnal ki a vízből, megmondta hogy nincs medencézés, biztos napszúrást kaptak már stb.


És ezt hallgatni 16-18 órában, minden nap... Minket is ugráltat, hogy foglalkozzunk velük, vigyázzunk a gyerekekre, de csak házon belül, mert el nem vihetjük őket, mellénk a gyerekek nem ülhetnek be a kocsiba.


Mostohatesóm mondta, hogy ő biztos nem jön, amíg itt lesznek és hogy miért nem megyek el én is valahová. Innen jött az ötlet, hogy leköltöznénk addig a nyaralónkba, anyáék meg legyenek itthon, ha ennyire várja őket.

Mondtuk tegnap, a férje mondta, hogy hát ez az ötlet már neki is eszébe jutott, menjünk nyugodtan, megérti. Anya meg kiakadt, hogy ez sértő és illetlen, ők azért jönnek, hogy velünk legyenek.

De sosem érezzük jól magunkat, kb. olyan, mintha a katonaságban lennénk, még a sz..r is vigyázban áll bennünk is a sok üvöltéstől.

Már az is eszembe jutott, hogy apát fűzöm meg, szervezzünk arra a hétre valami utazást, nyaralást, akkor legalább lesz valós indokom nem itt lenni.


2023. júl. 30. 10:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem szarja le, ha sértő? Ha anyád nem képes rendet tartani, akkor viselje el egyedül a társaságukat. Én lelépnék, akár még a nevelőapámmal is. Majd anyád ebből megérti amit kell, ha rendszeresen ez lesz a vége.
2023. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%
Én is lelépnék minden alkalommal. Egyszer csak felnő anyád és megmondja a tesónak, hogy ő nem cseszi el a családja nyarát a rendszeres kellemetlen vendéggel. Amúgy ti is kijártok hozzá minden évben kétszer visítozni? Mert akkor visszavonom az eddigieket. :)
2023. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád is érzékeli a problémát,és tudja hogy nincsenek jó hatással rád/rátok a testvére,akkor miért kötelező eltűrnie az energia vámpír viselkedését,hozzáállását a testvérének.azért mert testvére,? Teljesen mindegy, akármilyen személyről is beszélünk,akkor is kerülöm azt a testvért,barátot,aki negatív hatással van rám! Tehát én azt mondom,hogy nyugodtan menj,Lépj le.aztán Türje az,aki akarja.
2023. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
95%
Nem azért jönnek, hogy titeket lássanak, ti baromian nem érdeklitek őket, hanem olcsón nyaralni. Nem vagy senkinek a rabszolgája. Ha anyád ilyen hitvány és gyenge, az az ő dolga. A ti életviteleteket senkinek nincs joga tönkretenni.
2023. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
97%
Normális családban sértő, de a te esetedben nem lenne az. Egyébként én azonnal kiraknám az otthonomból azt aki a hűtöszekrényem tartalmában kivetnivalót talál és ingyen lakik nálam. Anyukádnak kéne a sarkára állnia, hogy ha nálatok akar a testvére lenni akkor ne ilyen túskó paraszt módjára viselkedjen. Ha meg nem tud máshogy viselkedni akkor viszlát.
2023. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%

Csak két megoldás van.

1. Anyukád megmondja a "kedves" testvérének, hogy többé ne menjen, mert nem tud.normálisan viselkedni.

2. Ha mégis jönnek a rokonok, te arra az időre elmész otthonról, és nem viszel magaddal semmit, amin édesanyád elérhet (pl mobil telefon, stb). Aztán ha.hazamész, megmondod, hogy ez mindig így lesz, nem vagy hajlandó olyanokkal találkozni, akikkel nem érzed jól magad.


(Azt esetleg nem lehetne megmondani a nagynénédnek, hogy csak a gyerekeit hagyja ott nálatok, de ő ne menjen? Akkor ordítás sem lenne, az unokatestvéreiddel is találkoznál, ők is jól éreznek magukat a kevésbé korlátozó környezetben, és neked sem kellene otthonról elmenni, így megmaradna a családi béke is. Talán ez lenne az egyetlen konfliktusmentes megoldás, de a leírás alapján nem tudom elképzelni, hogy a nagynénéd beleegyezik. De egy próbát megér. Ha nem működik, akkor marad az a két lehetőség, amit leírtam, szigorúan abban a sorrendben, ahogy leírtam.)

2023. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Menj le a nyaralóba szerintem!
2023. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem amradnék így én se otthon.
2023. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"1.Anyukád megmondja a "kedves" testvérének, hogy többé ne menjen, mert nem tud.normálisan viselkedni.

Ha nem működik, akkor marad az a két lehetőség, amit leírtam, szigorúan abban a sorrendben, ahogy leírtam.)"

Nos, ez a lehetőség semmiképpen sem fog működni, mivel anyuka nem fogja fel, hogy azért, mert van egy testvére, nem kötelező eltűrni sem neki, sem másnak a viselkedését. És főleg első helyen nem valósítható meg.

Tehát marad a másik, és mindaddig, amíg anyuka egyszer felnő. Még nem nőtte ki, hogy nem más elképzelései szerint kell élni x ideig sem, csak azért, mert a családhoz tartozik. És nem is kötelezhet rá senkit sem, hogy elviseljenek egy idegbeteg tyúkot.

2023. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

" Reggel 7-kor kelünk arra, hogy ő már üvölt a két gyerekkel, olyanok miatt, hogy bekapcsolják a tv-t, víz helyett narancslevet isznak, minek vannak nálunk a hűtőben cukros löttyök!? " - na ilyenkor kell azt mondani, hogy nálatok ez nem pálya. Ha nem tetszik, haza lehet húzni.

Egyébként anyádat nem értem, én is mennék a helyedben. Ha meg megkérdezi miért, nyugodtan mondd el az okát.

2023. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!