Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyosom felhivott telefonon...

Anyosom felhivott telefonon és kérdezte holnap nincs e kedvünk elmenni vele valami szüreti felvonulásra! Mondtam neki hogy nincs mert holnap vagyok szabad és szeretnénk együtt lenni egész nap a párommal itthon! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Erre azt mondja az anyosom:hogy hiszen minden délelőtt együtt tudtok lenni(mivel délutánra megyünk dolgozni)!De ezt olyan hangnembe mondta hogy azt hittem elküldöm a fenébe!Kedves párom meg védi,mondjuk mindig anyuci kicsi fia volt!Mindig anyucinak van igaza!
2008. szept. 26. 10:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Bár nem ismerem a hátteret, de leírásodból és az anyósok általános negatív megítéléséből adódóan egyből rosszra gondolok.

Annyit javasolnék, hogy állj ki a döntésed mellett. Mi az, hogy beleszól a napjaitokba?! A te családod, te szervezed az életed, és nem Ő. Most az elején kell a sarkadra állni, mert, ha érzi, hogy beleszólása van, lehet dolgokba, akkor máskor is meg fogja csinálni.

A pároddal meg jobb, ha az elején letisztázod a dolgot, hogy nem érdekel, hogy az Ő anyukája, ha valamit már eldöntöttetek, akkor abba másnak beleszólási joga nincs. Lehet kicsit durva lesz, illetve az amit írtam, de jobb megelőzni. Nem egy fórumot olvastam az anyósok által elnyomott menyekről. Nem lenne jó, ha te is belekerülnél! Sok sikert és kitartás!

2008. szept. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%

Hát ezt csak te tudod mit tegyél! A közös programok sem rosszak, persze nem ismerem anyósodat. Nálunk is egyke fiú a párom és a mai napig anyukája szava a mérvadó, de meg lehet vele beszélni mindig az ilyeneket. Lassan Ő is belejön, hogy én is ott vagyok és, hogy én is hozhatok jó döntéseket. Beszéld meg a pároddal, hogy Ő mit szeretne, hogy te mit szeretnél...Aztán valahogy próbáljátok meg közelíteni az álláspontjaitokat.

Mondjuk, hogy csak beugrotok, vagy el sem mentek, lehet Ő sincs odáig az ötletért...Vagy menjetek máshova...

2008. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%

Állj ki a döntésed mellett.Nem is értem, ő megkérdezte, Te mondtad hogy nem, akkor ne legyen ez továbbra is napirendi kérdés!

Nálam ia hasonló a helyzet, meghívtak minket a sógornőmék a gyerekük születésnapjára, úgy volt hogy tudok menni, de aztán írtam neki, hogy sajnos mégsem érek rá. Erre a páromat megkérdezte a másik nővére, hogy én miért írtam azt,hogy nem megyek.Agyrém!Hát azért, MERT NEM MEGYEK!!!:)szóval fel a fejjel, ha már egyszer azt mondtad,nem mentek, akkor tényleg ne menjetek, és ne ezen agyaljatok, hogy mi legyen, hiszen már eldöntötted.Mondd meg neki nyugodt hangnemben, hogy szükségetek van kettesben eltöltött időre.Felnőtt emberek vagytok.

2008. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Előttem szólóknak igazuk van, DE: az anyósoknak szükségük van közös programokra a "kicsi fiukkal" (és családjával). Nem sokra, pl. 2 hetente egy ilyen felvonulás vagy micsoda és attól sokkal elégedettebbek és könnyebben kezelhetőek lesznek :-) Tapasztalat..
2008. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%

szerintem te nem döntheted el azt hogy a párodnak van-e kedve vagy nincs.

én pl erre azt mondtam volna hogy megbeszéljük, nekem igazábol nincs, de megbeszélem a párommal.


mert mi van ha azt mondja hogy neki van és ha te nem akarsz menni maradj otthon.


mi pl oda megyünk ahova akarunk. ha a másiknak nincs kedve nem eröltetjük rá, akkor nélküle megyek, vagy ö nélkülem.


akárki akármilyen programra hív, mindig közösen döntünk, soha nem dönti el a párom hogy nekem mihez van kedvem. max ö meg mondja hogy neki nincs.

2008. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%
Előttem szóló, teljes mértékben igazad van akkor, ha harmonikus a kapcsolat meny és anyós között. De ha anyuci pici fia a szóban forgó úr, és anyósnak ilyen hozzáállása van mint amit leírt a hölgy, el tudom képzelni hogy anyós oltogatná a fiát a menye ellen, ha kettesben mennének. Láttam ilyet, a nagymamám ilyen volt anyukámmal 25 éven át, amíg meg nem halt. (anyukám) Valószínűleg fura lehet, de sok ilyen helyzetben lévő meny már eleve írtózik bármiféle programtól az anyóssal, mégha amúgy kedve lenne hozzá, anyós nélkül. Az enyém is bepróbálkozott vagy 2-3 éven át, nagyon lelkis vagyok és megviselt, míg egy szép napon úgy 1 éve nagyon összevesztünk és azóta valahogy korrekt a viselkedése velem, és nekem is vele. Sőt, én hívom magunkhoz kávézni stb.; Talán ez kellett hozzá hogy rájöjjön nem eltiltani akarom a gyerekét tőle, hanem hogy leváljon róluk majd 40 évesen. Mert ez a természetes.
2008. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
30%
Megmondod a párodnak, hogy nem és kész. Ha akar, menjen egyedül anyucival, de te nem mész. Válasszon. Ha rendben van a feje, akkor téged fog választani, ha az anyját választja, akkor meg menjen.
2008. szept. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Ismét én vagyok a 11:33-kor író, nálunk is probléma volt hogy az volt a jó amit az anyja mondott vagy tett, pl. ültettem virágot és "nem kérdezed meg anyámtól hogyan kell" vagy ? ááá ettől felállt a szőr a hátamon, pláne hogy 10-15 éves gyakorlatom van háztartásvezetés, kertészet stb. :D terén, majd pár hónap elteltével változott a dolog mert látta hogy talán még ügyesebb is vagyok, saját magam készítettem cserepeket amiket kiraktam kővel stb. (hobby); azóta a szemében "egyenrangú" lettem ilyen ügyekben anyóssal, sőt állítólag jobban főzök mint ő. :D szóval ezek a dolgok - ha normális a társ - kialakulnak, de azt természetesnek kell vennie mindenkinek, hogy az anyós az a párunk anyja, ha a fejünk tetejére állunk akkor is, és sosem fog úgymond "dönteni" kettőnk között, mert mindkét nő nagyon fontos a férfinak. Persze nyilván ha születik egy gyerek, akkor változnak ezek a dolgok is.
2008. szept. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%
bocs, 14:33 akart lenni.
2008. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát,én nem ebben az egyetlen közös programban látom a Ti problémátokat.Hanem abban amit írtál,hogy a férjed anyuci pici fia,és csakis anyukának lehet igaza veled szemben.Na,ettől mentsen meg a jó isten minden nőt.

Szerintem ezt a férjeddel kellene megbeszélned,el kellene már tudni dönteni neki,hogy a mama szoknyájához ragaszkodik még,vagy saját családot,feleséget szeretne maga körül látni.Szerintem aki elkezdte már a felnőtt önálló életét,ott ne a mama dirigáljon.Mondd meg,hogy Te sem avatkozol anyósék életébe semmilyen formában,Ő se tegye ezt veletek szemben.Persze ez nem azt jelenti,hogy ne lehetne közös programokat szervezni,de csak úgy érdemes,ha mindenki jó érzi magát.Gondolom nem véletlenül irtózol tőle,biztos a mama játssza mindig a főnököt,ha jelen van.Állj a sarkadra a pároddal szembe amíg nem késő,rendezze ezt le Ő az anyjával.Ha nem teszed,egy életen át a kis butuska meny maradsz,akinek szüksége van anyós irányítására.


Sok sikert,minden jót.

2008. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!