Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám bedobta, hogy a...

Anyukám bedobta, hogy a Szentestét töltsük otthon, mert a bátyám csak ritkán jön haza Németországból. Lelkiismeretfurdalást csinált, amiért mi négyesben szeretnénk itthon tölteni a gyerekekkel. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy a Szenteste a szűk család, vagyis aznap mi négyesben, de már most, szeptemberben elkezdi anya a lelki terrort, hogy ki tudja jövőre haza tud-e jönni a bátyám, legyünk együtt stb, de minden együttlét ált. veszekedésbe torkollik. :((
2014. szept. 19. 11:12
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
100km-re vagyunk a szülőktől
2014. szept. 19. 11:13
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom a bátyád nem csak 24.én este lesz otthon, hanem másnap is, menjetek akkor.
2014. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Bátyád csak 24-ére jön haza, másnap már utazik vissza? Mert ha nem, akkor bőven elég, ha 25én találkoztok csak.
2014. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egyszer lehettek akár ott is Szenteste, nem? Jövőre pedig lehettek négyesben megint.
2014. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk ugyanez volt évekig a Szenteste míg mindenki otthon lakott. Délelőttől kezdve veszekedés, anyu stresszelt hogy jó legyen a vacsora, időben kész elegyen, apu amúgy is feszült akármilyen ünnepről vagy készülődésről van szó, és a vacsorára már mindenki tiszta ideg szokott lenni és a műmosoly ment. Vágni lehetett a feszültséget. Tavaly odaköltöztem a páromhoz tavasszal, nővérem pedig már rég elköltözött, de ameddig nem volt gyerek, szenteste mind2 szülőhöz mentek, egyik évben vacsorára, utána a másikhoz ajándékbontásra, másik évben felcserélték a sorrendet. Anyu már tavaly szeptemberben elkezdte sorolni mi lesz a menü, és hogy ugye megyünk vacsorára? (Abban az évben született meg nővéremék kislánya is) Mondtam neki, hogy a párommal terveztnk kettesb ünnepelni, és 25-26 megyünk a szülőkhöz, nővérem pedig szólt, hogy most már van gyerek, 3-an készülnek, és otthon maradnak. Hát azt a hisztit ne tudd meg. De aztán beletörődött, és nekünk is sokkal nyugodtabb volt az aznapi készülés, főzés, fadíszítés. Én örülök, hogy már nem kell az üvöltözést hallgatnom, és mindenkinek sokkal jobb így hogy valamelyik nap csak ebédre meg délutánra megyünk át.A bátyád gondolom otthon lesz másnap is, vagy azután, akkor átmentek délelőtt és ott lesztek 1 napot és újra mindenki együtt lesz. Én ebből nem engednék.
2014. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%
A szenteste a szűk családé. Utána van 2 nap meglátogatni a többi rokont. Mi is így csináljuk, pedig mi nem 100, hanem 200km-re lakunk a rokonságtól. Az összes ismerős családban így csinálják.
2014. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Én nem akadnék ki, ha azt kérnék, hogy egyszer töltsük náluk a Szentestét. Persze ha nem olyan a viszonyod velük, vagy a testvéreddel, akkor nincs értelme.

Gondolom, Karácsony első vagy másnapján mentek úgyis szüleidhez és ott lesz a testvéred is, tehát tudtok találkozni.

2014. szept. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
másnap anyósáékhoz mennek (ja mert hogy jön a felesége is), de utána közösen találkozunk nagynénéméknél. Kicsit össze-vissza az egész. Én meg kifejezetten utálom, ha utazgatunk, mert a kicsi úgy örül az itthoni fának, nyugalomnak
2014. szept. 19. 11:40
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

én 36 éves vagyok,öt éves gyerekem van

18 évesen elkerültem otthonról,azóta külön élek

az elmúlt 18 évben elképzelhetetlennek tartottam egyetlen egy Szentestét is a Szüleim és a Tesóm nélkül

amióta megvan a fiam,azóta is minden Szenteste megyünk a szüleimhez.Én nem hinném,hogy arról kellene szóljon,hogy a szűk család van együtt,hanem azok,akiket szeretünk,szoros a kapcsolatunk,és az ember szülei és testvére ez a kategória

2014. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%

Mi is úgy nőttünk fel, hogy a nagyszülőkkel együtt töltöttük a Szentestét, nekem mondjuk emiatt picit furi a kérdés, de nem vagyunk egyformák.


Most belegondolok, hogy a férjem és én itthon, a húgom és a férje otthon, és a szüleim ketten egyedül a régi otthonunkban. Hát, nekünk ez nem menne.

2014. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!