Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haza menjek így édesapám...

Haza menjek így édesapám sírjához a halálának évfordulóján?

Figyelt kérdés
Édespám halálának 5. évfordulóján tudnék egy nagyon szép albérletbe költözni kollégiumból Budapesten. Apa vidéken nyugszik, ha reggel hatkor kimennék a temetőbe, akkor 9:00-re fel tudnék érni a koliba. A lakást meg csak dél után tudnám úgyis csak átvenni. Anyagilag vonattal diákként nem terhelne meg, vonattal is szeretek utazni. Nem megyek ki mindig Apa sírjához, ha hazamegyek, tudok sírás nélkül beszélni Apáról az esetek túlnyomó többségében. De most nagyon bánt, hogy aznap nem tudnék kimenni hozzá, és sírok, ha erre gondolok. A családommal szemben nehezen képviselem magam, ők nem kötődnek sírokhoz. Én még egy másik temetőben is szívesen eljárok az ükszüleim sírjához, akiket nem is ismertem. Vállaljam-e fel magam, hogy ezt szeretném annak ellenére, hogy tudom, hogy abszolút nem praktikus, vagy engedjék a családom nyomásának? Ők is jönnek majd Pestre segíteni költözni.

2023. aug. 12. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez ennyire nem komoly dolog….azt csináld, amit jobbnak látsz…ennyi
2023. aug. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem mehetnél előző nap? Késni, vagy kihagyni adhat okot a lelkiismeretfurdalásra, de ha egy-két nappal korábban mész, az nem. Megértelek, mert én is betartok minden ilyesmit, évfordulót, névnapot, születésnapot, hivatalos ünnepeket. Menj le előző nap, ha tudsz, nem jó ennyire kiszámítani. Bármi történhet, késik a vonat, vagy te késed le, nem érsz időben vissza.
2023. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt is meggondolom. De ez egy üzembiztos vasútvonal. Más magyar vonalon nem csinálnám ezt meg.
2023. aug. 12. 22:19
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképp gondold át, aznap nagyon zsúfolt napod lesz. Ne kapkodva, idegesen kelljen apukádat meglátogatni.

#2voltam

2023. aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Ugyan már. Faterod már nem szalad el, szóval ha egy két nappal/héttel később nézel be hozzá, attól még megvár tényleg. Nem kell ennek ekkora fenekét keríteni! Új albiba költözöl, azzal foglalkozzal inkább, ki tudja milyen szomszédaid lesznek különben is 3 havi kaúciót miből fizeted? A kis diák melódbol?

Az egész családot befogod pakolni a holmiaid, aztán lelépsz, mert te “mész faterod sirjahoz” vagy ezt mégis h gondoltad?

Mire visszaersz addigra meg ki pakolják a dobozaid a csaladod, neked aztán van bor a kepeden.

2023. aug. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha meg tudod oldani menj.
2023. aug. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Apukád biztosan mindig örül, amikor kimész hozzá. Nem fog megharagudni, ha néha "késel" egy napot. Az új albérletbe költözés egy nagyon fontos dolog, apud is azt mondaná, hogy most csak ezzel foglalkozz, semmi mással.
2023. aug. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
7-es: ne írj már hülyeségeket, egy 5 éve meghalt valaki hogy tudna bárminek is örülni????
2023. aug. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ami a diákmelómat illeti nagyon jól fog fizetni, többet, mint az albérleti díj duplája. Apa nem megy el ez így van, ezért én megyek hozzá. Nekem nincs autóm a testvéreimnek van, ezért segítenek ők.
2023. aug. 13. 08:13
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, minden tiszteletem a tiéd, hogy így ápolod apukád emlékét. Nagyon kedves, melegszívű személyiség lehetsz, maradj mindig ilyen!💓

#2,#4 voltam

2023. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!