Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért is akar a menyem haszoné...

Miért is akar a menyem haszonélvező lenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a fiammal vettek egy lakást hitelre, a fiamnak volt saját onereje, illetve végül a hitelt is más adostarssal vette fel, mert a párja nem lehetett adóstárs, nem is házasok. Tehát azonkívül,hogy ott lakik a nő a gyerekeivel a lakásban semmi köze nincs hozzá.

Szóba került mi a tervük a jövőben és a nő szinte nagylelkűen jelentette ki, hogy természetesen ha úgy van, átveszi az adóstárs szerepét, ha van rá mód, de nem akar tulaj lenni, hanem haszonélvező, neki az teljesen megfelel. Mikor rákérdeztem, hogy tudja -e ,hogy kinek mennyi és milyen joga van, közölte, hogy igen, de ők úgy tervezik és kész.

Az ő dolguk nyilván, nem mondtam semmit, azért is írom ide ki, lehet, hogy velem van a baj, féltem a fiam, nem akarom, hogy ki legyen használva.



2023. aug. 14. 16:31
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
64%
1es, ha közös kasszán vannak, a nő és minimum 2 gyerek az 3 fő a kérdező fia meg 1, így jó eséllyel a nő és a gyerekei többe fájnak a kérdező fiának mint fordítva.
2023. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
88%

A helyedben csak annyit kérdeznék a fiad is a barátnője jelenlétében (nem áskálódva mögöttük), hogy tudják e, hogy a haszonélvezet erősebb, mint a tulajdonjog? Hogy igazából a fiad önerejéből konkrétan kirakható a saját lakásából, amíg a barátnője meg nem hal 90 évesen?


Ha annyira akar jogot a házból, mert ugyebár simán lehetnek közös kasszán, akkor jogos a nő kérése, JAVASOLD az ajándékozást. Szépen vezesd fel, ne erőszakosan. A ház tuljadonrészének 1/2-ét, vagy 1/4-ét írassa a barátnője nevére. De NE haszonélvezetet adjon!

2023. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
36%
Az adóstárs egy névleges fogalom, tőle nem vonnak semmit! Arra kell hogy ha az adós nem fizetne x ideig, akkor az adóstárstól próbálják beszedni mielőtt árvereznek. De alapból semmit se fizet. És ha hagyja elárverezni (hiszen nem az övé) akkor semmit se kockáztat. És erre a semmire akarja a haszonélvezeti jogot, miközben ingyen él a lakásban a más férfitól származó ivadékaival. És még ő gyakorol kegyet!!! Becarás komolyan. A nő konkrétan rosszabb mint a lakásmaffia. Hát még én is ideges leszek az ilyentől pedig közöm sincsen hozzá.
2023. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
26%
Vicces a közös kassza fogalom is, ha négyen élnek ingyen a más lakásában. A pofátlanságnak határa nincsen.
2023. aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
86%
Kerdezo, vigyazz! A haszonelvezet erosebb, mint a tulajdonjog! Ha ezt a no megszerezve befeszkelte magat az ingatlanba, tobbe ki nem tudjatok tenni! De o innen kezdve barmit megtehet.
2023. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
41%

14


Attól, mert anyós pajtás nem kedvel egy nőt 2 gyerekkel, a fiának még lehet az a CSALÁDJA! A családomban pedig nincs olyan, hogy a te gyereked, vagy az enyém, vagy a te fizetésed, vagy az enyém.


Nyilván a haszonélvezetbe tanácsolnám a fiamnak, hogy ne menjen bele, de az áskálódást, hogy kinek ki fia borja, ki mennyit keres, nem mennék bele, főleg, hogy elveszítheti a fiát vele!

2023. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
69%
Össze sincsenek hazasodva, a nő anyagilag helyezkedik de jó kis család.
2023. aug. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
42%
Nekem saját külön lakásom van, a férjemnek is. A férjemet most közösen ujitjuk fel. Az én pénzem is benne van. Jogosan kérhetnek én is szerintem de nem fogok mert úgyis a gyerekeinkké lesz. Most tervezek vásárolni egyet a saját megtakarított penzembol mivel az enyémbol lesz így a férjemnek nem lesz benne se tulajdonrésze se haszonélvezete. Válás esetén pedig atiratom a gyerekekre
2023. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
84%
18, téged is fel kell vilagosítani: házasságban nincs enyém-tiéd, akkor sem, ha külön számlát tartasz fent. Csak a házasság előtt vett ingatlan külön tulajdon, illetve az örökölt. Ha te most házasság alatt veszel, nem lesz a tiéd.
2023. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
89%
Mert van esze.
2023. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!