Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért is akar a menyem haszoné...

Miért is akar a menyem haszonélvező lenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a fiammal vettek egy lakást hitelre, a fiamnak volt saját onereje, illetve végül a hitelt is más adostarssal vette fel, mert a párja nem lehetett adóstárs, nem is házasok. Tehát azonkívül,hogy ott lakik a nő a gyerekeivel a lakásban semmi köze nincs hozzá.

Szóba került mi a tervük a jövőben és a nő szinte nagylelkűen jelentette ki, hogy természetesen ha úgy van, átveszi az adóstárs szerepét, ha van rá mód, de nem akar tulaj lenni, hanem haszonélvező, neki az teljesen megfelel. Mikor rákérdeztem, hogy tudja -e ,hogy kinek mennyi és milyen joga van, közölte, hogy igen, de ők úgy tervezik és kész.

Az ő dolguk nyilván, nem mondtam semmit, azért is írom ide ki, lehet, hogy velem van a baj, féltem a fiam, nem akarom, hogy ki legyen használva.



2023. aug. 14. 16:31
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
72%

"Az ő dolguk nyilván, nem mondtam semmit, azért is írom ide ki, lehet, hogy velem van a baj, féltem a fiam, nem akarom, hogy ki legyen használva."


Sokkal több értelme lett volna a fiadnak négyszemközt elmondanod az aggályaidat.

Most mit érsz azzal, ha itt valamilyen arányban neked adnak igazat?


Az a másik adóstárs egyébként kicsoda? Ui. gyanúm szerint így ő is jogot szerez a házra. De nem vagyok jogász, korrigáljon, aki jobban ért hozzá.

Attól nem tartasz, kérdező, hogy ő él vissza a helyzetével?

2023. aug. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem ezt a haszonélvező státuszt nem lehet csak úgy választani. Hogy én az szeretnék lenni és nem tulajdonostárs.
2023. aug. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
93%
Az adóstárs nem szerez jogot.
2023. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván azért ideges a kérdező, mert ha a fia utcára kerül, ő fogja majd befogadni, neki is gondja lesz ebből. Szólj a fiadnak mielőbb.
2023. aug. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
86%

Atyaég, a fiad utcára fog kerülni pillanatokon belül. Nem lesz hol laknia, viszont a hitelt fizetnie kell.

Rángatsd el egy ügyvédhez, mert neked nem fog hinni, de ez egy nettó öngyilkosság, ha belemegy.

2023. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
83%
Persze hogy megfelel neki a haszonélvezet, kötelesség nincs csak jogai. A kerdező fia nagyon megszívhatja. Szerintrm is egy ügyvédhez kéne elrángatni de gyorsan.
2023. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom biztosítani akarja magát, hogy ha ugy alakul.
2023. aug. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
89%
Persze, de biztosítsa magát ott, ahol beletette a pénzt.Ahol egy fillért sem tett bele, ott ne akarjon státuszt. És ne gyertek azzal, hogy beszáll a rezsibe, meg ilyenek. Egy albérletben is be kell szállnia a rezsibe, mégsem lesz belőle tulaj, meg haszonélvező. Azért mert kaját vesz, meg vizdíjat fizet, nem jár rész a lakásból. Az élet velejáróit fizeti, hogy ne haljon éhen és ne legyen büdös- ezért nem kell lakásrészesedéssel honorálni.
2023. aug. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
36%
28-as, de godnolom a hitelt is együtt fizetik. Akkor a nő mire fizet, ha még tulajdonjoga sincs?
2023. aug. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
88%
29- erről nem ír a kérdező.
2023. aug. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!