Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért is akar a menyem haszoné...

Miért is akar a menyem haszonélvező lenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a fiammal vettek egy lakást hitelre, a fiamnak volt saját onereje, illetve végül a hitelt is más adostarssal vette fel, mert a párja nem lehetett adóstárs, nem is házasok. Tehát azonkívül,hogy ott lakik a nő a gyerekeivel a lakásban semmi köze nincs hozzá.

Szóba került mi a tervük a jövőben és a nő szinte nagylelkűen jelentette ki, hogy természetesen ha úgy van, átveszi az adóstárs szerepét, ha van rá mód, de nem akar tulaj lenni, hanem haszonélvező, neki az teljesen megfelel. Mikor rákérdeztem, hogy tudja -e ,hogy kinek mennyi és milyen joga van, közölte, hogy igen, de ők úgy tervezik és kész.

Az ő dolguk nyilván, nem mondtam semmit, azért is írom ide ki, lehet, hogy velem van a baj, féltem a fiam, nem akarom, hogy ki legyen használva.



2023. aug. 14. 16:31
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok valaszt. Az odastars a fiam egy kedves barátja. Amennyire tudom, a fiam egyedül fizeti a törlesztőt, a párja az ételt, rezsit, (saját) gyerekei után iskola stb.
2023. aug. 15. 07:43
 32/43 anonim ***** válasza:
82%
Maradjon az adóstárs a kedves barát, amíg csak lehet.
2023. aug. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk én nem fizetnék hitelt egy olyan emberrel közösen, akivel melleseg össze sem házasodtam.


Lakást akar? Oké, oldja meg egyedül, de senki adóstársa nem volnék.

2023. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Az adóstárs nem fizet semmit.
2023. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
#29 Nagyon raffinalt a no, ingyen akarja megszerezni a lakast, anelkul, hogy fizetne a hitelt, ezert akar haszonelvezo lenni.
2023. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
#31 Kerdezo! Ha a no nem fizet az ingatlanba semmit, akkor nem lesz az ove, ha a fiad nem egyezik bele abba, hogy a haszonelvezetet megszerezze ra!!! Ne engedd!!
2023. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
81%
"Mármint a saját részarányos kajájukat, rezsijüket vagy a fiadét is?
2023. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

#37 Mindez, amit felsoroltal, nem relevans az ingatlan tulajdonjoganak a szempontjabol.

A jog tenyeket, es nem erzelmeket vesz figyelembe.

2023. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt vegyük hozzá hogy ha valaki ingyen lakik a 2 vagy 3 porontyával valahol, akkor hatalmas pénzt megspórol a lakhatáson. Ha esetleg úgy is lenne, hogy fizeti a rezsi egy részét a nő, ne kapjon már kitüntetést hogy egy teljesen alap dolgot kifizet miközben a lakbért megspórolja.
2023. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
52%
Ha egy háztartásban élnek, úgy lenne normális ha minden kiadás és bevétel közös. Ha a házat kell felújítani mert előbb utóbb kell akkor a nő nem fog beleadni? Ha az életüket együtt élik akkor ha nem is haszonélvezet de valami jár neki. Te a leendő menyedet nem szereted. Én biztos nem költenek olyan házra akár benne lakók akár nem amiben nem lehet részem.
2023. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!