Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt életed legnagyobb,...

Mi volt életed legnagyobb, legmeghatóbb segítsége, amit önzetlenül kaptál?

Figyelt kérdés
Kitől? Miért, Meséld el, kérlek!
2010. okt. 15. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kislánykoromban sírtam egy lakodalomban mert nem találtam anyut, elszaladtam valamerre és odajött egy öreg bácsi és mondta, hogy majd ő segít nekem és megkeressük :)
2010. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi koromban voltunk korcsolyázni a műjégen. Akkoriban tanultam. Seggre estem, valaki hátulról felállított és ment tovább... nem tudom ki volt. :)
2010. okt. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Az, amikor meghalt az édesanyám (apám sem volt) és a barátnőm szülei befogadtak, soha egy forintot nem kellett oda adjak nekik, nem szedték el azt a segélyt, amit árvaságom miatt kaptam, sem rezsit sem lakbért soha nem kellett fizetnem. Talán saját gyerekükként szerettek. Most már felnőtt vagyok és minden erőmből próbálok segíteni a hasonló helyzetű gyerekeken, és ezt a példát tőlük kaptam
2010. okt. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez gyönyörű, léleksimogató.
2010. okt. 15. 19:56
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3 órája stoppoltam mikor kaptam végre egy stoppot. A bácsi aki felvett, nem kellett volna betérjen, de bevitt engem még 1o km-re (egyébként gyalogolnom kellett volna). Nem fogadott el pénzt, annyit mondott, hogy visszafele is elhoz ha szeretném :D
2010. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Apukám mikor meghalt, akihez szüleim jártak dolgozni, adtak nekem és anyukámnak 100.000-et. Sajnos anyagilag nagyon rosszul álltunk, de ez nagyon sokat segített. Ja és persze néhány rokonunk is olyan, hogy amikor ott járunk, mindig felpakol minket kajával, kell egyből jönnek. Barátaink között van olyan, aki felajánlotta, hogy a hitelre vett kocsink törlesztőrészletét fizetnék helyettünk ha szükségünk van rá. Igaz, ezek leginkább anyagi segítségek, de anyukám örökké hálás lesz értük, és természetesen én is.
2010. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Egyik csoport-társamék most éppen nagyon önzetlenek...elmesélem a történetet

Találtak egy 23 éves férfit (mentális kora kb 8 év) az úton. Hazavitték megetették. A fiú beszélni nem tud, a fogkefét nem ismerte, beszélni is alig tud. Olvasni sem írni nem tud...Nem tudja, mi az, hogy ragaszkodni, vagy, hogy szeretni...piti dolgokban hazudik, olyan dolgokról, amik nyilvánvalóak és nem kéne hazudni róla.

Azt mondták addig marad náluk ameddig akar, ameddig szeretne. Semmije nincs, tehát ruházzák és etetik. Még nem tudják, hogy ki ő, de keresik a hozzátartozókat.

Szerintem ez igazán nagylelkű...és nem mindenki csinálná...

2010. okt. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Az,hogy édesanyám egyedül nevelt fel,2 munkahelyen is dolgozott,hogy mindenem meg legyen és amikor felnőttemn kaptam egy lakást is.Úgy érzem bármeddig élek sosem tudom meghálálni neki ezt a sok szeretetet és támogatást.
2010. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy szép ötödikei napon iskolába menvén otthon felejtettem a pénztárcámat, benne minden iratommal és a bérletemmel. Sajnos az iskolába tőlünk olyan bonyolult a kötlekedés, hogy először buszra kellett szállnom, aztán át vonatra, majd onnan villamosra, onnan metróra, és onnan trolira.

A BKV pedig mindig ötödikén tartotta akkoriban a nagy razziát... Odafelé még nagyon korán mentem, nem voltak még ellenőrök, az iskolában azonban észrevettem, hogy nincs nálam sem pénz, sem iratok, semmi... A barátnőim nem tudtak kölcsön adni, de valahogy csak haza kellett jutnom...

Hát, hazafelé a kétórás út alatt összesen tíz alkalommal kaptak el az ellenőrök, mondtak el mindenféle riherongynak, küldtek el melegebb éghajlatokra, szállítottak le a járművekről, fenyegettek rendőrséggel, stb. Egyszóval úgy megaláztak, ahogy azóta sem. Én meg magyarázhattam, hogy nem vagyok bűnöző, csak otthon felejtettem a bérletemet...

Az egyik állomáson, ahol leszállítottak a vonatról, várnom kellett egy órát a következő vonatra. Közben megszomjaztam, de pénzem nem volt italt venni. Megkérdeztem egy környéken álló idős nénit, hogy hol találom a legközelebbi közkutat, mert szomjas vagyok. Ő nem tudta megmondani, de szóba elegyedtünk. Elmeséltem neki a történetet, csóvált egyet a fején, és a kezembe nyomott 500 forintot. Azt mondta, hogy "ennyi biztos elég lesz a hazaútra". Álltam, földbe gyökerezett a lábam, nem tudtam, hogy elfogadhatom-e egyáltalán a pénzt, hiszen nem is ismertem a nénit, a nevét sem tudtam. Azt mondta, hogy ne érezzem magam kellemtlenül emiatt, csak tegyek meg neki annyit, hogy ha valaki ilyen helyzetben valóval találkozom egyszer, akkor adjam neki vissza a pénzt. Elsírtam magam, mi tagadás...

A következő vonattal hazamentem, és a kalauztól tudtam jegyet venni, így megoldódott minden. Azóta is hálás vagyok annak a néninek...

2010. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért látom még vannak szép történetek, sajnos én azt tudom megmondani, hogy soha sem kaptam senkitől semmilyen önzetlen segítséget...

Ezt persze a nem anyagi javakra értem.

Nekem ennél nehezebb az életem...

2010. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!