Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megözvegyült apósom hozzánk...

Megözvegyült apósom hozzánk költözött, hogy éli túl ezt a házasságunk?

Figyelt kérdés

Anyósom meghalt covidban, após tavaly ide költözött, mivel már nagyon idős. Én ezt annyira nem akartam, a feleségemmel sokat vitáztunk is ezen. Másfél szobás panelban lakunk, és a kisfiúnk most velünk lakik a nagyszobában (4 éves), mert apósom megkapta a kisszobát. Mondanom sem kell, hogy azóta nincs magánéletünk. Én kezdek ettől besokallni, mit tegyek? Jár más is hasonló cipőben?

Apósom is kb olyan hisztis 80 évesen, mint a gyerek. Apósom délután alszik, csendbe kell lenni. És ha véletlenül felébresztem, akkor kezdődik is a vita, hogy én senkire nem vagyok tekintettel. Reggel is 8-9ig alszik, néma csendben kell készülődni a munkába, és a gyereknek iskolába. Na itt sokszor vitával kezdődik a nap...



2023. aug. 17. 12:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Idosotthon? Biztos nem áldoznam fel a magánéletem.
2023. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
1: megemlítettem, a párom nagyon kiborult rajta.
2023. aug. 17. 12:37
 3/31 anonim ***** válasza:
80%

Amikor kiborul a kedves após közlöd vele, hogy ez itt a te lakásod (a te lakásod?), akkor hangoskodsz amikor akarsz, ráadásul neki kellene hozzátok alkalmazkodnia, nem fordítva (ő ment hozzátok lakni).

Hálásnak kellene inkább lennie, besegítenie amiben tud (gyereket elhozni az oviból vagy hasonlók).

2023. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Négyéves gyerek és iskola? Biztosan kerek ez a sztori?
2023. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
77%

Tyű, hát nem lehet könnyű.


Az após alkalmazkodjon, ha ott akar élni. De a feleséged dolga lenne, hogy megvédje a házasságotokat tőle. Mindig aki kétfelé rokon, azon van a nagyobb felelősség.


Mi van azzal a lakással, ahol eddig lakott? Az én anyám is zűrös, nekünk sikerült eladni a házat, ahol élt, és a környéken venni neki egy kis lakást, így, ha gond van, akkor átmegyek. Egyelőre elég önálló.

2023. aug. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%

Eleve az ötlet agyrém, hogy egy 1,5 szobás panelben 3 generáció lakjon!...még harmonikus együttélés esetén is!

Az apósnak nyilván volt valami ingatlana amiben lakott, azt kell adni és az árát hozzátéve a ti lakásotok árához, venni valami élhetőbb ingatlant, ahol mindenki háborítatlanul addig alhat, ameddig akar!


Mindezt úgy mondom, hogy a válaszom a ti körülményeitekre szabtam, belekalkulálva azt is, hogy a feleséged az öregotthon hallatán kiborul.

Mert én biztos, hogy eleve egy minőségibb idősotthont céloztam volna meg az apám problémájával, odaköltöztetés helyett. Idő lett volna intézni, mert az após nem egyik percről a másikra, váratlanul lett 80 éves.

2023. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%

4 éves iskolába...?

Na mindegy. Após ingatlanát es a tieteket eladjátok, ebből vesztek egy 2 vagy 3 halószoba plusz nappalis lakást. 2 fürdővel, ha lehet.

2023. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

#3 Egy 80 éves öregember nem tud már alkalmazkodni, ez meg a másik probléma és erre is figyelemmel kell lenni. Sakk matt. Nincs jó megoldás.


Az egész el lett rontva, amikor engedték beköltözni, szóval ha békés megoldást keresnek, akkor azt mondom, hogy szokjanak hozzá a helyzethez, elvégre ők teremtették maguknak az egész szituációt. Kicsit olyan ez, mint a felelősségvállalás.


Ha nem akarnak békés megoldást, akkor küldjék haza a saját otthonába, tegyék be idős otthonba vagy váljanak el egymástól. Ez pedig a következmények vállalásáról szól.

2023. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

#4

Biztos, hogy kamu, nekem is feltűnt, mert van itt még egyéb is! Pl, hogy 80 éves após mellett a 4 éves unoka nem életszerű, mert akkor a szülőknek minimum 50 éveseknek kellene lenniük,.... de kicsire nem adunk!:)

Én már úgy vagyok vele, hogy ilyesmiken átsiklom, még ha ordít is róla, hogy kamu, mert esetleg valakiknek hasonló helyzetben segíthetnek a válaszaink.

2023. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
21%
lehet, hogy csak lemaradt egy 1-es a 4-es elől.
2023. aug. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!