Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megözvegyült apósom hozzánk...

Megözvegyült apósom hozzánk költözött, hogy éli túl ezt a házasságunk?

Figyelt kérdés

Anyósom meghalt covidban, após tavaly ide költözött, mivel már nagyon idős. Én ezt annyira nem akartam, a feleségemmel sokat vitáztunk is ezen. Másfél szobás panelban lakunk, és a kisfiúnk most velünk lakik a nagyszobában (4 éves), mert apósom megkapta a kisszobát. Mondanom sem kell, hogy azóta nincs magánéletünk. Én kezdek ettől besokallni, mit tegyek? Jár más is hasonló cipőben?

Apósom is kb olyan hisztis 80 évesen, mint a gyerek. Apósom délután alszik, csendbe kell lenni. És ha véletlenül felébresztem, akkor kezdődik is a vita, hogy én senkire nem vagyok tekintettel. Reggel is 8-9ig alszik, néma csendben kell készülődni a munkába, és a gyereknek iskolába. Na itt sokszor vitával kezdődik a nap...



2023. aug. 17. 12:32
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Hát ha nem tudjátok valahol elhelyezni akkor ez nem lesz boldog házasság így.
2023. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
87%
Á, legyetek türelmesek, most keresi, hogy melyik országban van 4 éves kortól iskolakötelezettség, hogy azt írhassa, ők ott laknak, csak elfelejtette közölni (segítek, kérdező: Luxemburg).
2023. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Appassionato2022 ***** válasza:
84%
#22: Vagy Hollandia.:)
2023. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Természetesen a 4 éves Oviba jár. Közben épp a tanévkezdés volt a téma a kollégákkal, hogy kinek mennyibe fáj.
2023. aug. 18. 08:33
 25/31 A kérdező kommentje:

Na szóval.

Volt/van ingatlana apósnak, az ki lett adva bérbe. Már nehezen tud gondoskodni magáról.

A nevemen van ez a lakás, úgyhogy tényleg az "én házam".


k.....va nagy dilemmában vagyok. Eddig minden jó volt, harmonikusan működött a kapcsolatunk. De itt nagyon nagy nézeteltérések vannak. Feleségem szerint ő köteles gondoskodnia az idős apjáról, és lelketlen bunkó voltam, mikor az idősotthont megemlítettem.

2023. aug. 18. 08:38
 26/31 A kérdező kommentje:

Mit írjak még, hogy ne legyen kamu szagú?

Igen, 80 éves após. Após és anyós között 12 év volt, apósom javára.

Én 8-ra járok dolgozni, de a feleségem a hét nagy részén home officeban van.


Bocsánat, hogy ezek kimaradtak és bocsának az iskola-ovi elírásért.

2023. aug. 18. 08:43
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Két javaslatom van, ha az otthon nem megoldás.

1. Eladjatok a két ingatlant, az árából pedig vesztek egy olyat, amiben normalisan el lehet férni.

2. Kiadjátok a te lakasodat is, es a ket lakbérből összerakva kivesztek egy ilyan lakást, amiben el lehet férni.

Ez, ahogy most vagytok, nyilvánvalóan nem maradhat.

2023. aug. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

20-as vagyok: 27-es felvetései jöhetnek még szóba, ha a feleséged és az apósod mereven elzárkózik az idősotthontól (ami nem tudom miért ilyen szitokszó, nyilván vannak jobb és rosszabb helyek, de egy átlag hely nem egy pokol tornáca általában, saját ingatlan beszámításával fogtok tudni találni normális helyet + nagy értékű ingatlan esetén a szerződés azt is szabályozza, hogy évenként mennyit "használ" fel az ingatlan árából az otthon, tehát ha apósod meghal 2 év után és a ház 50 milliót ér, akkor abból kaptok vissza pénzt).


Feleséged szerint így most minden jó? Arra a felvetésre mit válaszol, hogy mi lesz ha apósod 3, 5, 8 stb. évig él még? Vagy ha fizikailag ápolni kell? Fürdetni? Pelenkázni? Ez egy olyan szitu, amiben minél gyorsabban egy platformra kell jutnotok, mert nem tartható fenn sokáig ez a feszültség. Apósod jól érzi így magát? Őt nem zavarja, hogy az életetekbe "beleült"? Feleségednek azt kellene megérteni, hogy egyrészt nem köteles gondoskodni az édesapjáról, de persze, normális családi viszony esetén nyilván természetes, hogy gondoskodni szeretne róla, de ez NEM kell, hogy azt jelentse, hogy fizikailag neki kell ellátnia, sőt! Nem csak az édesapjáért, de a férjéért és a gyermekéért is felelős már, feljük is vannak kötelességei, ezt sem szabadna elfelejtenie. Más családtag nincs? Nagynénink, nagybácsik, unokatesók? Egyke a feleséged?

2023. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
89%

Nem lakna a lakásomban a saját családom kárára az apósom, ilyen egyszerű.


A feleségem oldja meg másképp, pl. idősek otthona.

2023. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Itt vergődsz, miközben egy komplett házat meg kiadtok?

Ne haragudj de nem tudom átérezni a nyavalygásod!

2023. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!