Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos elvárás az anyjától,...

Jogos elvárás az anyjától, hogy a párom exének gyereke már 4. hónapja nálunk lakjon?

Figyelt kérdés

Az anyuka a párom exe és abból lett egy gyerek.


Nem akarja ennyi időre az iskolából kivenni a gyereket, viszont ő külföldre utazik munka ügyben.


2023. aug. 19. 23:47
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
38%
Kinek a lakása? Mert ha az enyém akkor a párom oldja meg. Ha az övé oda viszi ahova akarja. Ha meg közös akkor rába.
2023. aug. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
36%

Az biztos h felteteleim lennenek

1. Arra a 4 honapra a no fizet gyerektartast

2. Csak akkor ha lenyegesen nem szol bele az eletunkbe a no

3. Ha alkalmas a lakas arra h ott lakjon a gyerek

4. Nekem ne akarja a parom lekoccolni a gyereket csakert no vagyok


Az elso remelem ertheto miert

A masodik h nincs semmi extra dilije az exnek ami miatt felborul teljesen megszokott eletunk, ugyan ugy el tudjunk menni kettesbe is valahova stb..

Egy garzonba nem engednem, el se ferne, de ha van egy olyan kucko amit ki lehet alakitani akkor rendben.

Nem gonoszsag de az o gyereke ergo oldja meg ha szukseges az iskolaba jutasat a gyereknek es az egyeb dolgokat is.

2023. aug. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
73%

A probléma itt csak azzal van, hogy ilyenkor a NŐRE marad a gyerek kiszolgálása, etetése, itatása, mert "az apja dolgozik".


Hát, bocs, nálunk is akartak ilyet, megmondtam a barátomnak, hogy oké, akkor én most elmegyek erre a 4 hétre, és TE szépen megoldod, mert a te gyereked.

Arra meg persze ment a szájhúzás, mert ő (is) úgy gondolta, hogy ÉN pesztrálom az ő gyerekét, amíg itt van.

2023. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
44%

4 hónapra pedig kizárt. Oldják meg nélkülem - bár én nem vagyok olyan hlye, hogy olyan férfivel jöjjek össze, akinek van gyereke.


Sajátot sem akarok, másét nevelni meg pláne nem.

2023. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
86%

" a párom exének gyereke"


Az konkrétan senki, nem kell hogy nálatok lakjon, lakjon a saját anyjánal vagy apjánal.


Ellenkező esetben a helyes megfogalmazás a párom exével közös gyereke lett volna. O pedig igen, lakhat bármeddig a parodnal.

2023. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
65%
Igen, az, de fizesse a gyerektartást a nő addig is, míg külföldön van! Mert ezt jogos kérés.
2023. aug. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
30%
A hiedelmekkel ellentétben nem, nem kell a nőnek a gyermektartasdijat fizetnie. Sem akkor, ha a gyerek apunal nyaral 2 hónapot, sem akkor, ha fél évet van ott. A gyermektartasdij annak a szülőnek jár, akinél alapesetben a gyerek el van helyezve. Ezen a bíróság valtoztathat
2023. aug. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
91%
Csak akkor ha a párod rendezi abban a 4 hónapban a gyereket és nem neked kell. A kérdés az, hogy a párod ha egyedül lenne meg tudná oldani?
2023. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
87%

Lepontoztátok a #12-est, pedig igaza van.

Ha nincs hely a lakásában például, vagy apuka minden teendőt árhárítana a kérdezőre, akkor eléggé aggályos.


Ha mondjuk az apa lakásában együtt él a kérdezővel, van plusz egy szoba, és teljes egészében rendezi a gyereket, nyilván a közös dolgok beleférnek, ha a kérdező csinál reggelit, vagy egyszer-egyszer elhozza a suliból , belefér.


Minden más esetben az apukának kell megoldania.

2023. aug. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
74%

17

Pedig oda-vissza kéne működnie. Annyira tudnak hisztizni a gyerektartásért, meg lehúzni az apukát, akkor ha apunál van a gyerek, lényegtelen mennyi időre, ugyanúgy járnia kéne a tartásdíjnak, csak frodítva.

2023. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!