Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családban vagy baráti körben...

Családban vagy baráti körben nálatok elvárás/szokás, hogy látogatás után, amikor hazaértetek, telefonáljatok vagy üzenetet írjatok azért, hogy közöljétek, hazaértetek?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor kérlek azt is írjátok meg, hogy honnan valósi az illető aki elvárja (ha nem akarjátok a település nevét, akkor csak annyit, hogy falu vagy város).


Az egyik falusi rokonomat, ha meglátogatjuk, amikor hazaérünk, fel kell hívni telefonon, hogy elmondjuk neki, hazaérkeztünk. Erre az indulás előtt megkér minket. Ha nem tesszük, ő hív minket, hogy ugye nincs probléma, hazaértünk-e.

Ha ő jön látogatni és hazaér, akkor felhív, hogy szóljon, hazaért.


Egy másik ismerősöm is kér hasonlót, viszont ő budapesti és ő azt kéri, hogy Messenger üzenetet írjunk neki.


Érdekelne, hogy ez nálatok is szokás? Főleg azért is kértem, hogy írjátok meg, honnan valósi az illető aki ezt kéri tőletek, hogy lássam, nagyjából melyik helyen elterjedt ez a szokás.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2023. júl. 16. 13:42
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

Nalam igen.

Kulfoldon elek (igaz Europa) igy talan egy kicsit mas, h bejelentkezem, ha hazaertem "otthonrol", vagy tolem mennek haza a szeretteim.

A barataimat is kerem, ha keson (vagy inkabb koran) mennek el tolem, h irjanak, ha hazaertek. Ha napkozben van, akkor nem szoktam kerni.

2023. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 harebell ***** válasza:
100%
Igen, nálunk jellemző és térségtől függetlenül, fővárosban, városban és faluban is. Az, hogy telefonon vagy üzenetben, attól függ, amúgy hogyan tartjuk a kapcsolatot.
2023. júl. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy kedves gondoskodó figyelmesség, és köze nincs a helyhez.

Bp.

2023. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Testvéremmel két különböző megyeszékhelyen élünk (mindkettő Dunántúl), ha meglátogatjuk egymást, akkor miután hazaértünk, dobunk egy messenger üzenetet vagy egy fotót a másiknak, hogy minden OK, megvagyunk.
2023. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukám mindig kérni szokta. vidéki megyeszékhelyen élnek.

barátaim nincsenek, de amikor voltak, akkor sosem kértünk ilyet egymástól.

Ha a férjem vagy én elutazunk valahova egymás nélkül, akkor is szoktuk tájékoztatni egymást, hogy éppen hol járunk.

2023. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szokás a családunkban. Mindenki megyeszékhelyen él, a tesóm Budapesten.
2023. júl. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
De király! Köszi a válaszokat!!!!
2023. júl. 16. 14:03
 8/36 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk elvárás (falu), de megmondom őszintén engem zavar hogy még meg se érkezek és anyukám már hív hogy ott vagyok-e már, ha elfelejtek szólni mert pakolok ki vagy ezer dolog van közbe, miért nem jelentkeztem már, az engem nagyon tud zavarni. Én sem várnám el hogy lejelentkezzen, meg tényleg napi szinten jelentést adjunk egymásról, hanem hagyom nyaralni szórakozni stb és majd otthon elmondja, de nagyon elvárják nálunk ezt.
2023. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
86%
8-as, azért hív, mert félt. Te azért nem várod el tőle, hogy lejelentkezzen, mert te nem félted őt.
2023. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%

Igen, nálunk szokás aggódni a másikért. Lakhelytől függetlenül tudatjuk, ha hazaértünk.


Sőt, kapaszkodj meg, én ha elmegyek bulizni, ha hazaértem írok anyáéknak hogy minden rendben van, hazaértem, most fekszem, pedig már 6 éve nem velük lakom és bőven nagykorú vagyok.

2023. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!