Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért úgymond társadalmi...

Miért úgymond társadalmi elvárás még mindig az,hogy egy nő szüljön gyermeket?

Figyelt kérdés
40 év felett vagyok és nekem nincs,nem egészségügyi akadálya volt,hanem így alakult az életem,3 kapcsolatom is volt,de mindig szétváltunk amikor már úgy babatervezés időszakában voltunk,egyik nem is akart.Annyira zavar amikor rokonságban,vagy bárhol megkérdezik azt ,hogy "gyermek még nincs"?
2022. márc. 18. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/153 anonim ***** válasza:
28%
Már nem sokat kell várnod, hogy meg sem kérdezzék.Lassan már abban a korban vagy, hogy ha akarnál sem lehetne soha.
2022. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/153 anonim ***** válasza:
85%
Kösz, de nekem, pasiként, elég volt a vesekövemet kinyomnom. :(
2022. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/153 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,most már amúgy is meggondolandó,hiszen nagyobb az esély arra,hogy nem lesz egészséges.
2022. márc. 18. 11:08
 4/153 anonim ***** válasza:
97%

Le kell őket építeni..32 vagyok,évek óta van egy kapcsolatom,gyerek nincs és nem is valószínű hogy lesz. Engem annyira hidegen hagy h ki szerint mi elvárás v mi nem.

Én életem,nem másé azért ne szüljön már valaki mert elvárás

2022. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/153 anonim ***** válasza:
97%
Mert a gyerek is egy "mérföldkő" a legtöbb ember életében, mint az ovi, az iskolák, a barát/barátnő, az esküvő. Aztán pár évvel a szülés után majd jön a "mikor lesz tesó?, az "elballagott már a fiad?", a "mikorra várjátok az unokát?", majd a "mikor mész nyugdíjba?". Tény, hogy sok embernek sokféle okból nincs gyereke, de azért a társadalom nagy részének még mindig az a normális és megszokott, ha van (szerintem alapvetően ezzel semmi gond attól függetlenül, hogy én sem feltétlenül vágyom gyerekre). Inkább az érzéketlenség lehet kellemetlen, ha valaki állandóan feltépi a sebeket azzal, hogy erről faggat egy olyan nőt, aki nem feltétlenül azért nem szült, mert ne szeretett volna.
2022. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/153 anonim ***** válasza:
38%
Mert a férfiak nem tudnak
2022. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/153 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz,de sajnos érzem azt,hogy úgy lesajnálnak,mint ha értéktelenebb embernek tartanának csak emiatt.
2022. márc. 18. 11:17
 8/153 anonim ***** válasza:
91%

Én igazából családi elvárásként látom ezt, vadidegeneket nem érdekel.

Már csak azért sem, mert az emberek elsöprő többségének lesz gyereke.

2022. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/153 anonim ***** válasza:
95%

Nekem van gyerekem, de megértelek, amikor nem volt, akkor is érezhetően "értéktelenebb" voltam mint az, akinek volt már.


Bár azért szerintem egyre elfogadottabb az, ha valakinek nincs gyereke, igazából nekem is van több 40+-os nőismerőröm, aki gyermektelen, én nem gondolok róluk semmit.

2022. márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/153 anonim ***** válasza:
96%

"úgy lesajnálnak,mint ha értéktelenebb embernek tartanának csak emiatt."


Kik? Kerüld őket.

2022. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!