Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elválnátok, ha azt olvasnátok,...

Elválnátok, ha azt olvasnátok, hogy a feleségetek azt írja üzenetben egy másik személynek, hogy néha felmerül benne milyen lenne, ha nem érnék haza külföldről kocsival, hanem balesetben ott maradnék?

Figyelt kérdés
Ez a második házasságom. Úgy éreztem tök jó társra találtam, minden klappol. Külföldön dolgozok. Feleségem a háztartást viszi otthon. Így egyeztünk. Kisgyerek nincs. Nagyok a gyerekeink. Már így házasodtunk. Gondoltam pár évet még lehúzok és hátra dőlök. Kaptam egy üzenetmásolatot, amelyben azt írta a feleségem, hogy néha belegondol mi lenne, ha nem érnék haza. A szövegkörnyezet arra utal akkor vígan el lenne egyedül. Nem mondtam még neki, de kiütött. Házasság előtt már 10 éve együtt éltünk. Nem akarok hirtelen dönteni, de elmondani sem senkinek. Ennyire benéztem vagy lehet szar napja volt.......kattog az agyam.

2023. aug. 28. 11:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
92%

Kérd el tőlük az egész beszélgetest !

Ne csak ezt a kiragadott reszt !

Ha latod az egeszet, lehet trljesen más szinben mutatja meg a valóságot.


Ismerős küldte?

Inkabb az ilyen "ismerősben" ne bizz !

2023. aug. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 FoxtrotLidérc ***** válasza:
57%
Abban a pillanatban, azt hiszem... A mai eszemmel már nem akarnék megjavítani semmi ilyen elcs*szett kapcsolatot.
2023. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
45%
El.
2023. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%
Csak ezért meredek lenne elválni.
2023. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
31%

Ez igy hatborzongato.

Onmagaban a mi lenne ha jelenthetne az ellenkezojet is, aggodast. De te lattad a szoveget.

Meg egy. Gondolatban a sajat fejeben meg akar le is jaszhatja ezt az ember. Es elkepzeli, hogy elne tul, hogy hozna ki a legjobbat a sorsfordulatbol. Mert lehetnek elmeletben jo ervek. Mittudomen, vegre visszakoltozhetnek a varosba es ujra ezt es ezt dolgoznam.

De ezt magunkban jatekbol tesszuk, szinte nem is gondolva ra komolyabban.

Nem alszentsegbol mondom, de ezt igy lazan levelezve megbeszelni eleg morbid, lelketlen. Nem sok jot erzek.

2023. aug. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
72%
De ahogy mas irta, a teljes szoveget kellene latni. Elozo vagyok. Esetleg a cimzett szarkeverese az egesz, es mas hangvetelu szovegbol kiragadta?
2023. aug. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
32%

"Feleségem a háztartást viszi otthon. Így egyeztünk. Kisgyerek nincs. Nagyok a gyerekeink. Már így házasodtunk. Gondoltam pár évet még lehúzok és hátra dőlök."

Függetlenül attól, hogy mi hogy zajlott le abban a levelezésben (én már eleve fenntartással fogadnám egy olyan ember "segítségét", aki olyan módszereket alkalmaz, hogy tovább küldi nekem), beszélgettetek-e arról az évek során, hogy éli meg a feleséged ezt az életformát? Más dolog egy házasság elején rábólintani, hogy persze, elviekben jó lesz ez nekem és megint más évekig megélni a távkapcsolatot, a folytonos társnélküliséget, magányt.

A leírásod csak magadról szól, Te döntöttél úgy, hogy még pár évig így élsz, majd hátradőlsz, de tudod-e, mit gondol erről az egészről feleséged?

Nem bánta-e meg a korábbi döntést, amikor beleegyezett ebbe az életformába? Értem én, hogy kívülről kényelmesnek tűnik ez az egész életforma a feleséged megítélésekor, de közel nem biztos, hogy ő is boldog, értékesnek, hasznosnak érzi az életét. Simán lehet, hogy rég megbánta már, hogy rábólintott a folytonos egyedüllétre, de ezt Neked kellene kideríteni mit érez, mit gondol. Egy biztos, ha Ő évek óta HTB volt, akkor eléggé elszúrta az életét, ha nem boldog ebben a szerepben és ha válásra kerül a sor, csak ő húzhatja a rövidebbet.

2023. aug. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
15%

Mégis mit vársz? Ti NEM éltek együtt, csak havi néhány napot dgtok és ennyi.


Ez NEM kapcsolat, még lakótársi viszonynak sem mondanám.

2023. aug. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Ő döntése volt. Nem kényszerítettem . Nem bírta a gerince a fizikai munkát. Nem vagyok barbár és nem csak én melózok kint sajnos.
2023. aug. 29. 10:44
 30/34 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, úgy tűnik, nem mentek át a kérdéseim (08.05 vagyok).


Az, hogy évekkel ez előtt hozott egy döntést, amikor összeházasodtatok, nem zárja ki azt, hogy beszélgetni kellene arról, ez jó-e most neki, hogy érzi magát azóta, bevált-e a távkapcsolat? Az, hogy nem csak te melózol így, mit befolyásol abban, hogy a feleséged konkrétan mit gondol azóta a távkapcsolatról?

Nem bírta a gerince a fizikai munkát? Hááát..., nem csak fizikai munka létezik, de nyilván ez megint egy újabb kérdés.

2023. aug. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!