Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit éreznél, ha a kamasz...

Mit éreznél, ha a kamasz gyereked kikötné, hogy nem veheted el feleségül a párodat, mert ő az elhunyt anyukája után senkit nem fog elfogadni feleségként az apja mellett?

Figyelt kérdés

2023. szept. 1. 18:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
58%
megkérdezném hogy segítsek-e neki csomagolni, vagy megy egyedül is.
2023. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
23%

Nem venném el.

Tudatosan megtartanám az elhunyt szerelmemet, mint egyetlen feleségemet az életben( nem mintha ez jelentene valamit), ezzel is tisztelve őt, de sokkal inkább a fiamat, és az ő tiszteletét az anyja felé.

Egy kamasz, még nem teljes. Én sokkal inkább képes vagyok elfogadni, hogy a vágyam, hogy elvegyem a szerelmem, nem teljesül, mintsem, hogy az emlékét sértsem a gyermekem anyjának a gyermekem szemében, amit szemmel láthatólag nehezen tudnék megbeszélni vele.

Büszke lennék az elhunyt szerelmemre és a gyermekemre, ha a gyermekem ilyet mondana nekem.

2023. szept. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
Leülnék vele elbeszélgetni az érzéseiről és arról hogy ő hogy látja a dolgokat, persze ha valaki ezt tenné az már hamarabb megtette volna, úgy pedig nem merülne fel a kérdés...
2023. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez nem a gyerek hatásköre, neki nincs beleszólása a szülö párválasztásába.

Másrészt ha ennyire betegesen ragaszkodik a meghalt szülö emlékéhez, érdemes lenne felkeresni vele egy pszichológust, mielött még komolyabb méreteket ölt a dolog.

2023. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem, hogy merül fel egyáltalán az, hogy a gyereknek ebben dötési joga lenne.

A gyerek, föleg egy kamasz pár éven belül külön életet fog élni, a szülö meg maradjon egyedül élete végéig, mert a gyerek hisztizik?

2023. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
A világom semmit nem fog nekem kikötni a gyerekem, mindegy hány éves. Majd én eldontom, kivel akarok élni és azzal házasságot akarok e kötni. Megkerdeznem tőle, hogy ha szerinte neki joga lenne ebben dönteni, akkor uyge nekem is lenne jogom az ő partnereit megvakasztani?
2023. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Az örökségét is említette, hogy nem akarja, hogy az apai részen majd osztoznia kelljen az új feleséggel.
2023. szept. 1. 18:39
 8/30 anonim válasza:
88%
A volt szomszédasszonyom volt így. Fiatalon elvesztette a férjét, és kamasz fia szintén így reagált. Az asszony legalább negyven évig élt egyedül.
2023. szept. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

"Az örökségét is említette, hogy nem akarja, hogy az apai részen majd osztoznia kelljen az új feleséggel."


Milyen örökségén? Amíg az apja él, addig utána nincs örökség. Az apja a saját vagyonával azt csinál, amit akar - el is tapsolhatja, a gyereknek ahhoz sincs köze.

Másrészről: a kérdésben kamasz gyerek szerepel, akinek az apja a legtöbb esetben 40-50 között van. Ne temessünk már valakit ennyi idős korában, hacsak nincs valami végzetes betegsége... A gyerek hiányolhatja az édesanyját, ez teljesen rendben van, az is, hogy őrizni akarja az emlékét, de nem irányíthatja az apja életét, az örökséges dolog említésénél meg elég keményen elbeszélgetnék vele arról, merre-hány méter.

2023. szept. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
76%
Már megint te vagy az?
2023. szept. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!