Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki, de legfőképp szülők?...

Mindenki, de legfőképp szülők? Mit reagálnátok, ha kiderülne, hogy a fiatok egy sorozatgyilkos?

Figyelt kérdés

A "mindenki" alatt értem az összes többi embert, testvérek, barátok, munkatársak.


Ha a gyereketek az lenne, hibáztatnátok magatokat? Mit gondolnátok? Az egyértelmű dolgokon kívül persze.



2023. szept. 2. 13:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Annyira nem kell örülni.

2023. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

Feljelentenem. Nem tagadnam ki, de anyakent is azt kivannam, zarjak be, soha tobbe ne arthasson senkinek.

En nem hibaztatnam magam, mivel nem vagyok az a lelket megnyomorito tipus. Tudnam, hogy beteg, vagy genetikusan valami odab@szott.

2023. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%

Feljelenteném, és lakhelyet változtatnék (egyik barátunk öccse gyilkolt, konkrétan mindenki kinézi őket a városból, ahol él a családjával, úgyhogy már intézik a költözést, mert a gyereket is bántják emiatt).


Nem hibáztatnám magam, mert normális ember vagyok, nem passzív-agresszív vagy bármilyen módon bántalmazó.

2023. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%
Hihetetlen dolognak tartom, hogy itt ennyien feljelentenék a saját gyereküket.
2023. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Igen utolsó, ezt vettem észre én is. Lényegében nem is a kérdésre válaszoltak, mert én a reakciókra voltam kíváncsi, nem arra, hogy mit tennének.


Az pedig, hogy sokan "feljelentenék" meg "nem hibáztatnák" saját magukat, ez sok mindent elárul róluk, egyrészt áttolják a felelősséget, pedig a szülőnek - ha a gyereke gyilkos vagy bűnöző lesz - nagyon nagyrészt benne van a keze, hogy a gyereke ilyen lett. Az egyik.


A másik. Nem is szerethetik annyira a saját gyereküket, hisz ha szeretnék, akkor a legelső gondolatuk micsoda? Hogy ő erre nem lenne képes (embert ölni). Nem az, hogy "feljelentem", meg "nem az én hibám". Undorító az akinek ez az első gondolata. Még ha jogos is lenne! De undorító, egy "szülőtől", bár nem tudom hogy itt hányan válaszoltak "szülőként" és azok is valójában.

2023. szept. 3. 12:42
 16/19 anonim ***** válasza:
95%

A 09:43-as vagyok. Jól látod Kérdező.

Nekem nincs gyerekem, de azért át tudom érezni. Ha lenne és pl elárulná nekem bizalmasan, hogy ez lett belőle, akkor nyilván ösztönösen magamban keresném a hibát, azon agyalnék, hogy mi vezethetett ide. Aztán meg nem az lenne az első dolgom, hogy rendőrkézre juttassam, hanem megpróbálnék segíteni abban, hogy kigyógyuljon ebből. Ha kell inkább külföldre költöznék vele, olyan országba, ahol nincs kiadatás és a legjobb pszichiátereket kérném fel, hogy segítsenek. Akik meghaltak, azokon nem segítene már az sem, ha lecsukják, ám a jövőre nézve nyilván az első az lenne, hogy előzzük meg a később bekövetkezendő haláleseteket. De nem dobnám oda koncnak a “törvény kutyái” elé. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy ne éreznék magam is bűntudatot. Hogy ne sajnálnám azokat a családokat akiket ez érintett. Sőt. Lehetőségeimhez képest akár segiteném őket, a hátramaradottakat, hogy feldogozhassák a történteket. De semmiképp nem az az első gondolatom, hogy bilincs, rács, bv, bíróság, börtön. Stb.

2023. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
55%

"Az pedig, hogy sokan "feljelentenék" meg "nem hibáztatnák" saját magukat, ez sok mindent elárul róluk, egyrészt áttolják a felelősséget, pedig a szülőnek - ha a gyereke gyilkos vagy bűnöző lesz - nagyon nagyrészt benne van a keze, hogy a gyereke ilyen lett. Az egyik."


Ajánlom nézd meg azt az epizódot az Evil lives here-bol, amit az első kommentemben írtam. A szülők olyan 4 eves korától érezték, hogy valami nincs rendben a gyerekkel, vitték mindenhová, kertek segítséget mindentől és mindenkitől.


Mindenki személyiséggel születik, nagyon kevés mulika nevelésen, de ezt ugye csak az tudja, aki nevel gyereket és nem szobanövény típus jutott neki.



"Nekem nincs gyerekem, de azért át tudom érezni. "


Nem, nem tudod aterezni, max van egy elképzelésed arról, hogy mit éreznél. A valóságban viszont lehet épp más lenne, mint amit most hiszel.

2023. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%

4-es miért? 6-os kire gondolsz?


A kérdésre válaszolva, attól függ mi az indok, ha rám is veszélyes mert egy szociopata akkor nem tudom mit csinálnék. De a legtöbb sorzatgyilkosnak egy adott nem és korosztály a célpontja és ha ebbe én vagy más szerettem nem esik bele akkor mivel önző típus vagyok és én/a család az első és nem mások én úgy tenék mintha nem tudám és azt mondanám költözzön el mihamarább minél távolabb ,hogy ne kapják el. Lehet virtuálisan megkövezni.

2023. szept. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Aki a neveltetése által válik ilyenné, annak a szülője biztosan nem keresné magában a hibát, mert eleve nem normális maga sem. Akié meg nem amiatt, az miért keresse magában a hibát? Az a nevelés amitől így tele lesz gyűlölettel egy ember, nem az igény szerinti szoptatás elhagyásától vagy a legújabb lego nem megadásától történik. Két-három generációval ezelőtt mikor általános volt a 6-7 gyerek szinte mindegyik "elhanyagolásban" nőtt fel, hogy is lehetne kellő egyéni figyelmet fordítani ennyi gyerekre? Mégsem sorozatgyilkosok fészkei voltak az ilyen otthonok.
jan. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!