Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnétek akkor is a gyereke...

Szeretnétek akkor is a gyereketek, ha sorozatgyilkos lenne?

Figyelt kérdés
2016. márc. 1. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó kérdés. Ha tudnám előre azt hiszem nem vállalnám. Ha érdekel a téma javaslom a Beszélnünk kell Kevinről című filmet.
2016. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi,már láttam!!
2016. márc. 1. 20:45
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Első vagyok. Félreolvastam azt hittem az a kérdés, hogy szertenék-e gyereket, ha az lenne. valószínűleg, ha lenne egy gyerekem szeretném bármit tesz, de elítélném én is, nem hagynám, hogy megússza. Viszont nem volt nyilván mindig az, ha előtte kialakult közöttünk anya-gyerek kapcsolat, azt a gyereket szeretném és azt a felét látnám szerintem benne továbbra is, amit anyaként megszerettem.
2016. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem a legtöbb ember szeretné továbbra is. Főleg akkor, ha őt nem bántja, csak másokat. Akkor hajlamosak vagyunk elsiklani dolgok felett, mert látjuk a "kedves, szeretetteljes" oldalát is a másiknak. Szülőként pedig benned élnek az emlékek, mikor még aranyos, ártatlan baba volt. Így nehéz gyűlölni valakit. A halállal is ez van. Ha egy hozzád közelálló személy hal meg, az sorscsapásként érint. Ha egy idegen, két percig sajnálkozol miatta, de aztán elfelejted és többé nem gondolsz rá. Ha egyszer kialakult egy kötelék, azt nehéz elszakítani. Leginkább akkor, ha nek te vagy a szörnyűségek elszenvedője.

Bár ez csak az én véleményem, nincs gyerekem, 19 leszek, szóval nem biztos, hogy sojra mész vele és egyetértesz, de gondoltam leírom, hátha hasznodra válik:]

2016. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha csak gonosz embereket öl mint Dexter akkor igen.

de ha vàlogatàs nélkül akkor azért nem biztos hogy az apja maradnék...

2016. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem, csak ha valami átkozottul jó oka lenne rá s olyanokat ölne, akiket érdemesnek tartok arra. De akkor is erősen rezeg a léc, azért az önbíráskodás kényes kérdés még morális szempontból is, mert a törvényeken adott esetben még át tudok lépni, a saját elvrendszerem erősebb (s vannak rossz törvények is).


De az ilyen rokon iránti feltétlen szeretet totál hiányzik belőlem. Saját közvetlen felmenőt is tekintettem levegőnek élete további részében, amikor erkölcsileg nem kicsit vitatható dolgot követett el.


Illetve... A szeretet trükkös dolog, nem mi irányítjuk. Inkább azt mondanám, hogy szinte tuti, hogy helyteleníteném a dolgot, bizonyára megszakítanék vele minden kapcsolatot meg ilyesmi (a félelem nem az én műfajom, de csak nem nevelek anyagyilkosnak senkit, akármilyen alapanyagot is kapok hozzá)... De azt nem tudom, hogy az addigi, tegyük fel, szeretetteljes kapcsolatunk után képes lennék-e utálni vagy levegőnek tekinteni. Ez főleg arra az esetre vonatkozik, amikor nem ítélem el nagyon mélyen, de azért nem a legelején ecsetelt helyzet van, amit valahol megértek. Hanem ilyen közepes.

Ha ártatlanokat (már amennyire egy átlagember az) öl, az nálam olyan alaposan kiveri a biztosítékot, hogy szinte tuti, hogy meggyűlölöm, ha százszor a gyermekem is. S persze egy világ omlana össze bennem.

Írtam már a felmenőmről. Egyetlen kis rágalom volt az, amitől az addigi egész jó kapcsolat összeomlott és az sem érdekelt, él-e, hal-e. Egy csomó gyilkosság azért erősebb ennél, igaz, az anya-gyermek kapcsolat is erősebb, mint egy sima elvált, nem kiváló, de barátságos apa-gyerek kapcsolat.

2016. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kegyetlennek hangzik, de nem akarnám többet látni szerintem.. akiket megölt azoknak is volt családja, és komplett életeket tett tönkre.. itt nem csak a kioltott lelkekről beszélek, hanem a hozzátartozóiknak okozott szenvedésről... valahol én is bűnösnek érezném magam, de nem azért hogy "mit csinálhattam hogy ilyen lett?" Hanem hogy az én gyerekem ezt tette.. de persze ez csak elképzelés, lehet valós helyzetben más lenne a reakcióm.. ezt úgy írtam, hogy még gyerekem sincs, szóval nem nagyon tudom beleképzelni magam a helyzetbe..
2016. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem.Ha ártatlanokat öl,vagy mondjuk pedofil lenne,akkor nem tudnám szeretni,és soha többet nem akarnám látni.

Nálam ez a kettő megbocsátahatatlan bűn.

2016. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Elitelnem azert amit tett, de nagyon sajnalnam, mert valahol az anya hibaja is, ha a gyereke rossz iranyba halad es nem tudott erte semmit tenni. Lelkiismeret furdalasom lenne, sajnalnam a gyermekem, de elitelnem amit tett.
2016. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha sorozatgyilkos lenne az azt jelentené hogy valamit nagyon elb asztam a nevelése során. Valszeg összeomlanék. De mivel én kreáltam ezt a szörnyet, én is vetnék véget a gyilkolászásának.
2016. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!