Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni a...

Hogy lehet feldolgozni a gyászt, a lelkifurdalást, és a félelmet?

Figyelt kérdés
Nemrég meghalt a nagymamám. Jó kapcsolatunk volt, ő volt az utolsó, még élő nagyszülőm. Az utolsó hónapokat kórházban töltötte, nagyon rossz volt úgy látni szegény csöpp nagyimat, a kis kezét... amikor meghalt, a gyászon túl iszonyú lelkifurdalásom volt, még ilyen hülye gyerekkori csínyek is eszembe jutottak, meg hogy nem voltam ben nála gyakrabban a kórházban, stb. Nem sokkal az ő halála után anyukám szívrohamot kapott, szerencsére nem lett nagyobb baj, megműtötték, de amikor kapram a hírt, hát konkrétan lefordultam a székről, belém mart egy iszonyú fájdalom és félelem, hogy nem halhat meg ő is. 42 éves vagyok, a fél családomat eltemettem már, de mégis ez a félelem olyan elemi erővel tört rám, hogy meglepődtem. Már ilyeneken kattogok, hogy mi lesz velem, ha a még meglévő családom, ne adj Isteen a prommal történne valami, elképzelésem sincs, hogyan kaparnám össze magam a földről. Fizikai fájdalmat érzek a gondolatra is, gyomorszorító, leevegőt nem kapó érzés. Megyek pszichológushoz, időpontra várok, mert érzem, hogy ez már nem normális. Volt esetleg valakinek hasonló érzése? Hogyan lendült túl rajta? A gyászra az idő a "megoldás", valószínűleg... na de a félelmet hogy küzdjem le? Nem akarok elveszíteni senkit, inkább menjek el én előbb. Köszönöm a normális válaszokat.
2023. szept. 18. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Történhet, igen, és helyes, hogy szakemberhez fordulsz.


Apám lassan 70 mégsem kattogok azon, mi lesz, ha meghal. Akkor eltemetem őt is, mert ez az élet rendje.


Ezen nem tudsz változtatni, mert a halál az életünk természetes része, csak amíg tabuként van kezelve nem csoda, sokan belezakkannak a félelembe, úristen, meghal a szülőm, a barátom, a tastvérem. Igen, valamikor valóban, ezt el kell fogadni.

2023. szept. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem normális, pont az lenne nemnormális, ha nem viselne meg a veszteség és a veszteség megkísértése. A pszichológus jó ötlet, de csak akkor maradj meg nála, ha szimpatikus. A félelmeid jogosak, a gyász előhozza a többi veszteségtől való félelmet is. Gyógyszerre egyelőre ne hagyd magadat rábeszélni, anélkül is feloldódhat ez a félelem.
2023. szept. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Pszichológust érdemes felkeresni.
2023. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Pszichológussal szépen dolgozni fogtok ezeken.


Be kell engednünk ezeknek a dolgoknak a normálisságát. Igen még azt is, hogy baleset történik. Ahogy az is meg van, hogy a gyermek elesik, és felhorzsolja a térdét, mi még is engedjük biciklizni.., az is meg van, hogy valaki nem ismeri eléggé a testét és a "semmiből" történik valami, amit nm él túl, még sem figyelünk ezekre jobban. Mert valóban így jó, hogy nem tesszük, mert nem élnénk rendesen ha tennénk. Viszont a következményeket be kell fogadjuk, mint normális, természetes dolog. Főleg a halál, ami olyan gyönyörű, mint a születés. A nagymamád beteljesítette ezt az életét, elvégezte, és maga mögött hagyta. Örülj ennek és minden jónak amit kapott és adott. Ha a párod halna meg, ugyanez, csak kevésbé "átlagos", pl ha valaki 40 évesen hal meg. Ettől még ez a létezés, sőt az élet része. Majd pszichológussal dolgoztok a továbbiakon. Sok erőt neked!

2023. szept. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!