Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiús anyák miért kényeztetik...

A fiús anyák miért kényeztetik el a fiaikat?

Figyelt kérdés
Ez miért jó?
2023. szept. 27. 16:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a fius anyák sem kényeztetik el jobban a fiaikat, mint a lányos anyák a lányaikat!

Mi a gondod?

2023. szept. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Csak egy tippem van, hogy a saját párkapcsolatuk hiányait akarják befoltozni a túlzott kötődéssel.

Nekem három felnőtt fiam van, szóval ha akartam volna se tudtam volna elkényeztetni őket: jutott tennivaló nálunk mindenkinek anno.

2023. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Az egyik ismerősömet nem kényeztette el az anyja, sőt, gyakorlatilag leszarta a gyereket, csak a pénze kellett. Mégis anyuci az első, még a nőkkel szemben is, és ha valaki rávilágított arra, hogy ez miért nem normális, az le lett üvöltve. Nem értek egyet azzal, hogy a fiús anyák elkényeztetik a fiaikat.
2023. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

Én úgy fogalmaznék, miért kényezteti el sok anya a fiát? Én az ilyen anya fia kapcsolatokban eléggé úgy láttam, hogy az anyuka saját életével sincsen megelégedve, főleg a férfiakkal való kapcsolatuk volt rossz.

De lehetne még sorolni ilyeneket, például hogy miért van sok családban a legkissebb elkényeztetve? Közvetlen környezetemben nagyon igaz ez is például.

2023. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:
27%

Van ilyen is, meg olyan is.

Régi kolléganőm olyan szerelmesen nézett a fiára, hogy szinte féltékeny lehettem volna, ha olyan lennék.

Tehát arra is céloznék ezzel, hogy voltak közöttük rezgések (nyilván a nővel), de ez itt mellékes.

2023. szept. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
15%
Mert rohadt nehéz nem azt tenni. A miértre nem tudom a választ. Négy gyerekem van, abból kettő fiú. Nagyon oda kell figyelnem arra, hogy ne bánjak velük másképp, mint a lányokkal.
2023. szept. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Két eset lehetséges:

- a kérdező, mint egy kóbormacska, belesz*rik a homokozóba, aztán elrohan, mintha semmi sem történt volna

- bedob majd 1-2 kiforgatott esetett, amivel az állítását igazolja, de valójában semmi köze ahhoz

2023. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

hat azert talan mind1ik nem... de az en osszes palim aki volt illetve a mostanim is ugy el lettek keyeztetve az anyukajuktol hogy rosszul vagyok.


Haztartas? fozes? mosas? gondoskodas...

idegen szavak

2023. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%

Bár nem vagyok anyuka, és csak lány testverem van, de mostanában esedékes a gyerek vállalás, és magamon is meglepodtem :)


Ha lányom lenne, tinédzser kortól tudatosan nevelni szeretném arra, hogy felelősségteljes, önálló legyen. Ha fiam lenne, szinten, de mégis nem lennek olyan szigorú.


Most a kérdésed kapcsán felmerült bennem a miért. Pár magyarázatot találtam magamban :


- ha no vagy, ez eleve egy sztereotip elvárás, manapság igen értékes a házi tudás, ( főzés, mosás stb) és ezt tudnia kell egy nőnek . Ha egyedül van ha nem . Illetve később ha anya lesz, automatikusan rá maradnak bizonyos feladatok. Nehéz döntéseket kell meghoznia és érzelmesebb is, neki szüksége van a határozott de megbízható nevelésre, hogy később ő is így tudja átadni ezeket.


- Egy fiú / férfi vagy nősül, vagy egyedül marad. Egy anya nyilván abban a melengető hitben van, hogy egy no majd gondoskodik a fiáról, amíg pedig nem, ő megteszi. Ezzel szemben a noket szeretik időben “ kilökni “ a fészekből . Szóval a fiú gyermeknek ott az esély, hogy majd a társa segít neki ezekben, így neki nem sürgető a dolog. Inkább jó kedélyben akarjuk nevelni, hogy ne utalja meg a párkapcsolat/ házasság gondolatát. Így az a legfőbb, hogy hivatást találjon amivel pénzügyileg jól tud élni . Ezért pedig mindent megteszünk anyaként .


Nos ez csak tézis, én legalábbis így erzek, ha fiú vagy lány gyerekről van szó. Ez nyilván generációs tudat, és ösztönös. Ezzel szemben ha pl fiam lenne, én mindenképp meg szeretném tanítani alapvető háztartási dolgokra, hogy ne emiatt válasszon part. Ha pedig lányom lesz, ösztönöznem pár műszaki dologra is :) Én amno egyetem alatt mosógépet/ csapot/konnektort szereltem és nem is volt rossz, és onnantól tudtam, bármi sikerül :) Nyilván ez a hozza állás meg most nem népszerű, de szerencsére látom terjedni, és szerintem a legjobb, ha mindenki megtanul önállóan boldogulni, és nem a kereset vagy tudás hiánya miatt kényszerül párkapcsolatra. Viszont a most felnőtt férfiak szülei ezt az elvet meg nem követtek, tehát csak az volt a fontos, hogy tanuljon/érvényesüljön , tehát később család fenntartó legyen, így pedig a szükségleteit nem kellett megtanítani. Inkább kedvet akartak hozni a tanuláshoz.


Én így latom, lehet tévedek, de ezt egyre több mintán igazoltnak találom :)

2023. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Ez nagyon jó kérdés. Nincs gyerekem, de én sem értem. Egy szülő-gyermek kapcsolatra egy heteroszexuális párkapcsolat dinamikáját húzzuk fel. Ez nagyon beteg.
2023. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!