Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le az új...

Hogyan állítsam le az új családtagot? Hogyan viseljem el?

Figyelt kérdés

Keresztapám megismerkedett 1 nővel. Ennek még örülök is. Viszont a nő elképesztően idegesítő, irritáló és olyan dolgokba szól bele amit nem tud és semmi köze hozzá.


1. 22 éves vagyok de mindkét nagymamámmal szoros a kapcsolatom. Mivel 1 városban élünk így majdnem naponta megyek hozzájuk. (egyik nap az egyikhez, másik nap a másikhoz) Na most mikor megyek Kati mamához (keresztapám anyjához) akkor váltunk pár szót, iszunk 1-1 tejeskávét leülünk bet az asztalhoz vagy kint a kertben ha jó idő van és beszélgetünk kicsit. De nem úgy mint 1 tárgylásnál hogy szemtől szembe egymással hanem én gyakran fejtek keresztrejtvényt mamám Sudukut fejt de közben beszélgetünk. De már vagy 7-8 éve így csináljuk. Na most megjelent ez a nő és elkezdett engem kioktatni,hogyha eljövök a mamához akkor vele foglalkozzak ne a rejtvénnyel. Mamám is mondta neki, hogy mi így szoktuk. Sőt keresztapám is mondta a nőnek,hogy ez nem zavar senkit mert ugyan úgy tudunk beszélgetni rejtvényfejtés közben.


De komolyan, miért szól bele olyan dologba amihez tényleg semmi köze és amúgy nem is fontos?


2. Pár hete édesanyám küldött mamámnak meg tatámnak (a szüleinek) süteményt. Én vittem el nekik. Szombat volt és mamám főzött. Sajnos megint ott volt a nő meg keresztapám is mert ők is meglátogatták mamáékat és a nő megint elkezdte játszani az eszét hogy nem akartam leülni ebédelni. Kezdte a szokásos szövegét,hogyha mama főzött akkor tiszteljem meg hogy eszek blablabla. Alapból nem miattam főzött és nem ezért mentem + ettem otthon. De megint mondta mindenki hogy tuti anya is főzött ezért nem vagyok éhes.


3. Bejelölt a nő facen és f@szságokkal fáraszt, zaklat. Tatámnak volt a születésnapja és elkezdte küldözgetni hogy milyen tortát kapott tatám. Őszintén, kit érdekel?!


Bocsánat ha hossszú lett de már rosszul vagyok tőle. Alapjáraton normálisnak tűnt az elején csak nem értem miért szól bele olyan dolgokba amihez nincs köze. És nem is kellene nevelnie engem.


Mit javasolnátok? Hogy viseljem el? Már azon a szinten vagyok ha jön karácsonykor akkor inkább én nem megyek.



#kapcsolat #új rokon
2023. szept. 28. 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

"Julika, orulok hogy a keresztapam megtalalta benned azt a not, akit keresett, es boldog veled, de ez az en csaladom, mi igy szoktuk, ugyhogy kerlek ne farassz a sajat elkepzeleseiddel. Ha szuksegem lesz tanacsra, megigerem, hogy hozzad fogok fordulni."

Egy ilyen reakcioval adsz is, nem vagy banto, ugyanakkor kokemenyen hatart huzol vele.

2023. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

22 evesen mar kiallnek magamert. Megmondani kerek perec, h foglalkozzon a sajat dolgaval, nem kell mindenbe belepofazni, foleg, amihez semmi koze.

Facebookon meg vissza sem jelolnem.

Ha szerencsed van, karacsonyra mar nem lesz veletek.


Egy kicsit erelyesebben kell raszolni, h tudja, hanyas a kabat.

2023. szept. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Messengeren tiltsd le.

Amúgy meg nem kell gyerek-státuszban érezd magad és úgy csinálni, mint egy idősebb nőrokonnal tennéd, tisztelettel. Ő sincs tisztelettel irántad. Mondd meg, hogy pedig ez így lesz, ne haragudj, ne szólj a dolgaimba, köszönöm.

2023. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Konfliktus nélkül nehéz lesz egyedül megoldanod. Én ilyenkor szoktam kerülő úton. A mama pl szólhatna ketesztapának, hogy finoman állítsa le a nőt, mert ez a család eddig jól működött így, nélküle is. Nem hiányzik itt senkinek a szaktanácsadás, meg a feszültség sem.

Keresztapádtól is elég furcsa, ha a nő első megszólalásai után nem mondta neki, hogy semmi szükség a szakértésre.

2023. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

"Bocs, de Te miért szólsz ebbe bele?"


Ennyi.

2023. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Felnőtt ember szerintem vállalja fel a konfliktust. Nem az ötéves kislányt kell mamának megvédenie, kerülő úton.

Ha gyerek státusz van, akkor ezután is egrecéroztatni fogja a nő.

2023. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Mond meg ennek az irritalo nonek hogy teged hagyjon beken es ne szoljon a te dolgodba bele mert nincs koze hozza

Ha latja rajtad h te ezt megmered mondani akk beken fog hagyni

Messengeren ne irj neki vissza igy majd latja h telibe szarod

2023. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

#6

Igazad van abban, hogy egy felnőtt embert ne a mama védjen meg. Azért ezt a módot javasoltam mégis, mert a szülők, nagyszülők sokkal nehezebben viselik a családtagok közötti konfliktusokat. Nekik általában minden gyerek, unoka hasonlóan fontos. Többet ér nekik a családi békesség, mint az, hogy ki derüljön, kinek is van igaza éppen. El lehet intézni ezt a kérdező részéről is egy jól irányzott mondattal, de lehet, hogy nemcsak a nőt sérti meg, hanem a keresztapját is, esetleg még a nagymamát is. (4-es voltam)

2023. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem gondolnám, hogy ezzel a mamát megsértené, ha felvenné a nővel szemben a kesztyűt.

Keresztapu, aki meg oly bamba, hogy ezt hagyja, ha még meg is sértődik, akkor hálistennek. Nem a béke van mindenek felett, ő meg hajtson fejet meg bérelje fel a mamát meg tudom is én...

Én az egyenes megoldások híve vagyok. Face to face. Nem szeretem a szrt kenegetni meg jaj nem is olyan büdös az, de hát mégis jó lenne, ha... akinek nem tetszik, mert neki mindent lehet, de ha visszavágsz, megsértődik, akkor tessék.

2023. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Pffhujjj ez undorítò az ilyen nôfajzat….

Èn a helyedben lennèk teljes mèrtèkben fogyelmenkívûl hagynàm

Ha nagyon untat felvàzolnám neki hogy ô itt a legsemmibb tènyezô

(A befogadott kutya is azt eszi amit kap) aztàn ha nagyon megelègelnèm biztos kikelnèk magambol aztàn abbol nemlesz köszönet de legalàbb nyugi :D

Sajnàllak cimbora

2023. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!